sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Młodzi Demokraci pytają o prom

Młodzi Demokraci pytają o prom

Młodzi Demokraci pytają o prom
Data publikacji: 2018-03-07 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-09 12:19
Wywietleń: 1991 317200

- Nie chcemy ściemy, chcemy realnej pracy, która już dawno powinna się rozpocząć - mówił na środowym briefingu-happeningu przed bramą Stoczni Szczecińskiej Bartosz Brożyński ze Stowarzyszenia Młodych Demokratów. 

- Minęło osiem miesięcy, a stępka jest nadal w tym samym miejscu i w nienaruszonym stanie - podkreślił Brożyński. - Nie słychać stuku młotów nie widać pracujących stoczniowców. Stępka rdzewieje, a tabliczka zniknęła. Nie chcemy ściemy, chcemy realnej pracy, która już dawno powinna się rozpocząć.

Zdaniem Patryka Jaskulskiego, Prawo i Sprawiedliwość używa tematu stoczni w celu zbicia kapitału politycznego przed zbliżającymi się wyborami. Przypomniał również o obietnicach Antoniego Macierewicza, dotyczących budowy okrętów podwodnych dla polskiej marynarki.

- Rozpoczęto budowę bez projektu, bez pomysłu, bez zasobów ludzkich - wyliczał Patryk Jaskulski, Młodzi Demokraci. - Ciężko nie mieć skojarzenia z hasłem, który doskonale znamy z lekcji historii, czyli "propagandą sukcesu". 

- Martwi nas jednak fakt, że od momentu przybicia przez Mateusza Morawieckiego pamiątkowej tabliczki, nie wydarzyło się nic - podkreślał Krzysztof Janicki. - Ciężko uzyskać odpowiedzi od PiS, kiedy rozpocznie się budowa promu, a tym bardziej kiedy ona będzie zakończona. Apelujemy do premiera o jak najszybsze rozpoczęcie budowy promu na terenie Stoczni Szczecińskiej. 

(KK)

Na zdjęciu: briefing-happening przed stocznią.

Fot. Kamil KRUKOWSKI

Komentarze

jo
PROMY BĘDĄ. Przecież jak podaje papierowy Kurier Szczeciński, niezależny Sąd Okręgowy w Szczecinie podjął decyzję o ponownym wyborze wykonawcy tunelu do Świnoujścia. Będzie więc nowy przetarg na TUNEL. BRAWO PIS, brawo jojo. I karsibory nowe będą potrzebne, i na 500+ będzie więcej. A wyborów samorządowych w Świnoujściu i tak PiS by nie wygrał.
2018-03-09 12:10:33
jak zwykle
PiS mydli oczy a promu jak nie było tak nie ma
2018-03-09 07:24:02
f
Niech nie pytaja - tylko sami się wezmą do roboty ! Umią? jak nie to mordy w kubeł !
2018-03-08 10:45:53
Spawacz
Te dwa chłopaczki - młode wilczki :) to niezłe cwaniaczki. Można rzec - dziedzictwo Nitrasa. Niczym nie potrafią się zająć jak tylko "politykierstwem". Zbliżają się wybory, młody Jaskulski z koleżką - bardzo się uaktywnili. Platforma, która przez 8 lat olewała Szczecin szykuje się do skoku nogami swej młodzieżowej kadry. a co do stoczni- nie możliwe jest jej odtworzenie. PIS kłamie i omamia starych Szczecinian. Większość stoczniowców w wieku 30-50 lat już w Danii i Norwegii, raczej nas już tu nie sprowadzicie do Szczecina. A kłamstwa Macierewicza tylko pogrążą Szczecin w większym chaosie. Nie wierzcie dewotowi Morawieckiemu w jego "elektryczne samochody", "promy" i inne szklane domy... To ich sposób na zdobywanie głosów sentymentalnych Szczecinian. Wszyscy ludzie z BRANŻY (a nie politycy) Wam powiedzą: obietnice PIS to ściema. Potrzebne bardziej są w Szczecinie: mała stocznia wyspecjalizowana i dobrze funkcjonujący obszar specjalnej strefy gospodarczej - np. m.in. na terenie stoczni. Pozdrawiam
2018-03-08 10:34:37
SP
Mają siłę, skoro zdążyli tam być na długiej przerwie ;)
2018-03-08 09:39:10
SromotnikBezwstydny
Stocznia już B Y Ł A !!! Kto jest władny skompletować biuro konstrukcyjne, technnologów,kierowników i mistrzów wydziałów? Jak ściągnąć z Danii, Norwegii, Niemiec i inn. traserów, spawaczy, kowali , elektryków, rurarzy itp. itd... i jaką pensję im zaproponować? Powtarzam niedoukom i fantastom: STOCZNIA JUŻ BYŁA!
2018-03-08 09:19:17
do naiwnych
może wreszcie się przekonacie że PIS nie jest od dbania o naród czy może o Polskę, PIS jest od tego aby w trakcie trwania ,,dojnie dobrej zmiany " wydoić dla siebie i swoich bliskich jak najwięcej. Wszak już prezydent w trakcie kampani modlił się o to , ,,... dojną zmianę racz nam zwrócić Panie"
2018-03-08 09:07:38
Szambo wybiło
Niech już sobie PO i ich potomkowie darują. Bo to akurat Morawiecki będzie osobiście ten prom budował własnymi rękoma i wie, kiedy wszystko będzie zrobione. Polityczny happening na najniższym poziomie - slogany, pretensje i symbolika wizualna. To się nazywa MANIPULACJA. Nie posądzam ich o robienie tego umyślnie, są za głupi. Po prostu nie potrafią inaczej rozmawiać.
2018-03-08 08:25:14
Zzzgryźliwy
@ciekaff Słusznie dzieciaki pytają. Mamy państwo wzorowane na PRL i jedynie słuszną partię, a rząd sobie mordę tym promem wyciera w mediach więc niech odpowie młodzieży. Powinni jeszcze wznowić wtorkowe konferencje prasowe, może Urban się zgodzi. Wyklęty powstań ludu PiS-u lal la la Bój to jest nasz ostatni la la.
2018-03-08 07:27:11
Promu nie ma
To było kolejne pisowskie oszustwo
2018-03-08 07:25:49
target
Nie widzę tarcz szkolnych na lewych rękawach kurtek.
2018-03-08 07:15:38
@ "Mądrala"
Początkiem upadku było "dzieło" SLD: Upadek Porty Holding. Około roku 2000 zaczął się kryzys branży na świecie. Stocznie potrzebowały kredytów na budowę statków, a w tej niepewnej sytuacji banki chciały gwarancji. Rząd ich nie udzielił. Końcem upadku było "dzieło" PO. Ukryty raport NIK: Rząd Tuska doprowadził stocznie do upadku. Przedstawia ogromną liczbę nieprawidłowości. Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia złudzeń w sprawie stoczni w Gdańsku i Szczecinie. Rząd nie zadbał wystarczająco o ich przyszłość, a podejmowane przez niego decyzje były chybione i przyczyniły się do upadku obu stoczni w 2008 roku. Według Najwyższej Izby Kontroli, która opublikowała raport w sprawie restrukturyzacji Stoczni Gdynia SA oraz Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o., kardynalnym błędem Aleksandra Grada był brak odwołania się od decyzji Komisji Europejskiej, kwestionującej pomoc publiczną dla polskich stoczni. (W przeciwieństwie do Niemiec, gdzie państwo wspierało przemysł okrętowy). Starania Ministra Skarbu Państwa o znalezienie inwestora, który zagwarantowałby restrukturyzację stoczni i zapewnił ich rentowne funkcjonowanie na konkurencyjnym rynku zakończyły się niepowodzeniem. Komisja Europejska nie zaakceptowała żadnego z przekazanych jej planów restrukturyzacji i zdecydowała, że udzielona wcześniej stoczniom pomoc publiczna musi zostać zwrócona. Dokument, liczący 99 stron, przedstawia ogromną liczbę nieprawidłowości. Niektóre z nich: Projekt ustawy kompensacyjnej opracowany został na zlecenie Ministerstwa Skarbu Państwa przez prywatną kancelarię prawną. Niecelowe było ograniczenie zakresu wykorzystania przy tych pracach merytorycznej wiedzy i doświadczenia pracowników departamentu nadzorującego stocznie. W konsekwencji takiego trybu prac legislacyjnych, a także działania pod presją czasu, w ustawie kompensacyjnej niektóre przepisy nie spełniały wymogów decyzji Komisji Europejskiej, były nieprecyzyjne lub niespójne z innymi przepisami. Swoją drogą skandalem jest powierzenie analiz prywatnej kancelarii prawnej, podczas gdy ministerstwo dysponuje doradcami i ekspertami, których utrzymanie stanowi poważny koszt budżetowy. Nie sfinalizowano transakcji z inwestorami katarskimi, reprezentowanymi przez firmę Stichting Particulier Fonds GREENRIGHTS. Minister SP podejmował intensywne działania w celu nakłonienia SPFG do sfinalizowania transakcji. Niektóre z tych działań były jednak nieprzejrzyste. Inwestorzy odstąpili od transakcji kupna wylicytowanego mienia, motywując to przede wszystkim wadami prawnymi sprzedawanego majątku stoczni. SPFG zarzucił także Ministrowi SP bezpodstawne wycofanie się z gwarancji, że SPFG będzie mógł zrezygnować z transakcji bez żadnych negatywnych konsekwencji.
2018-03-08 01:36:12
Mądrala
Co szukacie kim są ich Rodzice?? Podać wam czy sami w necie znajdziecie!!! Stoczniowiec napisał i to nie jeden - stępka gnije, nic się nie dzieje dokumentacja z kolana!! Oczywiście Tusk winien. Tylko zapominacie że nasi spawacze nie poradzili sobie ze spawami stali nierdzewnej!!! I to był początek końca. A może kłamstwo co??? Poczekamy, zobaczymy kiedy prom z PISem odpłynie w siną dal, już nie długo!!
2018-03-08 00:00:53
Zapytajcie Tuska
A teraz do biurek lekcje odrabiać.
2018-03-07 21:37:29
k
Zajmujcie sie lepiej samorządem szkolnym i tym , czy w sklepiku szkolnym są dostepne warzywa i owoce .
2018-03-07 20:48:01
co za pajace
Spawrem powinien ich podać do sądu za te kłamstwa o rdzewieniu stępki. Niech te dzieciaki poczytają o mitycznym „katarskim inwestorze” i tym z Katowic od docieplania budynków. A z pytaniami niech lecą do Tuska.
2018-03-07 19:17:33
Sedina2008
Skąd w Szczecinie tylu niewykształconych (bezrozumnych) hejterów wypisujących takie bzdury? Kto im płaci? Aż strach, że tacy lodzie pójdą na wybory i wybiorą nam dyktatorów w samorządach.
2018-03-07 18:45:37
stoczniowiec
Myślę że sprawdzili sobie w internecie technologie budowy statków.A prawda jest taka że stępka zrobiona "na sztukę" z dokumentacji robionej na kolanie,bez zadnych odbiorów.PROPAGANDA!!!
2018-03-07 18:30:29
POgonieni złodzieje
wasz tusk wraz z gradem ( póżniej nagroda za wykończenie stoczni w postaci 100 tys miesięcznie za niby prace która była nikomu niepotrzebna) najpierw zamkneli zakład póżniej kłamali o inwestorze katarskim .A póżniej dali przyzwolenie żeby majątek stoczni w tym nowoczesne technologie sprzedano po cenie złomu .za waszych czasów majatkiem stoczni rządiła firma od dociepleń z katowic utworzona na 1 dzień przed 'konkursem' .zdaje sie nikt jeszcze za ten skandal nie siedzi.Może powinniście mieć pretensje do PIS dlaczego tak ociagaja się z programem cela + dla waszych starszych kolegów.Mie na darmo w kryminale macie 90 %poparcie
2018-03-07 18:20:15
,
Gdyby ci młodzieńcy, zamiast wagarów, uczęszczali do szkoły, to wiedzieliby jak wygląda technologia budowy statków i jaki jest harmonogram prac.
2018-03-07 17:50:33
przejazdem
A to "Młodzi Demokraci" nie powinny być w tym samym czasie w szkole?:)Czy POtatusiowie zwolnili?:)Jaka partia taka młodzieżówka:).I wszyscy trzej byli?!:)
2018-03-07 17:20:44
O 2-ch takich... co chca "po-dkrasc i Mars" ??
A jakie Stanowiska "Piastowali czy dalej piastuja" ich Rodzice... gdzie o po-chodzeniu i korzeniach... na razie "nie ws-po-mne".
2018-03-07 16:54:54
Menago
Młodzi ,odważni, w młodości siła!!! Niech drążą bardzo ciekawy na czasie temat.
2018-03-07 16:31:08
Antoni
Ważne są realia.Najpierw z Komisją Europejską trzeba wynegocjować, aby nie uwaliła sposobu opodatkowania produkcji okrętowej.Po drugie ktoś kto zapłaci za PROM musi mieć kasę .Ma ?. Po trzecie promu nie wybuduje GRYFIA, bo to TRUP GOSPODARCZY.Stocznię Szczecińską musiałby " rozbujać" Nowy Zarząd z Trójmiasta przy całym szacunku dla pana Strzembońskiego i zalążków obecnej Kadry.I tutaj informacja dla rządzących : Wbrew pozorom setki, a nawet tysiące ludzi czeka na otwarcie Stoczni i coraz bardziej się wk...ją na indolencję PIS-u.Dalej zajmujcie się pomnikami, antysemityzmem ,Maciarewiczem i innymi bzdurami, a na pewno wygracie następne wybory.Ja głosowałem na zmiany, ale nie takie.Gospodarka durnie, przede wszystkim.Zrobiliście bardzo wiele pożytecznego i proszę to kontynuować, a nie zaspokajać jakieś chore EGO nie wiadomo czyje.Tak dalej PIS będzie postępować, to strach się przyznać,że wykształcenie jest nielegalne ,bo z PRL-u.To są te bzdury, którymi PIS się karmi.Mnie jak dopuszczą do wyborów, to ocenię krótko: JEST STOCZNIA - głos na PIS. Nie ma Stoczni - Won mi z oczu.
2018-03-07 16:05:08
Mis
Jeden glupszy a drugi kopniety
2018-03-07 16:05:07
ciekaff
To Młodzi Demokraci nie wiedzą że na pytanie "kiedy rozpocznie się budowa promu, a tym bardziej kiedy ona będzie zakończona" odpowie INWESTOR a nie Partia która ma większość w Parlamencie i tworzy Rząd ?! Tego typu pytania składało się za PRL-u do KC PZPR ; ale skąd mają te dzieciaki o tym wiedzieć ; bo na pewno nie z reformy edukacji PO. Ale "lans" w mediach jest !
2018-03-07 15:50:57
I do tych 2-ch ze zdjecia
A Wy tez PO-MO-ZE-CIE - czy tylko tak Sobie PO-gadujecie...??
2018-03-07 15:27:56