piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Milionowe długi posłów

Milionowe długi posłów

Milionowe długi posłów
Data publikacji: 2016-06-13 11:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1380 139014

Dwóch zachodniopomorskich parlamentarzystów jest w piątce najbardziej zadłużonych posłów RP. Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej ma 1,4 miliona złotych długu (miejsce 4.), a Radosław Lubczyk z Nowoczesnej – 1,3 mln zł (5. lokata).

Portal Money.pl przedstawił listę najbardziej zadłużonych posłów. Już w pierwszej połowie zestawienia znajdujemy dwa nazwiska zachodniopomorskich polityków.

Najwięcej do spłacenia – ponad 19 mln zł – ma posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Jej dług wynosi prawie cztery razy więcej niż majątek, który posiada. „Jednak tylko 700 tysięcy to zobowiązania samej posłanki. Reszta to gigantyczne długi, które w spadku zostawił jej zmarły mąż, wieloletni właściciel spółki Pierze i Puch. Znajdują się wśród nich zobowiązania wobec urzędu skarbowego (156 tys. zł), ZUS (179 tys. zł) czy SKOK (ponad 5,3 mln)”. Wierzycielami są też osoby prywatne, a także firmy z zagranicy. Spółce Tokyo Interior mąż Arciszewskiej był dłużny ponad 1,8 mln dolarów i ponad 500 tysięcy jenów – czytamy na Money.pl.

Drugi na liście Adam Cyrański (Nowoczesna) ma do oddania 4,5 mln zł. Trzeci jest Zbigniew Ajchler (PO). Jak napisał portal, z niemal 4-milionowym długiem powinien sobie poradzić bez większego problemu, bo jego majątek jest szacowany na 19 mln zł. Ajchler jest rolnikiem.

Dwóch kolejnych polityków na liście to zachodniopomorscy parlamentarzyści. Były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO) zadłużył się na 1,4 mln zł. Poseł wziął kredyt hipoteczny (1 mln 224 tys. zł) i ma do spłaty kredyt na zakup lokalu użytkowego (241 tys. zł). „Zadłużył się też na 18 tysięcy, które przeznaczył na rozwój gabinetu dentystycznego prowadzonego przez członka jego rodziny” – podaje portal.

Na 1,3 mln zł zadłużony jest Radosław Lubczyk. Poseł Nowoczesnej ze Szczecinka jest stomatologiem. Zadłużył się m.in. na zakup sprzętu dentystycznego. Ma też kredyt biznesowy inwestycyjny, kredyt hipoteczny i leasing samochodowy. 

(masz)

Milionowe długi posłów

Komentarze

@
Potrzebny nowy minister zdrowia aby uzdrowić tym razem finanse posłów. Ma ktoś jakiś pomysł ? Może KOD ??? nie koniecznie pocztowy :)))
2016-06-13 16:26:50
MAŁY pisiorek
Teraz widać , że trzeba walczyć o utracone KORYTO -jak się żyje" ponad stan " , a partyja przegrała z kretesem / po / albo jest smarkata / . nowocesna / . Ktoś kto nie umie poradzić sobie z domowym budżetem ma być SOŁTYSEM ?!
2016-06-13 15:03:19
Kasa
A uczciwy człowiek ściubie grosz do grosza i robi wszystko, aby się nie zapożyczać u nikogo, a szczytem szczęścia jest wzięcie telewizora na raty w hipermarkecie.
2016-06-13 12:17:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie