Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

MOPSiK w Szczecinie

Data publikacji: 03 listopada 2018 r. 22:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:24
MOPSiK w Szczecinie
 

W niedzielę (4 listopada) w Szczecinie przeprowadzona zostanie akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących. Na terenie ogródków działkowych "Stoczniowiec" na Wyspie Puckiej zaparkuje mobilny gabinet zabiegowy. To przedsięwzięcie jest elementem  Międzyorganizacyjnego Ogólnopolskiego Programu Sterylizacji Kastracji (MOPSiK) oraz Programu Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt w Szczecinie. 

MOPSiK-owy sterylobus to "mobilna sala operacyjna" wyposażona w wagę dla zwierząt, lampy i stoły zabiegowe, autoklaw, aparat do narkozy wziewnej, kardiomonitor, stanowisko do mycia i przygotowywania narzędzi. Zadaniem tego pojazdu jest dotrzeć z zabiegami sterylizacji na tereny trudno dostępne, by pomóc w ograniczaniu bezdomności zwierząt.

Tym razem sterylobus stanie na terenie Ogrodów Działkowych "Stoczniowiec"przy ul. Marynarskiej, na Wyspie Puckiej. Zaplanowano sterylizację i kastrację 40 kotów wolno żyjących na tamtejszych działkach. Członkinie i wolontariusze Zwierzęcego Telefonu Zaufania w Szczecinie wyłapią tamtejsze koty do zabiegów sterylizacji i kastracji, tak aby lekarze weterynarii z MOPSiKA mogli niezwłocznie po przyjeździe podjąć się zabiegów. Zarząd Ogrodów Działkowych "Stoczniowiec" użyczył prądu, pomieszczeń socjalnych dla lekarzy weterynarii oraz wolontariuszy a także świetlicę, w której zwierzęta po zabiegach odbędą krótką rekonwalescencję.

W przypadku wyłapania kotów wolno żyjących, których stan zdrowia nie pozwoli na przeprowadzenie zabiegu, zostaną przetransportowane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie na czas leczenia, a po wyleczeniu i wykonaniu późniejszego zabiegu sterylizacji/kastracji, koty powrócą w miejsce bytowania.

Organizatorami akcji są: Miasto Szczecin, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt administrowane przez Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie w ścisłej współpracy ze Zwierzęcym Telefonem Zaufania ze Szczecina oraz Fundacją Obrony Praw Zwierząt "Anaconda" z Gorzowa Wlkp.

(a)
Fot. MOPSiK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA