Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Mieszkańcy się wypowiedzą o tramwaju

Data publikacji: 08 lipca 2016 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Mieszkańcy się wypowiedzą o tramwaju
 

Na prawobrzeżu ruszył punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy mogą wyrazić swoje opinie i sugestie na temat rozbudowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Uruchomiona zostanie też strona internetowa poświęcona zagadnieniu.

Punkt konsultacyjny będzie czynny przez cały lipiec w godzinach 12–16 w Centrum Kształcenia Sportowego (ul. Rydla 49). W kolejnych miesiącach godziny te mogą ulec zmianie. Na miejscu dla zainteresowanych dostępne będą formularze, na których będzie można składać opinie dotyczące SST. Ponadto swoje sugestie pasażerowie będą mogli przekazać za pośrednictwem strony www.sst.wyginternational.pl. 

Zbieranie informacji w CKS oraz w sieci jest częścią realizowanej umowy, jaką miasto podpisało z firmą WYG International Sp. z o.o., a tematem zlecenia jest „Koncepcja przebiegu drugiego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju (SST)”. Pierwszym krokiem była ankieta przeprowadzana wśród pasażerów. Jak twierdzi Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, przepytano 1500 osób. Obecnie trwa przygotowanie podsumowania wywiadu. 

-  Następnie badane będą potoki pasażerskie i wyznaczone zostaną główne generatory ruchu. Chodzi o to, aby sprawdzić jak duża liczba osób przemieszcza się najczęściej w jakich kierunkach i jakimi trasami. Przeanalizowane zostaną także planowane inwestycje infrastrukturalne, przemysłowe i komercyjne mające wpływ na ruch pasażerski na prawobrzeżu - wyjaśnia Hanna Pieczyńska z ZDiTM.

Do zadań firmy należy też wyznaczenie co najmniej trzech wariantów korytarzy ruchu dostosowanych do potrzeb pasażerów, analiza rozmieszczenia przystanków i węzłów przesiadkowych pod względem dostępu do linii tramwajowej, sprawnych przesiadek pomiędzy różnymi środkami transportu, umiejscowienie parkingów Park&Ride oraz Bike&Ride. Wykonana zostanie także prezentacja multimedialna na potrzeby konsultacji społecznych z przedstawieniem wyników analizy komunikacyjnej i studium korytarzowego. Cała dokumentacja ma zawierać też kosztorysy prac projektowych i budowlanych. WYG International Sp. z o.o. na jej realizację zadania ma czas do połowy listopada tego roku. ©℗

(szymw)

Fot. D.GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@socha
2016-07-09 11:29:06
dojazd do szpitala w Zdrojach to istotnie są kpiny. Jedyna linia 84 co 20 minut. Nic dziwnego, że kto musi tam dojechać - wybiera samochód. Efekty widać po okolicznych poboczach i chodnikach. Polowania SM z blokadami to w tej okolicy zwykła podłość urzędasów. A wystarczyłaby krótka linia dojazdowa z pętli na Turkusowej, ideał to wjazd na teren szpitala jedną z bram a wyjazd drugą. I niech nie pyszczą pajace w rurkach, że te półtora kilometra "każdy może sobie podejść".
rs
2016-07-08 21:02:54
gosc- jest dostepna i nawet pare dni temu ja odwiedzilem jak i teraz
socha
2016-07-08 20:43:17
tramwaj absolutnie ma jechać koło szpitala w zdrojach i dalej przez osiedle bukowe w kierunku osiedla kijewo by w przyszłości wystartowac do szpitala zdunowo , nie tworzyc lipy jak to zrobił projektant mając wprzebudowie ul struga.inne rozgałęzienia tramwajowe na prawobrzezu to juz wiek 22
gość
2016-07-08 20:36:48
Strona www.sst.wyginternational.pl jest fantastyczna, bo wszystkie materiały są niedostępne. Tak więc myślę, że drugi etap tramwaju będzie tak samo oderwany od potrzeb, jak pierwszy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA