Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

„Mikołajki w Tozie”. Smaczne wsparcie dla zwierząt

Data publikacji: 02 grudnia 2023 r. 13:23
Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia 2023 r. 16:57
„Mikołajki w Tozie”. Smaczne wsparcie dla zwierząt
Szczecinianie są szczodrzy wobec zwierząt w potrzebie. Na okolicznościowej imprezie w TOZ nie powinno więc zabraknąć wrażliwych zwierzolubów. Fot. Ryszard PAKIESER  

Skrzywdzone przez los i ludzi czworonogi same o ratunek nie zdołają prosić. Ich głosem jest m.in. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Tym razem prosi o wsparcie „braci mniejszych”, organizując charytatywne „Mikołajki w Tozie” – już w najbliższą niedzielę.

Towarzystwo zabiega o środki na pomoc tym, co w największej potrzebie: bezdomniakom, psom i kotom przetrzymywanym w nieludzkich warunkach, odbieranym katom. TOZ wspiera też w opiece nad pupilami osoby w trudnej sytuacji życiowej, które nie są w stanie samodzielnie pokryć np. wysokich kosztów leczenia weterynaryjnego. Ogrom pracy do wykonania, jak na organizację bez systemowego wsparcia, czyli utrzymującą się wyłącznie dzięki hojności darczyńców.

W pozyskiwaniu środków Towarzystwo jest kreatywne. Organizuje zarówno specjalne bazarki, jak i imprezy charytatywne w ogrodzie przy swej siedzibie – ul. Ojca Beyzyma 17. Tak będzie również w najbliższą niedzielę (3 grudnia). Przyczynkiem dla wydarzenia będą nadchodzące mikołajki.

– Wielu spodobał się „Gastro dzień w Tozie”, więc i na tym wydarzeniu nie zabraknie jedzenia. Spróbować będzie można oczywiście ciast, ale i również świątecznego menu: pierogów z kapustą i grzybami, krokietów z barszczem domowej roboty, bigosu. Poza tym będą dostępne nasze hity, czyli leczo oraz zupa z dyni. Na smakoszy będą czekały naleśniki i… wiele, wiele więcej przysmaków – zachęcają wolontariusze i pracownicy szczecińskiego TOZ-u. – Oprócz przepysznego jedzenia, na okazjonalnych stoiskach będą do kupienia wspaniałe ozdoby świąteczne. Oby cieszyły się takim zainteresowaniem, jak w ubiegłym roku, gdy zniknęły w niespełna dwie godziny. Poza tym w ogródkowej ofercie nie zabraknie boksów niespodzianek dla najmłodszych oraz wspaniałych gadżetów dla pupili.

„Mikołajki w Tozie” już w najbliższą niedzielę – potrwają w godz. 11-16. Sprzedaż wszystkiego, co tego dnia zostanie wystawione w ogrodzie przy ul. Ojca Beyzyma, zasili konto TOZ – pomagając mu pomagać.

– Pyszne jedzenie, gadżety świąteczne, muzyka i świetna atmosfera gwarantowane. Nie może was u nas zabraknąć! – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA