sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > List otwarty Misiły do "przyjaciół z Nowoczesnej"

List otwarty Misiły do "przyjaciół z Nowoczesnej"

List otwarty Misiły do "przyjaciół z Nowoczesnej"
Data publikacji: 2018-12-03 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 1306 364750

Nie wyrzucajcie już nigdy więcej nikogo za "profesjonalizm, krytykę i stanie przy zasadach"; jeśli chcecie wygrać z PiS-em, nie możecie zachowywać się jak PiS - napisał w liście otwartym "do przyjaciół z Nowoczesnej" b. poseł tej partii Piotr Misiło.

Zarząd Nowoczesnej wykluczył w piątek Misiłę z partii za "nielojalność i działanie na szkodę Nowoczesnej i Koalicji Obywatelskiej". Zdaniem posła wyrzucono go za konstruktywną krytykę.

W opublikowanym w poniedziałek na Twitterze liście otwartym "do przyjaciół z Nowoczesnej" Misiło podkreślił, że "najbliższe wybory parlamentarne mogą zadecydować o losach Rzeczpospolitej na kolejne pokolenia". "Nasz polityczny wróg - PiS - nie zawaha się przed użyciem wszelkich sposobów, aby zachować zdobytą władzę. Pamiętajcie o tym proszę i nie wyrzucajcie już nigdy więcej nikogo za profesjonalizm, krytykę i stanie przy zasadach. Jeśli chcecie wygrać z PiS-em, nie możecie zachowywać się jak PiS, bo jak kiedyś mówił ksiądz Popiełuszko +tylko ten może zwyciężać zło, kto sam jest bogaty w dobro+ i nie trzeba być wierzącym w boga, żeby czerpać ze słów tych wierzących" - napisał poseł. Poseł prosi w liście "o refleksję i zrozumienie" dla jego politycznych intencji i motywacji. "Uważam, że Nowoczesna musi zachować swoją podmiotowość, ale uważam też, że nie ma dzisiaj innej drogi na pokonanie PiS-u niż dalsza i głębsza integracja środowisk demokratycznych i proeuropejskich" - napisał polityk.

"Dziesiątki błędów, które popełniliśmy w naszej partii są rzeczą dość normalną w polityce, ale ciągłe ich powielanie już tak normalne nie jest. Profesjonalizm, wyciąganie wniosków z popełnionych błędów i konsekwencji względem osób je popełniających muszą stać się codzienną normą" - podkreślił.

"Nie tak wyobrażałem sobie koniec swojej politycznej drogi w N, ale w życiu wyobrażenia nie zawsze idą w parze z rzeczywistością - w polityce jeszcze częściej. Minione trzy i pół roku były niezwykle intensywnym, inspirującym ale i bardzo trudnym czasem. Chciałbym wam wszystkim za nie podziękować i bez względu na dzielące nas różnica i na sposób naszego rozstania życzyć Wam powodzenia w dalszej politycznej walce o lepszą Polskę" - napisał.

W ubiegły poniedziałek Misiło został zawieszony w prawach członka Nowoczesnej za - jak uzasadniała szefowa partii Katarzyna Lubnauer - "niszczenie Koalicji Obywatelskiej przez swoje osobiste ambicje". Decyzja Lubnauer miała związek z wywiadem, którego Misiło udzielił "Rzeczpospolitej". Poseł stwierdził w nim, że Lubnauer - jako szefowej partii - zabrakło doświadczenia, a Nowoczesna znalazła się w kryzysie. Poseł zaapelował też do Lubnauer o natychmiastową dymisję sekretarza generalnego partii Adama Szłapki, w związku z zawiązaniem w sejmiku województwa śląskiego koalicji z PiS przez radnego Wojciecha Kałużę, który startował do sejmiku z list Koalicji Obywatelskiej.

W piątek po wyrzuceniu go z partii Misiło zadeklarował, że pozostanie posłem niezrzeszonym, a najbliższy miesiąc będzie "dobrym czasem, aby w gronie najbliższych, zastanowić się o swojej dalszej przyszłości, nie tylko tej politycznej".

(PAP)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

tobago
Jaki Redakcja ma interes promując takie miernoty?
2018-12-05 11:08:25
:)
Koncz wasc wstydu oszczedz, najpierw zniszczyl Nowoczesna a teraz chce PO ,jak najdalej z tym gosciem od Szczecina i polityki !do Kukiza, tam sie nadaje,wczesniej wspolpracowal z gazeta ktora doprowadzila do zamachu stanu kilka lat temu z pomoca onucy.
2018-12-04 16:22:37
kiner
co to za pajac?
2018-12-04 10:25:28
wtf
Kto to jest?
2018-12-04 09:03:02
List otwarty Misiły
Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone........ Piszą, że kochają, nie śpią lub całują cię........ Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce........ Listy szare, białe, kolorowe........ Kapelusz przed poczta zdejm.......Pa rara rara bum!
2018-12-04 09:00:27
dlaczego ???
jak nie lubię kaczora i pis to musze przyznać że tylko on potrafi utrzymać rygor i władzę w partii reszta to dzieci we mgle
2018-12-04 08:30:40
Do... "Nowosmiesznych"
A moze lepiej bylo by - wyslac... List Zamkniety !
2018-12-03 23:52:33
A do Przyjaciół Moskali !?
.
2018-12-03 19:17:31
No nie
A kogo to obchodzi
2018-12-03 17:39:35
ubaw
Boze chron nasza ojczyzne przed takimi typami i smiesznymi partyjkami.jedyna rzecz jaka zrobil dla polski i to zreszta nieudolnie ten caly nisilo to samolociki zpapieru na komisji.
2018-12-03 17:26:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie