wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy znów zablokują drogę

Mieszkańcy znów zablokują drogę

Mieszkańcy znów zablokują drogę
Data publikacji: 2018-02-09 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 911 313298

Mieszkańcy podkołobrzeskiego Niekanina uwierzyli, że T-Mobile zgodził się na ustawienie masztu ze swoim przekaźnikiem z dala od ich domostw. Teraz okazuje się, że operator wciąż walczy o usytuowanie go na skraju osiedla domków jednorodzinnych.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku mieszkańcy Niekanina zorientowali się, iż na jednej z prywatnych działek stawiany jest maszt z przekaźnikiem telefonii komórkowej. Niezadowoleni z inwestycji zablokowali ją, zamykając prywatny fragment jedynej drogi wiodącej do miejsca instalacji. Wjazd pilnowany był przez dyżurujące przy nim społeczne straże.

Protest został nagłośniony w mediach, a na wieść o nim murem za mieszkańcami stanął wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek. Wraz ze swoimi urzędnikami wskazał operatorowi alternatywne, oddalone od zabudowań miejsce na postawienie przekaźnika. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 9 lutego 2018 r.

(pw)

Na zdjęciu: Blokada drogi w ramach protestu mieszkańców Niekanina przeciwko budowie przekaźnika telefonii komórkowej na terenie miejscowości w październiku 2017 r.

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Marek
Nie dziwie się, że Ci ludzie mieszkają na wsi...zacofanie i jeszcze utrudnianie rozwoju...Szkoda gadać, bo zamiast cieszyć się z lepszego zasięgu i wspierać to, to oni takie rzeczy...
2018-02-09 17:13:11
@ Stary człowiek a może
A co do tego mają rządy PiS?
2018-02-09 15:51:43
Janusz tramwajowy
Kolejny Januszariat, w ramach walki ze szkodliwym promieniowaniem nalezy cała okolice pozbawic zasiegu telefonii gsm bo szkodzi tym ludziom buhahha
2018-02-09 13:58:15
Stary człowiek a może
O wszystko w tym kraju trzeba walczyć siłą i protestami.Obowiązujące prawo i przepisy miejscowe za rządów PiS nie działają a obywatel w takich jak ta i podobnych sprawach w starciu z gigantami i rozpasaną do granic absurdu administracją i panią Jadzią za urzędniczym biurkiem jest po prostu bez szans.O wszystko trzeba więc walczyć-uczciwie i pokojowo nie ma szans w tym kraju na nic.
2018-02-09 11:54:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”