wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Operator postawi maszt gdzie indziej

Operator postawi maszt gdzie indziej

Operator postawi maszt gdzie indziej
Data publikacji: 2017-12-13 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 1031 304945

Protesty mieszkańców podkołobrzeskiego Niekanina w sprawie postawienia masztu telefonii komórkowej przyniosły skutek. Inwestor zmienił plany.

W październiku br. mieszkańcy podkołobrzeskiego Niekanina zorientowali się, że na jednej z prywatnych działek, zlokalizowanych bezpośrednio przy ich domostwach, postawiony ma zostać maszt z przekaźnikiem telefonii komórkowej. Skrzyknęli się i wykorzystując to, że fragment drogi wiodącej do osiedla spoczywa w prywatnych rękach, zablokowali przedsięwzięcie.

Do trwającego wiele dni protestu, który przybrał formę okupacyjną, dołączył się – stając murem za mieszkańcami Niekanina – wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek. Szybko wystosował do inwestora pismo, wskazując inną, jego zdaniem równie dobrą lokalizację.

Okazało się, że włodarz się nie mylił. Zaproponowana przez niego działka spełnia wymogi techniczne, które są warunkiem pokrycia sygnałem telefonii okolicznych terenów.
Pismo w tej sprawie wpłynęło niedawno do Urzędu Gminy. Operator poinformował w nim, że mając na uwadze niezadowolenie mieszkańców Niekanina, zgadza się zmienić swoje plany i podpisać umowę na dzierżawę wskazanej przez wójta działki.

Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy przygotowuje w tej chwili dokumentację niezbędną do podpisania z operatorem stosownej umowy otwierającej mu drogę do postawienia w oddalonym od domostw miejscu masztu z przekaźnikiem. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Jaca
Ciekawe, kto teraz zaciera ręce (czytaj) Kto będzie się cieszył dużym zyskiem z dzierżawy gruntu pod masz w nowo wskazanej lokalizacji.
2017-12-13 17:06:22
a za miesiąc
narzekanie że zasięgu brak albo słaby dostęp
2017-12-13 14:32:40
Pablos
Samochody, traktory, kombajny i inne maszyny też trują spalinami! Oprotestować ich używanie i powrócić do konia, kosy i innych tego typu atrakcji :-)
2017-12-13 12:46:39
Pablos
Tak jak Alek pisze - zagłuszyć im sygnał gsm, lte i się szybko obudzą. Ludzie w miastach mają takie maszty co krok i jakoś nie padają jak muchy, tylko się cieszą szybkim łączem.
2017-12-13 11:09:16
Alek
Paranoi masztowej ciąg dalszy.Najpierw Szczecin Jezierzyce,teraz Niekanin A wyłączyć im dostęp do sieci ,to zrozumieją(być może)że nie u nas a u sąsiada to nie jest dobre.
2017-12-13 10:34:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy