Piątek, 02 czerwca 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Morskie Oko sprzedane

Data publikacji: 17 listopada 2016 r. 05:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Morskie Oko sprzedane
 

Znana spółka Zdrojowa Invest przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Przedsiębiorstwo, które wzniosło między innymi kołobrzeskie hotele Marina i Sand oraz realizuje potężne przedsięwzięcie w Świnoujściu pod nazwą Baltic Park Molo, kupiło teren na którym przed laty królowało Morskie Oko.

Mowa o powstałym na początku XX wieku rodzinnym kąpielisku w Kołobrzegu. Drewniany obiekt popadł w ruinę i trzeba go było rozebrać. Pozostała po nim nieruchomość gruntowa na plaży, na początku lat 90. ubiegłego wieku trafiła w prywatne ręce. Po śmierci jej właściciela przejęli ją spadkobiercy, którzy ostatecznie sprzedali grunt Zdrojowej Invest. Do pełni szczęścia kołobrzeskitj spółce brakowało jeszcze fragmentu plaży położonego na zachód od nieistniejących dziś, wzniesionych na drewnianych palach budynków. Ostatecznie grunt należący do Skarbu Państwa udało się jej kupić na początku bieżącego miesiąca.

Nowy właściciel póki co nie zdradza, co powstanie na kołobrzeskiej plaży. Nieoficjalnie mówi się o kolejnym luksusowym obiekcie hotelowym, który swą architekturą będzie nawiązywał do starego Morskiego Oka. Na razie jest za wcześnie, aby mówić o terminie rozpoczęcia budowy. Wiadomo, że na ten temat Zarząd Zdrojowej Invest będzie rozmawiał z władzami kurortu. ©℗

(pw)

Fot. E.KUBOWSKA (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

NIe wierzę
2016-11-17 10:19:10
Skarb Państwa "Polski wstającej z kolan" sprzedał prywaciarzowi plażę nadmorską? I jeszcze mają coś na plaży budować?
Łapka
2016-11-17 07:49:56
Kto w ogóle pozwala na budowanie czegokolwiek na plaży?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA