Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Mikołajkowy przejazd rowerowy. Uwaga we wtorek na utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 06 grudnia 2022 r. 14:43
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2022 r. 14:43
Mikołajkowy przejazd rowerowy. Uwaga we wtorek na utrudnienia w ruchu
Fot. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus  

Rowerzyści zgromadzą się we wtorek 6 grudnia o godz. 19 na plac Solidarności w Szczecinie. Zaplanowali mikołajkowy przejazd ulicami miasta. Pokonają wspólnie kilkanaście kilometrów.

Przejadą m.in przez Wały Chrobrego, plac Grunwaldzki i Jasne Błonia. Zakończenie przejazdu zaplanowano w miejscu startu, czyli na placu Solidarności. Przejazd będą zabezpieczać policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP. Rowerzyści w ten sposób uczczą obchodzone dzisiaj Mikołajki.

- Nasz przejazd będzie nie tylko wspólną zabawą rowerzystów ze Szczecina i okolic, ale także zwróceniem uwagi jak wielu jest rowerzystów i jak ważny jest ciągły rozwój infrastruktury rowerowej - powiedział Michał Rachowski, organizator przejazdu ze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

- Cieszymy się ogromnie, że możemy kontynuować zapoczątkowaną przed laty przez Rowerowy Szczecin tradycję Mikołajowego Przejazdu Rowerowego przez Szczecin - dodaje Paweł Malinowski, prezes SKR Gryfus. - Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich chętnych. Tempo przejazdu będzie dostosowane do najmłodszych uczestników. 

Uczestnictwo osób niepełnoletnich jest możliwe tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

***

Trasa przejazdu będzie przebiegać ulicami: Plac Solidarności (rozpoczęcie) – Małopolska – Starzyńskiego – Wawelska – Wały Chrobrego – Zygmunta Starego – Jana Matejki – Józefa Piłsudskiego – Plac Rodła – al. Wyzwolenia – al. Jana Pawła II – Plac Lotników – Plac Grunwaldzki – al. Jana Pawła II (droga rowerowa) – Felczaka – Plac Armii Krajowej – Jasne Błonia (teren zielony) – Piotra Skargi (pod Pomnik Czynu Polaków) – Jasne Błonia (teren zielony) – Szymanowskiego – Monte Cassino – Wielkopolska – Plac Szarych Szeregów – al. Piastów – Narutowicza – 3 Maja – Dworcowa – Rybacka – Podgórna – Staromiejska (przejazd kładką) – Grodzka – Plac Orła Białego – Łaziebna – Tkacka – Plac Żołnierza Polskiego – Matejki – Małopolska – Plac Solidarności (zakończenie).

Na czas przejazdu nastąpi czasowe dynamiczne wyłączenie z ruchu w/w ulic. Utrudnienia dotyczyć będą linii tramwajowych: 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 11 i 12 oraz linii autobusowych: 52, 58, 59, 61, 62, 67, 68, 75, 76, 86, 87, 241, 242, 243, 806 i 812. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarl Bischek
2022-12-07 12:27:13
Większość ścieżek jest źle wykonana w miejscach styku z krawężnikiem. Najazd i zjazd powinien być łagodny i nieodczuwalny. Ale często trzeba walić kołem o krawężnik. A do tego czasami przed krawężnikiem jest pas bruku. Na taki stan rzeczy zwracałem uwagę w Stargardzie i okazało się, że nie ma ... tak nie ma, nie ma! ... przepisów, które nakazują wykonanie łagodnych zajazdów i najazdów. Ale mimo tego porządna prace powinna opierać się też na logice. Organizacje rowerowe problemu jakoś nie widzą.
Jarl Bischek
2022-12-07 12:12:56
🙂 Jestem rowerzystą z upodobania, a nie mody. I to od ponad czterdziestu lat. Zaczynałem kiedy rowerzysta traktowany był jako ktoś o wiele gorszy. A jeździłem nawet przez wiele rowerem marki Ukraina co dla niektórych było ibcischowe. I rower ten chwałę sobie do dzisiaj. Obecnie organizacje rowerowe często robią wiele złych rzeczy. Jak np. ścieżki rowerowe poprzez wycinanie drzew. Np. Stargard.
Pablos
2022-12-07 10:32:26
Na prawdę nie da się wyznaczyć trasy przejazdu w taki sposób, żeby nie blokować 25 linii komunikacji publicznej?!? Nie mogą sobie po parku pojeździć nie przeszkadzając ludziom w powrocie do domu po całym, ciężkim dniu pracy?
Par37
2022-12-07 05:41:03
Połowa rowerów bez świateł i dzw? onków

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA