czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Piątka za udział? Młodzież Wszechpolska protestuje

Piątka za udział? Młodzież Wszechpolska protestuje

Piątka za udział? Młodzież Wszechpolska protestuje
Data publikacji: 2016-06-01 21:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 683 136248

Przebieg odbywających się dwa tygodnie temu Dni Kołobrzegu wzburzył aktywistów Młodzieży Wszechpolskiej. Ich zdaniem zmuszono do udziału w uroczystościach uczniów kołobrzeskich szkół.

Działacze twierdzą, że w Gimnazjum nr 2 za obecność na inauguracji Dni Kołobrzegu stawiano piątki. Organizacja wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy między innymi, że „uczniów niektórych klas zmuszano lub nagradzano w celu osiągnięcia frekwencji. (…) Uczniowie powinni otrzymywać oceny za swoją pracę i wiedzę w ramach zajęć dydaktycznych, nie zaś za uczestnictwo w jakichkolwiek pozaszkolnych imprezach niemających nic wspólnego z edukacją”.

– Jeśli władze miasta nie są w stanie zrealizować obchodów dni Kołobrzegu w sposób godny, który zachęci mieszkańców do współuczestnictwa, to powinny pomyśleć nad zmianą strategii. Warto byłoby, aby Kołobrzeg brał przykład z takich miast, jak Słupsk, Koszalin, gdzie obchody miejskie sprowadzają ludzi nawet z innych miejscowości – krytykuje przebieg uroczystości Młodzież Wszechpolska.

Władzom Kołobrzegu nic nie wiadomo na temat zmuszania uczniów do uczestnictwa w inauguracji Dni Kołobrzegu. Wiceprezydent ds. społecznych Jacek Woźniak uważa, że impreza poprzez swoją atrakcyjność przyciągnęła tłumy ludzi. Sprawę doniesień o zmuszaniu uczniów do udziału w uroczystościach obiecuje jednak zbadać. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Na zdjęciu: Targ Solny w Kołobrzegu

Komentarze

Beata do @ Beata
Za czasów komuny to była obecność obowiązkowa, za którą nie było piątki. A mimo to zdarzali się ludzie, którzy odmawiali. Dziś młodzież jest sprzedajna - nie ma konsekwencji w postaci wyrzucenia ze szkoły, wilczego biletu... a mimo to, choć ideologicznie mierzi ją uczestniczenie w Dniach Kołobrzegu, leci tam, żeby dostać piątkę.
2016-06-02 15:59:19
Jurek
Słusznie protestuje Młodzież Wszechpolska.Obowiązkowe mogą być tylko REKOLEKCJE.
2016-06-02 14:55:59
@ Beata
Jak komuś zależało na piątce to musiał iść, nie ? Więc takie to zmuszanie. Za czasów komunizmu takze zmuszano uczniów szkół do udziału w ochodach 1 maja i wiwatowania na cześć jedynej i słusznej partii. Widziś w rym jakąś różnicę ? nie ?
2016-06-02 14:32:04
Beata
Jak komuś nie zależało na piątce, nie musiał iść, tak? Więc jakie to „zmuszanie”? Można było się wręcz wykazać niezłomnym charakterem i powiedzieć: „nie będę w tym uczestniczył, nie chcę piątki”. Jak ktoś się dobrze uczy to piątka w te czy wewte różnicy nie robi.
2016-06-02 10:23:04
a
no to nie zmuszajmy dzieci do udziału w rekolekcjach i wszystkich możliwych mszach organizowanych z okazji uroczystości wszelakich i będzie git, co?
2016-06-02 09:41:09
Mus
A więc jednak zmuszano. Już samo słowo wzbudza pogardę.
2016-06-02 08:05:53
hm..
ten naród zaczyna powoli "je.. w dekiel". Wygląda to b.podobnie jak lata 20-30 ub stulecia.
2016-06-01 23:22:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie