Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Ministerstwo i miasto podzielą się finansowaniem szczecińskiej filharmonii

Data publikacji: 2019-12-18 17:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-20 14:10
Ministerstwo i miasto podzielą się finansowaniem szczecińskiej filharmonii
 

Szczecińska filharmonia będzie nadal prowadzona wspólnie przez miasto Szczecin i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W środę (18 grudnia) w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu w sprawie przedłużenia współprowadzenia. Aneks do umowy podpisali minister Piotr Gliński oraz zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska. W uroczystości wzięła udział dyrektor filharmonii, Dorota Serwa.

- Współprowadzenie instytucji kultury ma podstawowy cel, czyli wzmocnienie potencjału polskiej kultury - mówił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński podczas uroczystości podpisania aneksów do umów instytucji współprowadzonych, w tym szczecińskiej filharmonii.

Ministerstwo wspiera działalność szczecińskiej filharmonii od 2017 roku.

- Współprowadzenie bez wątpienia znacznie wzmocniło wysiłki wkładane w kreowanie przestrzeni pozwalającej na obcowanie z różnorodnymi formami muzyki i sztuki. W rezultacie wpłynęło na wzrost poziomu artystycznego prezentowanego przez instytucję oraz wzrost rozpoznawalności zarówno w kraju, jak i za granicą - informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Dało także możliwość wykonywania największych, ambitnych dzieł światowej literatury muzycznej, które niejednokrotnie wymagają dodatkowych nakładów finansowych, a także doangażowania muzyków.

W trakcie uroczystości umowy na współprowadzenie zostały przedłużone także Państwowemu Zespołowi Ludowemu Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego, Teatrowi Polskiemu im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Zespołowi Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

(MON)

Fot. Danuta Matloch

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sukces
2019-12-18 19:36:38
Aparat represyjny będzie wspierał finansowo, super. A co pisowski aparat represyjny dostaje w zamian, bo nie wierzę w bezinteresowność.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA