Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Rowerzyści z Gryfusa wyjechali do Kopenhagi. Rajd w ramach Dni Skandynawskich [GALERIA]

Data publikacji: 2022-05-12 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-12 19:56
Rowerzyści z Gryfusa wyjechali do Kopenhagi. Rajd w ramach Dni Skandynawskich
Fot. Dariusz Gorajski  

Klub Rowerowy Gryfus wyruszył w czwartek (12 maja) na rajd rowerowy do Kopenhagi organizowany w ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie. To już szósty rajd zorganizowany przez wolontariuszy Gryfusa. Podobnie jak poprzednim przyświeca mu idea  pogłębiania więzi między mieszkańcami Pomorza Zachodniego, a Skandynawami.

Trasę tegorocznej wyprawy po Skanii i Kopenhadze opracował Rafał Bednarski – bardzo dobrze znany w środowisku rowerowym przewodnik i organizator wycieczek rowerowych.

Rowerzyści w ciągu pięciu dni pokonają dystans około 500 kilometrów. Będą delektować się pięknem Skanii, ale także odwiedzą najbardziej przyjazne rowerzystom miasto na świecie - Kopenhagę. Tradycja jazdy na rowerze sięga w tam 100 lat. Stolica Dani jest dobrym przykładem na to, że systematyczne i zaplanowane podnoszenie jakości infrastruktury rowerowej wpływa na wzrost liczby rowerzystów w mieście i ich bezpieczeństwo. Kopenhaga dba o rowerzystów i interesuje się ich opinią na temat systemu rowerowego. Wyprawa szczecińskich rowerzystą będzie na pewno okazją do szukania rozwiązań, które warto wykorzystać w Szczecinie oraz na Pomorzu Zachodnim.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina oraz Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia naszego miasta i regionu. W wyprawie uczestniczą głównie rowerzyści z Pomorza Zachodniego, ale są też miłośników turystyki rowerowej z innych regionów Polski. Powrót zaplanowany jest na poniedziałek (16 maja).

(ab)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Też rowerzysta
2022-05-12 19:49:50
Współczuję mieszkańcą Kopenhagi. Członkowie Gryfusa są jak szarańcza - wszędzie, gdzie się pojawią zostawiają spustoszenie. Po ich rajdzie wokół zalewu jeszcze z Uznamu nie posprzątano puszek po piwie i innych śmieci jakich ta dzicz zostawiła

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA