poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy znów zablokują „115” w Pilchowie

Mieszkańcy znów zablokują „115” w Pilchowie

Mieszkańcy znów zablokują „115” w Pilchowie
Data publikacji: 2019-12-18 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-20 14:05
Wywietleń: 1268 434130

Popołudniową blokadę skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 115 w czwartek (19 grudnia) zapowiedzieli mieszkańcy Pilchowa (gmina Police), wsi położonej tuż przy granicach administracyjnych Szczecina. Godzinny protest polegający na nieustannym przechodzeniu przez przejście dla pieszych zaplanowany został od godz. 15 nieopodal skrzyżowania ulic Szczecińskiej i Leśnej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 115 Szczecin – Dobieszczyn/Hintersee. Kierowców czekają więc utrudnienia w przejeździe nią zarówno do Polic, jak i w kierunku Tanowa, czy do Szczecina.

Ponowna blokada (poprzednia odbyła się w tym samym miejscu na początku października) jest akcją wsparcia dla rady rodziców i nauczycieli tamtejszej Szkoły Podstawowej, którzy zabiegają od lat, by władze samorządowe Polic podjęły wreszcie decyzję o nadaniu jej pełnoprawnego statusu samodzielnej 8-klasowej placówki. To najważniejszy i niezmienny, choć nie jedyny postulat mieszkańców.

To już w sumie czwarta w ciągu niespełna trzech miesięcy manifestacja (dwukrotnie pikiety odbyły się już również przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Policach) i jest reakcją mieszkańców i rodziców uczniów placówki z Pilchowa na dotychczasowe działania władz Polic dotyczące pilchowskiej szkoły oraz poczynania ostatnich miesięcy, które – w ich ocenie – jednoznacznie wskazują, że samorządowcy obrali znów kurs na ostateczną likwidację tej placówki. Znów, bo zakusy, by ją zlikwidować, były już 18-20 lat temu. Przetrwała. Teraz ma status filii Szkoły Podstawowej im. Jerzego Noskiewicza z Oddziałami Przedszkolnymi w Tanowie.

Jak podkreśla Maria Aramowicz, przewodnicząca lokalnego komitetu protestacyjnego, w ten sposób mieszkańcy zamierzają znów okazać niezadowolenie brakiem jasnego stanowiska i konkretnych decyzji polickich samorządowców, zgodnych z ich oczekiwaniami wobec przyszłości placówki. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

ello
Zadziałajcie odpowiednio jak będą wybory samorządowe, a nie teraz uderzacie w ludzi, których sprawa w ogóle nie dotyczy.
2019-12-19 10:54:17
500 metrów drogi przez Tanowo jest już remontowane ROK !!!
ROK!!!
2019-12-19 08:10:52
Obywatel
Trzeba byc proobywatelskimi
2019-12-18 21:35:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie