piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mniej kart

Mniej kart

Mniej kart
Data publikacji: 2015-08-14 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2149 11950

Nawet ponad połowa dotychczasowych posiadaczy kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych straciła do nich prawo. Stare karty ważne były tylko do końca czerwca tego roku. W Szczecinie mogło je posiadać nawet około 13 tysięcy osób. Nowe wydano niespełna 4 tysiącom. Podobne proporcje są w Policach.

- Osoby niepełnosprawne, które do nas teraz przychodzą, przyznają, że więcej jest wolnych kopert, łatwiej więc im znaleźć miejsce postojowe - mówi Anna Irek, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Policach. - Rzeczywiście, po zmianie przepisów, grupa osób uprawnionych do otrzymania nowej karty się zmniejszyła. A stare straciły ważność 1 lipca.

Do mniej więcej połowy ubiegłego roku karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych wydawały Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie lub odpowiednie wydziały w starostwach. Teraz dokument ten wystawiają Powiatowe Zespoły ds. Osób Niepełnosprawności. I to według nowych zasad. Kryteria zaostrzono. I widać to w liczbach wydawanych obecnie kart parkingowych.

- Nie ma już tłumów - przyznaje Lidia Gugała, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych. - Większość tych, którzy mogli dostać nową kartę według zmienionych zasad, już wcześniej się po nią zgłosiła. Obecny ruch wynika z bieżącej pracy komisji orzekających. Udaje się nam teraz pracować zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego, nie przekraczamy terminów.

I w Szczecinie dane jednoznacznie pokazują, że kart parkingowych jest teraz w obiegu dużo mniej. Stare wydano ponad 13 tysiącom szczecinian. Ale one są już nieważne. Nowe ma zaś nieco ponad 3600 osób.

W Policach co roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wydawało około 250 kart - od 2008 r. do połowy 2014 r. W obiegu mogło więc ich być około 2 tysięcy. Powiatowy Zespół wydał nieco ponad pół tysiąca nowych i od 1 lipca tego roku tylko tylu mieszkańców powiatu może z nich korzystać.©℗

(sag)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie