wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Młodzieżowa Rada Ekologiczna szuka ludzi

Młodzieżowa Rada Ekologiczna szuka ludzi

Młodzieżowa Rada Ekologiczna szuka ludzi
Data publikacji: 2020-08-05 08:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 08:42
Wywietleń: 549 468042

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie poinformował, że rozpoczęła się właśnie rekrutacja do Młodzieżowej Rady Ekologicznej. Mogą w niej zasiąść osoby w wieku 13-21 lat, które chcą się aktywnie włączyć w działania na rzecz ochrony środowiska. 

Młodzieżowa Rada Ekologiczna jest ogólnopolską inicjatywą społeczno-edukacyjną działającą pod patronatem Ministra Środowiska, mającą na celu poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez promowanie idei zrównoważonego rozwoju i zwiększanie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Do kompetencji rady należą wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej dotyczącej środowiska, a w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra Środowiska, w tym propozycji rozwiązań. 

Rekrutacja trwa do 9 września. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej ZUW oraz resortu środowiska. Od osób poniżej 18 roku życia wymagane jest dostarczenie pisemnej zgody rodzica/ opiekuna prawnego. Kandydaci do rady zostaną poinformowani drogą mailową o wynikach prowadzonej rekrutacji w terminie 7 dni od zakończenia procesu otrzymania zgłoszeń.MRE będzie składać się z 32 członków wybranych spośród nadesłanych kandydatur.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Zielony
No tak. Skończy się na tym, że ekoterroryści i partia "zielona" zbiorą bojówki i będą je indoktrynować. Nie będzie żadnych działań ekologicznych, a nic nie znaczące protesty, w których będą kwękać, że wszyscy to postindustrialni faszyści mordujący naturę. Nie tędy droga.
2020-08-09 08:37:28
Zielona
Tylko błagam,niech nie zaczynają od strajku tylko od sadzenia drzew,zbierania śmieci i propozycji zmniejszenia odpadów.A na bulwarach zaprzestańcie tłuczenia szkła
2020-08-05 14:09:59
Zako
Może wystarczyłoby żeby Minister Środowiska (również poprzedni) nie działał na szkodę środowiska niszcząc naturę. Jak dotąd chyba wszystkie działania Ministra Środowiska skierowane są przeciwko naturze. Powołanie tej 'rady młodych' wygląda na 'przykrywkę' szkodliwych działań rządu, od którego rada będzie uzależniona. Rząd nie wchodzi w dialog z organizacjami pozarządowymi związanymi z ekologią, tworzy sobie swoją radę, z nią się dogada lub zignoruje.
2020-08-05 14:05:49
HogoFogo
Niech młodzież lepiej wyłączy swoje komputery i przestanie kupować tony ciuchów. Od siedzenia w Radzie można co najwyżej dostać hemoroidów a później etat w Urzędzie lub Fundacji.
2020-08-05 12:29:24
Nareszcie
Niech młodzież coś zrobi z ekologią bo Szczecin zostanie bez drzew.
2020-08-05 09:42:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie