poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > 242 chętnych na Łasztownię

242 chętnych na Łasztownię

242 chętnych na Łasztownię
Data publikacji: 2017-04-18 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:12
Wywietleń: 2335 241986

Aż 242 chętnych z kraju i świata chce przygotować projekt zagospodarowania szczecińskiej Łasztowni. - Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - stwierdził prezydent Szczecina. Rozstrzygnięcie konkursu - w październiku tego roku.

- Dziś przedstawiamy efekty pierwszego kroku w konkursie na zagospodarowanie Łasztowni, nie tak dawno odzyskanej dla miasta. Prace nad tą przestrzenią trwają już od kilku lat, są już nowe inwestycje. Ale zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się 251 chętnych. A przypomnę, że w przypadku Filharmonii było ich 44 - stwierdził we wtorek Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- Z 251 zgłoszeń do konkursu architektoniczno-urbanistycznego "Łasztownia. Nowe Serce Miasta" zakwalifikowano 242 podmioty. Większość - 231 pracowni to reprezentanci Polski, 20 zgłoszeń pochodzi z Europy - Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Niemiec, Francji i Austrii. Do połowy maja architekci mają czas na zadawanie miastu szczegółowych pytań. Do 20 września muszą dostarczyć gotowe projekty, zgodne z regulaminem konkursu. Jury pod przewodnictwem prof. Magdaleny Staniszkis ze Stowarzyszenia Architektów Polskich będzie miało  miesiąc na ocenę wszystkich prac i wybranie najlepszych - wyjaśnił Jarosław Bondar, architekt miasta.

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników, otwarcie wystawy pokonkursowej oraz dyskusja pokonkursowa odbędzie się w październiku 2017 roku.

Pula nagród sięga 425 tys. złotych (brutto). Pierwsza nagroda - 150 tys. zł, druga - 75 tys., trzecia - 50 tys. zł. Przewidziano także sześć wyróżnień po 25 tys. zł.

(dar)

Na zdjęciu: Zainteresowanie konkursem na zagospodarowanie Łasztowni przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - zapewniali we wtorek prezydent Piotr Krzystek i architekt miasta Jarosław Bondar.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Bartek do kabaret
No widac poziom malomiasteczkowy niektrych mieszkancow, mamy XXI wiek ludzie, barok i rokkoko byly dawno temu, w domach buractwo i perskie dywany na scianach ok, ale nie wypowiadaj sie w sprawach przestrzeni mijeskiej.
2017-04-19 08:14:47
kabaret
Czy ja się nie przesłyszałem jak pan Krzystek się chwalił Miejską Kostnicą i tą białą szkaradą zwaną filharmonią?? To mają być te wielkie osiągnięcia Szczecina, czy pan jesteś normalny panie Krzystek??
2017-04-19 07:55:03
rzecznik
To nie wystarczył rzecznik prasowy, żeby ogłosić?
2017-04-18 18:31:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”