Środa 19 stycznia 2022r. 
REKLAMA

List otwarty Misiły do "przyjaciół z Nowoczesnej"

Data publikacji: 2018-12-03 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
List otwarty Misiły do "przyjaciół z Nowoczesnej"
 

Nie wyrzucajcie już nigdy więcej nikogo za "profesjonalizm, krytykę i stanie przy zasadach"; jeśli chcecie wygrać z PiS-em, nie możecie zachowywać się jak PiS - napisał w liście otwartym "do przyjaciół z Nowoczesnej" b. poseł tej partii Piotr Misiło.

Zarząd Nowoczesnej wykluczył w piątek Misiłę z partii za "nielojalność i działanie na szkodę Nowoczesnej i Koalicji Obywatelskiej". Zdaniem posła wyrzucono go za konstruktywną krytykę.

W opublikowanym w poniedziałek na Twitterze liście otwartym "do przyjaciół z Nowoczesnej" Misiło podkreślił, że "najbliższe wybory parlamentarne mogą zadecydować o losach Rzeczpospolitej na kolejne pokolenia". "Nasz polityczny wróg - PiS - nie zawaha się przed użyciem wszelkich sposobów, aby zachować zdobytą władzę. Pamiętajcie o tym proszę i nie wyrzucajcie już nigdy więcej nikogo za profesjonalizm, krytykę i stanie przy zasadach. Jeśli chcecie wygrać z PiS-em, nie możecie zachowywać się jak PiS, bo jak kiedyś mówił ksiądz Popiełuszko +tylko ten może zwyciężać zło, kto sam jest bogaty w dobro+ i nie trzeba być wierzącym w boga, żeby czerpać ze słów tych wierzących" - napisał poseł. Poseł prosi w liście "o refleksję i zrozumienie" dla jego politycznych intencji i motywacji. "Uważam, że Nowoczesna musi zachować swoją podmiotowość, ale uważam też, że nie ma dzisiaj innej drogi na pokonanie PiS-u niż dalsza i głębsza integracja środowisk demokratycznych i proeuropejskich" - napisał polityk.

"Dziesiątki błędów, które popełniliśmy w naszej partii są rzeczą dość normalną w polityce, ale ciągłe ich powielanie już tak normalne nie jest. Profesjonalizm, wyciąganie wniosków z popełnionych błędów i konsekwencji względem osób je popełniających muszą stać się codzienną normą" - podkreślił.

"Nie tak wyobrażałem sobie koniec swojej politycznej drogi w N, ale w życiu wyobrażenia nie zawsze idą w parze z rzeczywistością - w polityce jeszcze częściej. Minione trzy i pół roku były niezwykle intensywnym, inspirującym ale i bardzo trudnym czasem. Chciałbym wam wszystkim za nie podziękować i bez względu na dzielące nas różnica i na sposób naszego rozstania życzyć Wam powodzenia w dalszej politycznej walce o lepszą Polskę" - napisał.

W ubiegły poniedziałek Misiło został zawieszony w prawach członka Nowoczesnej za - jak uzasadniała szefowa partii Katarzyna Lubnauer - "niszczenie Koalicji Obywatelskiej przez swoje osobiste ambicje". Decyzja Lubnauer miała związek z wywiadem, którego Misiło udzielił "Rzeczpospolitej". Poseł stwierdził w nim, że Lubnauer - jako szefowej partii - zabrakło doświadczenia, a Nowoczesna znalazła się w kryzysie. Poseł zaapelował też do Lubnauer o natychmiastową dymisję sekretarza generalnego partii Adama Szłapki, w związku z zawiązaniem w sejmiku województwa śląskiego koalicji z PiS przez radnego Wojciecha Kałużę, który startował do sejmiku z list Koalicji Obywatelskiej.

W piątek po wyrzuceniu go z partii Misiło zadeklarował, że pozostanie posłem niezrzeszonym, a najbliższy miesiąc będzie "dobrym czasem, aby w gronie najbliższych, zastanowić się o swojej dalszej przyszłości, nie tylko tej politycznej".

(PAP)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tobago
2018-12-05 11:08:25
Jaki Redakcja ma interes promując takie miernoty?
:)
2018-12-04 16:22:37
Koncz wasc wstydu oszczedz, najpierw zniszczyl Nowoczesna a teraz chce PO ,jak najdalej z tym gosciem od Szczecina i polityki !do Kukiza, tam sie nadaje,wczesniej wspolpracowal z gazeta ktora doprowadzila do zamachu stanu kilka lat temu z pomoca onucy.
kiner
2018-12-04 10:25:28
co to za pajac?
wtf
2018-12-04 09:03:02
Kto to jest?
List otwarty Misiły
2018-12-04 09:00:27
Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone........ Piszą, że kochają, nie śpią lub całują cię........ Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce........ Listy szare, białe, kolorowe........ Kapelusz przed poczta zdejm.......Pa rara rara bum!
dlaczego ???
2018-12-04 08:30:40
jak nie lubię kaczora i pis to musze przyznać że tylko on potrafi utrzymać rygor i władzę w partii reszta to dzieci we mgle
Do... "Nowosmiesznych"
2018-12-03 23:52:33
A moze lepiej bylo by - wyslac... List Zamkniety !
A do Przyjaciół Moskali !?
2018-12-03 19:17:31
.
No nie
2018-12-03 17:39:35
A kogo to obchodzi
ubaw
2018-12-03 17:26:04
Boze chron nasza ojczyzne przed takimi typami i smiesznymi partyjkami.jedyna rzecz jaka zrobil dla polski i to zreszta nieudolnie ten caly nisilo to samolociki zpapieru na komisji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA