piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mniej kart

Mniej kart

Mniej kart
Data publikacji: 2015-08-14 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2323 11950

Nawet ponad połowa dotychczasowych posiadaczy kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych straciła do nich prawo. Stare karty ważne były tylko do końca czerwca tego roku. W Szczecinie mogło je posiadać nawet około 13 tysięcy osób. Nowe wydano niespełna 4 tysiącom. Podobne proporcje są w Policach.

- Osoby niepełnosprawne, które do nas teraz przychodzą, przyznają, że więcej jest wolnych kopert, łatwiej więc im znaleźć miejsce postojowe - mówi Anna Irek, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Policach. - Rzeczywiście, po zmianie przepisów, grupa osób uprawnionych do otrzymania nowej karty się zmniejszyła. A stare straciły ważność 1 lipca.

Do mniej więcej połowy ubiegłego roku karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych wydawały Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie lub odpowiednie wydziały w starostwach. Teraz dokument ten wystawiają Powiatowe Zespoły ds. Osób Niepełnosprawności. I to według nowych zasad. Kryteria zaostrzono. I widać to w liczbach wydawanych obecnie kart parkingowych.

- Nie ma już tłumów - przyznaje Lidia Gugała, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych. - Większość tych, którzy mogli dostać nową kartę według zmienionych zasad, już wcześniej się po nią zgłosiła. Obecny ruch wynika z bieżącej pracy komisji orzekających. Udaje się nam teraz pracować zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego, nie przekraczamy terminów.

I w Szczecinie dane jednoznacznie pokazują, że kart parkingowych jest teraz w obiegu dużo mniej. Stare wydano ponad 13 tysiącom szczecinian. Ale one są już nieważne. Nowe ma zaś nieco ponad 3600 osób.

W Policach co roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wydawało około 250 kart - od 2008 r. do połowy 2014 r. W obiegu mogło więc ich być około 2 tysięcy. Powiatowy Zespół wydał nieco ponad pół tysiąca nowych i od 1 lipca tego roku tylko tylu mieszkańców powiatu może z nich korzystać.©℗

(sag)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie