piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Młodzi lekarze protestują

Młodzi lekarze protestują

Młodzi lekarze protestują
Data publikacji: 2016-06-02 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 2614 136183

Jeden a może nawet dwa autobusy z młodymi lekarzami na pokładzie (czyli około stu osób), pojedzie ze Szczecina na ogólnopolską manifestację rezydentów w Warszawie. Lekarze przemaszerują spod siedziby Ministerstwa Zdrowia do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Demonstracja zaplanowana jest na 18 czerwca.

- Nie planujemy wybijania szyb wystawowych w sklepach, ani palenia opon - zapewnia lek. Michał Bulsa, zastępca przewodniczącego Porozumienia Rezydentów OZZL i jednocześnie wiceprzewodniczący koła Młodego Lekarza OIL. - To będzie marsz informacyjny. Chcemy rozdawać ulotki i mówić o swoich problemach, o konieczności zmian.

Najważniejszymi postulatami Porozumienia Rezydentów OZZL jest wzrost wynagrodzeń do wysokości dwóch średnich krajowych, podniesienie jakości kształcenia i zaprzestanie traktowania młodych lekarzy jako tania siła robocza.

Czerwcowa manifestacja ma być znakiem ostrzegawczym. Młodzi lekarze bowiem chcą rozmawiać i się dogadywać. Liczą przy tym na przychylność ministra Konstantego Radziwiłła, który przed objęciem urzędu, jeszcze jako prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, walczył o wzrost pensji dla lekarzy - również rezydentów.©℗

(lew)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z dn. 2.06.2016 r. 

Fot. arch.

Komentarze

Many
@Paweł Gdyby wyszli za rządu PO-PSL to by mówiono, że to zagrywka PiSiorów. Ogarnij się, granatem od pługa odrzucony chłopie.
2016-06-18 17:25:30
Rezydent
Godzinami w kolejce się stoi bo lekarzy jest mało. Jeden czy dwóch lekarzy na izbie przyjęć, którzy jednocześnie muszą pracować na oddziale, gdzie też są potrzebujący pacjenci. Porozumienie rezydentów nie walczy tylko o wzrost płac, ale o to, by nie było takich właśnie sytuacji! W tej chwili dyrekcja szpitala obsadza dwa stanowiska jednym lekarzem. Też się z tym nie zgadzamy! Uważamy, ze to jest zagrożenie dla pacjenta! Razem walczmy zamiast się oskarżać. 2270zł/rękę nie starcza na zycie, rodzine i kursy. (Przykładowo kurs USG tylko jamy brzusznej kosztuje 2-3 tyś zł. Kursów OBOWIĄZKOWYCH mamy wiele.
2016-06-18 17:09:06
@
Chcą wzrostu płac. A wzrost jakości świadczonych usług ? Coś za coś. Godzinami w kolejce bo jaśnie pan, namaszczony po lep-ie umie już wszystko i na wszystkim sie zna. A do roboty....to mozna się spóźnić. Pace i tak ie mają wyjścia. Poczekaja. Na dyżurze pospać i nie daj Boże jaśnie pana obudzić. Reszte i tak za nich pielęgniarka zrobi. Zapisze sie preparat " promowany " przez producenta, w podziękowaniu jakiś wyjazd, przepraszam SZKOLENIE na Majorce, a że preparat g.....o pomógł, to zaordynujemy kolejny specyfik, promowany szkoleniem na Malcie....i kolejny specyfik, i kolejny
2016-06-02 14:47:31
Ala
Problem jest a i owszem z młodymi lekarzami ponieważ nie potrafią leczyć. Jedna taka jak siedziała za biurkiem w zastępstwie mojego lekarza rodzinnego (nawet nie wstała zza niego) przepisała mi paracetamol. Mówiłam jej objawy: kaszel, gorączka, ból głowy itp. a ona, że jak mnie boli głowa to mam brać paracetamol. Poszłam prywatnie i okazało się..., że mam zapalenie płuc. Protestować to oni potrafią a co z leczeniem albo chociaż na początek z prawidłową diagnozą. Ale cóż teraz młodzi to tylko same prawa, roszczenia a żadnych obowiązków. Chcieliby od razu mieć po kilka tysięcy złotych wypłaty za samo siedzenie. Najpierw niech się nauczą leczyć i rozpoznawać prawidłowo dolegliwości a potem roszczenia
2016-06-02 13:29:41
Obudzili się teraz, czyli PObudka.
Jasne, młodzi lekarze chcą mieć od razu to, co ich starsi koledzy. Skandal, żeby musieli czekać na pensje w wysokości minimum kilkunastu tysięcy złotych, kilka przychodni, etatów, samochodów na firmę, a przede wszystkim o to, aby na dyżurze w szpitalu być tylko przez mniej niż godzinę. To nie do pomyślenia. Mają rację.
2016-06-02 10:15:30
Paweł
Mówią, że to nie akcje polityczne. Skoro tak, to dlaczego przez 8lat patologii PO-PSL siedzieli cicho, a tu nagle wyłażą na ulice?
2016-06-02 09:53:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie