Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

„Miś Ratowniś” dla 4-latka

Data publikacji: 23 lutego 2019 r. 08:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
„Miś Ratowniś” dla 4-latka
 

„Miś Ratowniś” to pluszowa maskotka, która ma pomóc służbom  ratowniczym w nawiązaniu kontaktu z dzieckiem, podczas traumatycznego przeżycia związanego ze zdarzeniem drogowym. Kolejną taką zabawkę dzielnicowi wręczyli 4-letniemu chłopcu – mieszkańcowi gminy Wałcz. Dziecko uczestniczyło wraz ze mamą w wypadku.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Wałcz, pomiędzy miejscowością Golce-Zdbice. Samochód osobowy, którym podróżowała – jako pasażerka – młoda mama wraz z 4-letnim synkiem, nagle wypadł z drogi i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Prowadząca samochód na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem.

Przybyłe na miejsce służby medyczne przetransportowały małego pasażera do szpitala w Pile. Dziecko uskarżało się na bóle brzucha, jednak obrażenia nie okazały się poważne. Gdy chłopiec wrócił do domu, odwiedził go policjant, by wręczyć pluszowego „Misia Ratownisia”. Maskotka ma być zastępczym wsparciem po wypadku. Misie w świadomości dzieci uosabiają domowe ciepło i bezpieczeństwo. Zabawka ma być pomocna w odwróceniu uwagi od traumatycznych wydarzeń i nawiązaniu kontaktu z płaczącym kilkulatkiem.  

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA