wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kartami można wreszcie płacić

Kartami można wreszcie płacić

Kartami można wreszcie płacić
Data publikacji: 2016-02-09 15:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1869 117336

Usterki w terminalach biletomatów stacjonarnych i mobilnych w Szczecinie zostały usunięte. Taki komunikat z zapewnieniem, że usługa sprzedaży biletów za pomocą kart płatniczych funkcjonuje prawidłowo, przekazała nam we wtorek Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.

Do awarii systemu płatności, którego operatorem jest spółka Elavon, doszło w miniony piątek. Spotęgowała ona już i tak spore problemy pasażerów z dostępem do zakupu biletów, bo wciąż nie wszystkie automaty są czynne mimo że już wiele tygodni temu dokonany został przez ZDiTM odbiór końcowy inwestycji od hiszpańskiej spółki GMV, której zlecony został montaż wszystkich podystemów tzw. Centralnego Systemu Zarządzania Komunikacją Miejską. A biletomaty są jedną z istotniejszych z punktu widzenia pasażerów części systemu, na którego wdrażanie wydano w sumie kilkadziesiąt milionów złotych

Tak więc od piątku, przez cały weekend i w poniedziałek nie można było dokonać zakupu biletów w automatach przy użyciu kart bankowych. Zarówno w urządzeniach zamontowanych w tramwajach, autobusach, jak i w tych ustawionych na przystankach, czyli w tzw. infokioskach. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

Kartami można wreszcie płacić

Komentarze

Brzmienie tytułu
Można wreszcie płacić kartami.
2016-02-10 09:08:24
Gość
Wczoraj 8-2-2016, ok. 7 rano jechałem tatrą, na linii 3, z ronda Giedroycia do Bramy Portowej. 1. Kasowniki GMV pokazywały na stałe "Stsetsin" 2050 i godzinę 5:35. 2. Nie działały zapowiedzi słowne (włączyły się nagle na pl. Żołnierza). 3. Nie działał wyświetlacz LED-owy pokazujący trasę. 3. Biletomat pokazywał i sprzedawał bilety z czasem o 1 minutę wcześniejszym niż była wyświetlana na starych kasownikach, czyli zabierał 1 minutę z czasu przejazdu.
2016-02-09 18:09:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie