sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Młodzi architekci i nagrody

Młodzi architekci i nagrody [GALERIA]

Młodzi architekci i nagrody
Data publikacji: 2018-03-13 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-13 13:24
Wywietleń: 1237 317782

Za koncepcję rewitalizacji ulicy Krzysztofa Kolumba w Szczecinie-strategię działań wraz z przykładami sposobu kształtowania zabudowy w tym obszarze do Igi Prüffer z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie trafiła tym razem nagroda prezydenta Szczecina. Uznana została za najlepszą z prac dyplomowych wykonanych przez absolwentów kierunków architektonicznych szczecińskich uczelni w 2017 roku spośród 30 zgłoszonych do konkursu. 

Prace oceniała komisja w składzie: Wiesława Rabińska - przewodnicząca, dyrektorka wydziału urbanistyki i administracji budowanej szczecińskiego magistratu, Anna Nawacka-Górzeńska - dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta, Małgorzata Gwiazdowska- miejska konserwator zabytków, Magdalena Grycko - ogrodnik miejski i Sławomir Wunsch - przewodniczący Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej.

Konkurs architektoniczny o Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina odbywa się nieprzerwanie od 1993 roku. Oprócz Grand Prix w jego edycji za rok 2017 komisja przyznała osiem równorzędnych wyróżnień. Sześć z nich trafiło do absolwentów Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Otrzymali je: Agata Ruchlewicz za adaptację starej olejarni przy ul. Dębogórskiej na funkcję mieszkalno-usługową, Olga Konopliova za pomysł nowego zagospodarowania tzw. górnego dworca PKP Szczecin Główny wraz z placem Zawiszy Czarnego, Artur Górski za projekt budynku informacji turystycznej wraz z ekspozycją panoram i map historycznych przy ul. Korsarzy, Mikołaj Strzelczuk za koncepcję pawilonu wystawowego w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, Michał Czapiewski za pomysł palmiarni i Mariusz Zieliński za wizję budowy hotelu 5-gwiazdkowego-wieżowca. Ponadto wyróżnione zostały: Agnieszka Gryczan (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT) za projekt zagospodarowania terenu przy kościele pw. Chrystusa Króla na osiedlu Skolwin i Adrianna Łupińska (Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki) za propozycję adaptacji stacji PKP Pomorzany na przystanek Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z funkcją kulturową.

Wystawę prezentującą najlepsze prace inżynierskie, magisterskie i licencjackie w zakresie architektury oraz architektury wnętrz i krajobrazu, jak tez pozostałe ze zgłoszonych do nagrody za 2017 rok, można oglądać w holu sali sesyjnej szczecińskiej rady Miasta przy pl. Armii Krajowej 1 do 23 marca. A wśród nich interesujące propozycje dotyczące m.in. budowy centrum kultury im. Stoewera, urządzenia nowych wnętrz i przestrzeni rekreacyjnej na Wyspie Grodzkiej, oranżerii w parku im. Jana Kasprowicza, ogrodu sensorycznego przy ul. Arkońskiej, schroniska dla bezdomnych zwierząt i nowej kliniki weterynarii, zagospodarowania części terenów przyodrzańskich wspomnianej już ul. Krzysztofa Kolumba na szkołę muzyki nowoczesnej z funkcją mieszkalną (Music Dormitory), czy przekształcenia wybranych fragmentów pod Trasą Zamkową na cele rekreacyjne. ©℗

(MIR)

Na zdjęciach: Wizualizacje nagrodzonych, wyróżnionych i prezentowanych prac architektonicznych absolwentów szczecińskich uczelni.

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody Młodzi architekci i nagrody

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy