Niedziela, 24 września 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Modnie do szkoły

Data publikacji: 30 sierpnia 2016 r. 20:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Modnie do szkoły
 

Na forach internetowych rodzice wymieniają się informacjami, w którym dyskoncie można dostać oryginalne, licencjonowane piórniki albo tornistry z wizerunkiem ulubieńców ich dzieci. Dlaczego? Czyżby w sklepach brakowało takiego towaru?

Wcale nie! Ale Minionek, Star Wars czy drużyna FC Barcelony na zeszycie powoduje, iż cena takiego produktu jest nawet 50 proc. wyższa niż zwykłego, z kotkiem czy pieskiem. Czasem właśnie w dyskontach można „upolować", na czasowej promocji, np. pisaki ze sławnymi piłkarzami w cenie 6 zł, zamiast 16 zł w stałej sprzedaży.

Corocznie sprzedawcy odnotowują modę na asortyment szkolny, związany właśnie z bohaterami bajek, filmów czy - jak ostatnio - idolami z boisk. Był czas, gdy każda niemal dziewczynka chciała mieć tornister czy piórnik z postaciami z filmów z serii „Monster High", potem była moda na „Hannah Montana"...

Trendy z pewnością lansują oglądane przez dzieci seriale czy filmy, w tym animowane opowieści. Ot, choćby od kilku miesięcy w sklepach można dostać artykuły szkolne z nową bohaterką serialu disneyowskiego dla nastolatków - „Soy Luna". W ofercie jest niemal wszystko z wizerunkiem tytułowej bohaterki - od segregatorów, przez worki na buty, tornistry, aż do podkładki na biurko czy ręczniki. ©℗

Więcej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 31 sierpnia 2016 r.

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Hello Kitty czy Spiderman już nie są na topie bohaterów, których wizerunek uczniowie chcą mieć na swoich tornistrach, piórnikach i zeszytach. Teraz królują Minionki, Star Wars, FC Barcelona i Robert Lewandowski. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No właśnie - Robert Lewandowski ....
2016-08-31 00:37:37
... czekam tylko kiedy zacznie reklamować iladian direct plus. Normalnie strach otworzyć lodówkę. Tam też może już coś reklamuje.
Uczen
2016-08-30 20:50:29
KIcz i tandeta !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA