niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Miliony dla szczecińskich uczelni

Miliony dla szczecińskich uczelni

Miliony dla szczecińskich uczelni
Data publikacji: 2018-03-16 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:36
Wywietleń: 1609 318684

Ponad 14 milionów złotych przekazał Uniwersytetowi Szczecińskiemu minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wicepremier pojawił się w piątek (16 marca) na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Gowin spotkał się z rektorami szczecińskich uczelni, aby przekazać środki finansowe na ich rozwój. Ministrowi podczas spotkania towarzyszył m.in. wojewoda szczeciński Tomasz Hinc oraz poseł Leszek Dobrzyński. Minister wspomniał o pracach nad reformą szkolnictwa wyższego.

- Prace nad nową ustawą weszły w decydującą fazę. W najbliższy wtorek projektem ustawy zajmie się Rada Ministrów. Następnie zostanie on niezwłocznie skierowany pod obrady Sejmu. Pierwszego października 2018 roku ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie - mówił minister.

Podczas spotkania podkreślał, jak ważne jest podnoszenie jakości kształcenia studentów. Działanie ma zostać zrealizowane poprzez wprowadzenie w życie planowanej ustawy.

- Zależy nam na tym, aby polskie uczelnie podnosiły swoje pozycje w rankingach i znalazły się w pierwszej setce najlepszych na świecie. Aktualnie Uniwersytet Jagielloński i Warszawski znajdują się w piątej setce rankingu - zauważył Jarosław Gowin. Przeszedł następnie do wręczenia symbolicznych czeków dla szczecińskich uczelni. W imieniu środowiska akademickiego za granty podziękował rektor PUM-u prof. Bogusław Machaliński.

Największe pieniężne wsparcie dostał Uniwersytet Szczeciński (ponad 14 milionów złotych). Rektor US, prof. Edward Włodarczyk, przeznaczy je na "kształcenie interdyscyplinarne, rozwój szeroko rozumianych nauk przyrodniczych i na podniesienie kompetencji kadry uniwersytetu".

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny otrzymał prawie 9 milionów złotych, które wykorzysta do budowy Zintegrowanego Systemu Zarządzania Uczelnią oraz na podniesienie kompetencji zawodowych studentów i kadry. Pomorski Uniwersytet Medyczny dostał wsparcie finansowe na dwa projekty: remont i przebudowę Zwierzętarni oraz Projekt Progressio (NCBR), którego celem jest kompleksowy rozwój uczelni. Natomiast duże dofinansowanie projektu Nowe Horyzonty (7 milionów złotych) otrzymała Akademia Morska. Grant odebrał osobiście rektor Wojciech Ślączka. 

(KaNa)

Na zdjęciu: Wiceminister Jarosław Gowin z wizytą w Pomorskim Uniwersytecie Szczecińskim.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

U2
@jarun sam jesteś intelektualną miernotą, o czym świadczy poziom twoim postów. Dyskredytując innych, dyskredytujesz siebie i obnażasz swoje kompleksy. To mie świadczy za dobrze o twojej kondycji umysłowej.
2018-03-17 21:31:55
Pikuś
@wsb- sam zaglądnij do psychiatry., choć nie wiem czy prorydzykowi pisowcy są uleczalni. A w wolnej Polsce zostaną rozliczone nienależne pieniądze dla tej prywatnej toruńskiej pseudo alma mater w ramach depisizacji. A ty w niedalekiej przyszłości będziesz się mocno wstydził swoich postów.
2018-03-17 21:28:03
Onufry
A co ma wspólnego PUM ze zwierzętarnią i co to w ogóle jest?
2018-03-17 21:24:14
@wsb
Nie sądzę żeby powodem wizyty u psychiatry była chęć rozliczania PRYWATNYCH szkół z państwowych dotacji.Z MOICH (m.in)podatków. Zygmunt
2018-03-17 13:41:25
wsb
P.Zygmunt, chyba jesteś nienormalny, ale na pewno złośliwy. Może powinieneś zajrzeć do psychiatry, jeśli masz takie problemy.
2018-03-17 10:43:33
Gowinowe PO-rozumienie...
Oby tylko te w/w Uniwersytety i Uczelnie i za te pieniadze, uczyly tak obecnych jak i przyszlych Studentow Rzeczywistej PRAWDY - a nie "Lewcko PO-wykrecanej prawdy"...???
2018-03-17 10:28:35
Jarun
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział to, co chcieli usłyszeć miernoty szczecińskich uczelni poprzebierani w togi. Uczelnie szczecińskie nie mieszczą się w jakimkolwiek rankingu światowych uczelni bo nimi nie są. Są to radosne szkółki chałturzące i produkujące "magisterów" wszelkiej maści i "skolko ugodno". Jednym słowem bublorody ze śmiesznych szkółek ("Kursów tańca") bez ambicji na bycie lepszym, za to obliczone na przetrwanie i łojenie kasy.
2018-03-17 08:31:09
Zygmunt
Ile dał Gowin prywatnej"uczelni"p.Rydzyka?
2018-03-17 08:23:27
agresssor
kiedyś były szarfy 300% normy . dziś PiS nam funduje czeki w formie wielkich tablic w rękach rektorów . jedno i drugie służy tylko propagandzie .
2018-03-17 06:54:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy