sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkania zamiast biurowca

Mieszkania zamiast biurowca

Mieszkania zamiast biurowca
Data publikacji: 2019-04-20 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 17:47
Wywietleń: 3089 386594

Ponad 200 mieszkań w miejsce biurowca – to nowa inwestycja warszawskiego dewelopera White Stone przy ul. Sowińskiego 78 w Szczecinie. Jak twierdzi grupa, „dzięki temu z krajobrazu Nowego Miasta zniknie wyeksploatowany budynek biurowy”.

Na działce ma powstać budynek na ponad 200 mieszkań. Posiadać będzie maksymalnie 7 kondygnacji naziemnych. Na parterze znajdować się będą lokale usługowe, a w podziemiach – garaż.

– Zdecydowaliśmy się na zakup działki na Nowym Mieście, chcąc nie tylko dostarczyć naszym przyszłym klientom wymarzone mieszkania, w doskonałej lokalizacji, ale również przyczynić się do rewitalizacji okolicy – mówi Katarzyna Szymborska, członek zarządu oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w White Stone. – Rozwijając funkcję mieszkaniową w miejsce zabudowy komercyjnej z poprzedniej epoki, dołożymy istotną cegiełkę do zmieniającego się od lat oblicza tego obszaru, a to wpisuje się w wieloletnią filozofię działania naszej firmy.

Rozbiórka budynku biurowego ma się rozpocząć latem tego roku. Obecnie siedziby w nim mają m.in. radcy prawni oraz spółka Espol. White Stone Development planuje oddanie mieszkań na początku 2021 roku. Koncepcję architektoniczną nowego budynku opracuje szczecińska pracownia City Architekci, która zaprojektowała m.in. Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Technopark Pomerania oraz osiedle mieszkaniowe Cztery Ogrody przy ul. Duńskiej.

To niejedyna inwestycja warszawskiego dewelopera w Szczecinie. Kolejną jest osiedle mieszkaniowe Ornament, które otoczone będzie ulicami: Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich oraz Dąbrowskiego. Inwestycja składa się z sześciu budynków mieszkalnych, z czego jeden oddany jest już do użytku, cztery są w budowie, a jeden jeszcze w fazie projektowania. Powierzchnia całkowita tego osiedla wyniesie 10 tys. mkw. Za koncepcję architektoniczną odpowiada też pracownia projektowa City Architekci. White Stone jest także właścicielem działki przy ul. Kolumba.

Deweloperzy spoza Szczecina coraz chętniej decydują się na inwestycje mieszkaniowe w grodzie Gryfa. Przypomnijmy, że Szczecin został wymieniony jako jedno z miast przyszłości w raporcie „Polish Cities of the Future 2017/2018”. Stolica Zachodniopomorskiego zajęła czwarte miejsce pod względem najniższych kosztów życia.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

Mieszkania zamiast biurowca Mieszkania zamiast biurowca

Komentarze

Szczecinianin
Ciekawe czy będzie miał klinkier jak wszystkie inne budynki przy ulicy. Podobno ma mieć ponad 5 pięter. Czy nadal ktoś buduje takie mrówkowce? Zresztą Ornament wygląda jak więzienie. Mieszkanie na mieszkaniu, zero terenów zielonych, zero przestrzeni.
2019-06-10 21:09:58
Kierowca
A miasto jak planuje dopilnować Inwestora aby w trakcie rozbiórki i budowy nie zniszczył drogi i chodników przed budynkiem? Na nowym mieście gdzie budowane są nowe budynki już są poniszczne chodniki warto się z tym zapoznać. Ciekawe jaka nośność jest na ul. Sowińskiego?
2019-04-23 07:40:36
@Po pierwsze to nigdy nie był budynek biurowy
Był też budynkiem szkolnym (Piwoni), a obecnie jest, wbrew temu, co piszesz, budynkiem biurowym.
2019-04-21 23:03:22
hmmm
no cóż, na mieście są gorsze rudery, baraki, itp. budy ale jakoś dziwnym trafem akurat ten budynek tak bardzo zniszczony jak żaden inny?!
2019-04-21 22:57:34
Po pierwsze to nigdy nie był budynek biurowy
ale budynek hotelu robotniczego (PKP), po drugie co z budynkiem międzymiastowej centrali telefonicznej zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie? Po trzecie najważniejsze - co z miejscami parkingowymi?
2019-04-21 15:17:45
o nie...
wszyscy widzą jak wygląda ornament i te slumsy, blok na bloku, jak w bangladeszu.. chyba najbrzedsza i najgorsza nowa inwestycja... aż sie boję co tym razem postawią
2019-04-20 21:53:49
i dobrze... ale
najlepsze są te szerokie chodniki, które po jakimś czasie zamieniono na parkingi, bo jakiś projektant nie uwzględnił równoległych miejsc postojowych w zatoce postojowej...
2019-04-20 21:01:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie