Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Młodzi aktorzy i dziennikarze

Data publikacji: 2017-02-02 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:27
Młodzi aktorzy i dziennikarze
 

Uroczyste pasowanie na uczniów klasy teatralno-dziennikarskiej zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 2 w Stargardzie. Zanim jednak doszło do ślubowania, młodzież musiała wykazać się znajomością rozmaitych zagadnień dziennikarskich, teatralnych oraz z życia szkoły i klasy.

Uczniowie klasy 4c, której opiekunką jest polonistka Bożena Ciborowska-Lipko, zredagowali już dwa numery gazetki „Sztubak" oraz przygotowali spektakl „Teatrałki, czyli teatralne kawałki o zwierzętach". Praca nad przedstawieniem miała formę warsztatów, podczas których młodzi aktorzy poznawali język teatru i sposoby animacji lalek, a także samodzielnie wykonywali dekoracje, rekwizyty i kostiumy.

Swoje dokonania zaprezentowali publiczności przed „otrzęsinami" i zebrali za nie gromkie brawa. Kolejnym zadaniem dla uczniów było pokonanie konkurencji teoretyczno-praktycznych na specjalnie przygotowanej ścieżce oraz wygłoszenie ślubowania: „Przyrzekamy zgodnie pracować z klasą całą, pomysłów różnych mieć niemało, patrzeć pogodnie na świat i ludzi, wciąż nowe pasje w sobie budzić". Jako, że wszyscy uczestnicy przeszli drogą dla odważnych, a nikt nie skorzystał z wyjścia ewakuacyjnego - w nagrodę otrzymali dyplomy, identyfikatory i słodki poczęstunek. ©℗

Tekst i fot. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ