Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Mieszkania youtuberów przeszukane przez policję

Data publikacji: 2019-07-31 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 11:00
Mieszkania youtuberów przeszukane przez policję
 

Policja przeszukała mieszkania dwóch twórców kanału "Lord Kruszwil" na YouTube. To część dochodzenia prokuratury, dotyczącego podejrzenia demoralizacji i nakłaniania do innych czynności seksualnych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery wydane dobrowolnie urządzenia - laptopa, jednostkę centralną komputera, aparat cyfrowy i telefon. Zawartość urządzeń zostanie sprawdzona. Jeśli śledczy znajdą tam wystarczające dowody, być może youtuberom postawione zostaną zarzuty. Twórcom kanału może grozić do 12 lat więzienia.

Zawiadomienie przeciwko nim złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zawarto tam zarzuty względem różnych produkcji "Lorda Kruszwila", jednak najwięcej kontrowersji i oburzenia wzbudził filmik, na którym jeden z twórców, będący twarzą kanału, zachęcał 10-latka do oceniania i dotykania ciał przechodzących kobiet.

"Lord Kruszwil" należy do kanałów opisywanych czasem mianem "patostreamingu" - nazwa pochodzi od patologicznych zachowań, które zostają tam pokazane, oraz od streamingu, czyli popularnej obecnie metody oglądania filmów w Internecie.

"Patostreaming to zjawisko demoralizujące młodych odbiorców, oglądają to często dzieci" - wyjaśnia Ośrodek w komunikacie na swoim facebookowym profilu. "Widzowie sami nakłaniają patostreamerów, by ci przekraczali kolejne granice. Wulgaryzmy, picie na umór, pobicia, molestowanie seksualne: robią to ku uciesze widowni, która wpłaca im za to datki. A młodzi odbiorcy zaczynają uważać, że takie zachowanie jest akceptowalne, a wręcz stanowi świetny sposób na zarabianie pieniędzy, internetową sławę i rozpoznawalność."

Kanał "Lord Kruszwil" w serwisie YouTube był oglądany przez ok. 2,7 mln osób, a wszystkie produkcje obejrzano 450 mln razy. Wcześniej już wielokrotnie pojawiały się na kanale treści, które niektórzy uznawali za oburzające - tym razem skala zniesmaczenia jest jednak dużo większa. LifeTube - dawniej partnerska sieć kanału - zdecydował się zerwać współpracę, a YouTube zablokował możliwość publikowania nowych treści na kanale. W odpowiedzi twórcy zamknęli "Lorda Kruszwila" i założyli nowe konto, na którym nadal publikują bez problemów.

(NaP)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re: Szczerze o....
2019-08-02 10:41:59
Dokładnie to samo można napisać o tęczowych i spółce.
@Szczerze o nacjonalistach
2019-08-01 18:27:43
ale zdajesz sobie sprawę z tego że twoja wypowiedź jest klasycznym przykładem antysemityzmu i przez to mowy nienawiści? (wg niektórych ekspertów to twoja wypowiedź jest nawet gorsza niż akt zwykłego antysemityzmu).
Szczerze o nacjonalistach
2019-08-01 15:23:13
Nacjonalizm jest głupi z założenia bo zakłada istnienie jakiś cech typowych dla danego narodu. Klasyfikuje narody ( mój najlepszy - inne gorsze ) Nacjonaliści nie myślą,nie szukają "swojej drogi", słuchają głosu swoich idoli i ślepo wykonują ich polecenia. Wierzą w ponadnarodowe spiski ( najczęściej żydowskie ). Nie potrafią / nie chcą skupić się nad samo doskonaleniem, własne porażki i niedociągnięcia zrzucają na winy innych narodów. Gdy brakuje argumentów w dyskusji zaczynają używać argumentu siły. Mają małe poczucie humoru i brak im dystansu do siebie. Jedyny rodzaj nacjonalizmu jaki powinien być akceptowalny wręcz pożądany to nacjonalizm / patriotyzm gospodarczy. Jeżeli nie ma różnicy w jakości / cenie kupujemy zawsze nasze polskie.
@Przemek
2019-08-01 12:45:34
Synku, a co złego widzisz w nacjonalizmie? Ale tak szczerze, własnymi słowami poproszę.
Oburzona
2019-08-01 08:33:30
W dup... się poprzewracało. Do nauki i pracy niech się wezmą. Bezczelny małolat.
do: Przemek
2019-08-01 06:54:11
Człowieku, lecz się. Nie dość, że wrzucasz politykę do artykułu o youtuberze, to jeszcze dołączasz swoje lewackie frustracje. Czytanie ze zrozumieniem nie boli.
@?
2019-08-01 01:36:59
Ten sam. Jedni warci drugich.
Przemek
2019-07-31 22:10:05
A czy nie przez przypadek pod anonimowym kontem wypowiada się Dariusz Matecki? Nacjonalista. Delikatnie opisując tego jegomościa?
Tak własnie wyglada troska Youtube
2019-07-31 21:32:58
Najwyższa pora zablokować w Polsce możliwość zarabiania przez Google na reklamach i innych usługach dopóki nie zaczną przestrzegać polskiego prawa.
?
2019-07-31 19:49:30
Czy to przypadkiem nie ten sam ośrodek, którego szef jest ścigany listem gończym i skazany prawomocnie za oszustwa, a niedawno wystąpił o azyl polityczny z Norwegii.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA