piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Morning Celesta z wojskowym sprzętem

Morning Celesta z wojskowym sprzętem

Morning Celesta z wojskowym sprzętem
Data publikacji: 2016-05-17 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2164 134064

Samochodowiec „Morning Celesta” wpłynął we wtorek do szczecińskiego portu. Przywiózł z Hiszpanii sprzęt bojowy i transportowy (ok. 500 sztuk). Jego rozładunek to ważna część ćwiczenia „Brilliant Jump 2016”, czyli testu przerzucenia do naszego kraju tzw. szpicy.

W ćwiczeniu bierze udział ok. 1000 żołnierzy NATO, m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski. Samochodowiec „Morning Celesta” zbudowany został w 2008 r. w południowokoreańskiej stoczni Hyundai Sambo Heavy Industries. Ma 200 m długości, 32,5 m szerokości i ponad 21 tys. ton nośności. Statek posiada 12 pokładów (ponad 54 tys. m kw. powierzchni), w tym trzy ro-ro oraz cztery ruchome pokłady ładunkowe. Wyposażony jest też w wewnętrzne rampy pomiędzy pokładami. Może przewozić samochody, wagony kolejowe, rozmaite maszyny i sprzęt.©℗ (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem Morning Celesta z wojskowym sprzętem

Komentarze

1 kwietnia,
A ciekawe co by zrobili... jak by Szczecinscy o-PO-zycjonisci z Odry wode wypuscili ??
2016-05-18 01:36:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie