Piątek 17 września 2021r. 
REKLAMA

Młodzież oddała krew

Data publikacji: 2018-02-28 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Młodzież oddała krew
Krwiobus po raz drugi gościł w szczecińskim porcie. Fot. Dariusz Gorajski  

Blisko 15 litrów krwi zebrano w środę w szczecińskim porcie. Specjalną akcję zorganizował w ostatnim dniu lutego Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

W krwiobusie, który stał obok siedziby ZMPSiŚ, krew oddały 32 osoby. Była to druga akcja zorganizowana przez portowych krwiodawców.

– Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z portowcami oddali krew – podkreśla ZMPSiŚ. – Szczególne słowa podziękowania kierujemy do młodzieży z Zespołu Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej ze Szczecina oraz do wicedyrektora tej placówki – Marcina Steczka. Młodzież oddała krew po raz pierwszy. Ogromnie ucieszyła i wzruszyła nas ich postawa. Byli wspaniali. Dowodzi to, iż takie akcje mają szczególny walor edukacyjny, uczą bowiem wrażliwości na potrzeby innych.

Osobne podziękowania i gratulacje władze spółki kierują też do Anny Dudry, działającej w portowym Klubie HDK.

– To dzięki jej determinacji, zaangażowaniu i wrażliwości na drugiego człowieka odbyła się już drugi raz akcja oddawania krwi w szczecińskim porcie – zaznacza zarząd.©℗

(ek)

Na zdjęciu: Krwiobus po raz drugi gościł w szczecińskim porcie.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kalka
2018-02-28 18:26:47
Jakieś info? Wchodzisz do takiego busa i oddajesz krew? Jakieś testy? Gdzie można oddać? Szkoda, bo nic nie wiem, a chętnie bym się przysłużył.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ