Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Protest w Bezrzeczu. Chcą remontu drogi [GALERIA]

Data publikacji: 2019-12-14 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 14:57
Protest w Bezrzeczu. Chcą remontu drogi
 

W Bezrzeczu mają już dość ciągłego przekładania modernizacji głównej arterii tej podszczecińskiej miejscowości. W sobotę mieszkańcy postanowili zamanifestować swoje niezadowolenie. Chodzi im głównie o bezpieczeństwo dzieci oraz o pułapki jakie czekają na kierowców. Liczą, że ich irytację w końcu zauważą w polickim starostwie powiatowym.

- Od ponad 10 lat tu mieszkam i nie widziałam nigdy porządnego remontu tej drogi! Ona jest wyłącznie łatana! - mówiła przez głośnik Katarzyna Ciurzyńska, radna gminy Dobra i przewodnicząca sobotniego zgromadzenia. - My już nie wierzymy w to, co nam obiecują! Panie starosto, zapraszamy, niech pan to zobaczy i przejedzie się tą drogą!

Organizatorka protestu poinformowała o ostatnich perypetiach mieszkańców Bezrzecza: - Wczoraj na wysokości kościoła moi znajomi uszkodzili swoje pojazdy.

Katarzyna Ciurzyńska uważa, że za pieniądze wydane na łatanie, można by ten odcinek zmodernizować. Szacuje, że kosztowałoby to około 9 mln złotych.

- Pod koniec 2017 roku wydano pieniądze na projekt tej drogi (droga powiatowa 3916Z - red.). To bardzo duży atut. Ale nie wiem, czy państwo zdajecie sobie sprawę, że jest coś takiego jak harmonogram remontu dróg powiatowych. Nasze Koralowa i Górna znalazła się w tym harmonogramie i bardzo się ucieszyliśmy. Jednak w rubryce "kwota" widnieje zero złotych - poinformowała zebranych radna Katarzyna Ciurzyńska. - My nie wierzymy w to, że na 2023 rok ta kwota się w tej rubryce pojawi. Dlatego dziś jesteśmy tutaj, żeby prosić pana starostę polickiego, aby zaczął coś w tym kierunku robić, aby zabezpieczył te pieniądze i żeby w 2023 ten odcinek był remontowany. Zdajemy sobie sprawę, że remont nie rozpocznie się za miesiąc, pół roku, za rok. My jednak chcemy konkretów, zapewnień i zabezpieczenia pieniędzy na ten remont. Droga jest niebezpieczna, ma wąskie chodniki, niedoświetlone przejście dla pieszych.

Na protest przyszli też mieszkańcy szczecińskiego odcinka ul. Koralowej oraz Modrej. - Tamtejsi mieszkańcy również się mobilizują, a dzisiaj przyszli pokiwać prezydentowi Krzystkowi palcem - stwierdziła Ciurzyńska. - Dziś walczymy o drogę powiatową, ale nie zapominamy o części szczecińskiej. Są przygotowane banery.

Protestujący nie chcieli blokować ulicy. W asyście policji kilkukrotnie przeszli chodnikami od boiska gminnego do Biedronki i z powrotem. Po drodze wznosili okrzyki: "Czas na nową drogę", "Tak wyglądają przejścia dla pieszych" itp.

- Mieszkam tu już od 10 lat i tyle też lat tylko słyszę o remoncie - powiedziała "Kurierowi" Joanna Borowicz, uczestniczka protestu. - Największym problemem jest bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, które chodzą do szkoły a potem wracają. Gdy pada deszcz, woda stojąca w okropnych dziurach i przejeżdżające auta powodują, że dzieci przychodzą całe mokre. Jest niebezpiecznie, uszkodzeniu ulegają samochody, kierowcy skarżą się na dziurawe opony, krzywe felgi w kołach.

- Jeśli ten protest nie pomoże, to my spotkamy się pod urzędem pana starosty - powiedziała na zakończenie protestu Katarzyna Ciurzyńska. - Myślę że pan prezydent Piotr Krzystek, pan starosta Andrzej Bednarek i pani wójt Dobrej Teresa Dera powinni razem usiąść do stołu i rozmawiać. Bo nasze granice się zacierają - podsumowała radna Ciurzyńska. 

(kl)

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec Bezrzecza
2019-12-15 21:44:11
Droga powinna zostać wyremontowana! Stanowi wielkie niebezpieczeństwo szczególnie dla dzieci, które teraz w okresie zimowym wracają po ciemku do domu. Przejścia dla pieszych nie są oświetlone! W dodatku nie raz mój syn wrócił do domu cały mokry, ponieważ przejeżdżające auta go ochlapaly. To jest skandal!
obserwator
2019-12-15 11:54:27
Na tej dzielnicy mieszkają bogaci ludzie, wszystkie domy na tych podmokłych terenach na kredyty. Jeżdżą dobrymi autami , najczęściej terenówkami to po co im równa droga. Wertepy w sam raz. Bezrzecze to najbardziej zadłużona dzielnica w Szczecinie - odsetek kredytów w bankach w inwestycje w nieruchomości i auta koło 95% . Niech więc sami sfinansują sobie drogę a nie postawy roszczeniowe mają.
Marian
2019-12-15 11:20:37
Jak widac niektorzy sa wielkimi znawcami tematu. Ale "hejtujcie" sobie w domach :P Ul Koralowa nalezy "CZYTAJCIE" do Szczecina i znajduje sie "CZYTAJCIE w dzielnicy Bezrzecze i wymaga pilego remonty bo stanowi smiertelne zagrozenie dla pieszych!!! Natomiast Pani Katarzyna Ciurzynska ma bardzo wielkie parcie na szklo!! Juz raz chciala poprawic byt spoleczny i zakwestionowala wraz z "wielka opozycja" podwyzki ceny smieci liczonych od zuzycia wody co skutkowalo 200% podwyzka zamiast 50% Najpierw trzeba pomyslec zanim sie cos zrobi!!! Rozpoczynajac remont jedynego dojazdu do centrum stworzy sie ARMAGEDON komunikacyjny. Najpierw trzeba wybudowac alternatywe a potem mozna wylaczyc glowna droge z eksploatacji!!!!! Jesli Szczecin i police sie nie dogadaja to ta drogo nigdy nie zostanie wyremontowana. A deweloperzy budujacy w okolicy powinni jak najbardzie partycypowac w kosztach remontu drogi!!!!
@poszli won
2019-12-15 09:39:25
w punkt trafiłeś. Zdziczała deweloperka ciągnie zyski zwalając problemy komunikacyjne na resztę podatników.
poszli won
2019-12-15 00:49:56
zamieszkali na wiosce a teraz marzy im się autostrada... może niech developerzy budujący na wiosce na potęgę zrzucą się na drogę ?? sami zniszczyliście drogę używając jej w nadmiarze to teraz sami się zrzucajcie na remont
skorpionjk
2019-12-14 23:14:22
Ul. Koralowa należy do Szczecina i to przede wszystkim prezydent Krzystek jest oporowym blokując remont tej ulicy wraz z Modrą. Remont miał być rozpoczęty już kilka lat temu.
ZPL do ZS
2019-12-14 18:58:16
Biedny głupi człowieku...
Krytyk Społeczny.
2019-12-14 17:39:59
Popieram i przypominam sobie słowa Dudy związkowego,który publicznie mówił,że każdej władzy trzeba wydrzeć z gardła to co społeczeństwu się należy.Dokładnie takie przesłanie powinno mieszkańcom towarzyszyć,bo tu również tylko za sprawą parszywej polityki doprowadzono do tego że latami zaniedbywano remontu tej drogi.Winni są zarówno włodarze Polic jak i Szczecina bo droga przebiega przez obie gminy.Od lat oszukiwani są i mamieni obietnicami mieszkańcy.Droga przeryta przeorana z płyt betonowych pozostałość po licznych budowach-nie spełnia jakichkolwiek norm i zagraża bezpieczeństwu.Ale co tam-każdy z wymienionych ma to w głębokim poważaniu.Oni tu ani nie mieszkają ani nią do pracy nie dojeżdżają.Skoro więc tak,słuszne to decyzje o domaganiu się po tylu latach wyczekiwania i obietnic-realizacji.Górnicy czy stoczniowcy wiedzą jak z władzą się rozmawia,boją się ich jak ognia,czas postępować identycznie.Siedząc cicho,grzecznie i pokornie wysłuchując bredni płynących z ust polityków droga sama nie powstanie,nie zbuduje się.
Komitet Obrony Klimatu
2019-12-14 17:38:09
Ekologia a nie samochody spalinowe
ZS
2019-12-14 17:06:33
Ale po co remontować jak ZPL zapewne zniszczy ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ