Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Euforia na statku - Nowoczesna w parlamecie

Data publikacji: 25 października 2015 r. 21:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Euforia na statku - Nowoczesna w parlamecie
 

- Poczekajmy na oficjalne wyniki. Jest jeszcze za wcześnie na komentarze i podsumowania - Piotr Misiło, jedynka na liście w szczecińskim okręgu partii Nowoczesna Ryszarda Petru tonował atmosferę euforii wywołanej ogłoszeniem wstępnych wyników wyborów do Sejmu i Senatu. Przyznał jednak, że jeśli pierwsze sondaże się potwierdzą, to wynik jego partii „jest sukcesem".

- Naprawdę fantastycznym, jak na partię powstałą zaledwie 5 miesięcy temu - podkreślał.

Sztab wyborczy „Nowoczesnej" w Szczecinie znajdował się na zabytkowym statku Bembridge z 1938 r. zacumowanym w Porcie przy bramie nr 10. 70 osób (kandydaci na parlamentarzystów, sympatycy, członkowie rodzin) okrzykiem triumfu i oklaskami przyjęli ogłoszenie wstępnych wyników. Relację oglądali na wielkim ekranie rozwieszonym w starej maszynowni zaadaptowanej na salę knferencyjną firmy będącej właścicielem jednostki i mającej na statku swoje biura.

Chwilę po godz. 21, czyli po zakończeniu ciszy wyborczej i ogłoszeniu wstępnych wyników, w maszynowni huknęły szampany. Wszyscy byli zadowoleni z osiągniętej przez „Nowoczesną" pozycji - jest czwartą partią po PiS, PO i Kukiz‘15 wchodzącą do Parlamentu. Stąd wszechobecna na statku radość. Wynik partii jest niewątpliwie sukcesem. Czy jednak całkowicie zadowala liderów? Trudno powiedzieć. Po toaście „Za „Nowoczesną" i opadnięciu pierwszych emocji, Piotr Misiło przyznał nam: „Chciałoby się więcej".©℗

(lw)

 

***

Wcześniejsza informacja

W w szczecińskim sztabie wyborczym partii Nowoczesna.pl euforia. Z wynikiem 6,6 procenta głosów ugrupowanie Ryszarda Petru ma pewne miejsca w parlamencie. Nic więc dziwnego, że tyle radości na pokładzie statku Bembridge.

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mal
2015-10-26 10:36:20
Lobby bankowe wchodzi. Źle, ale mogło być gorzej. W końcu większość to debile, kompletni debile i trochę debile. Dobrze, że chociaż była duża konkurencja w walce o głosy debili i dzięki temu nie będziemy zupełnie poddani finansowym świniom. Moje życie gdy jest dla nich mało opłacalne jest zbędne.
Smutne naiwni moi rodacy
2015-10-25 20:50:00
Na prawdę ubolewam, że dostała się do Sejmu partia, która zanim zaistniała w świadomości społecznej miała już 10% poparcia... Jak to się chłopaki robi? ;) Błąd badania to 2%, więc może się niepotrzebnie się niepokoję? Oby!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA