piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gdzie ma pojechać tramwaj? Pytają na prawobrzeżu

Gdzie ma pojechać tramwaj? Pytają na prawobrzeżu

Gdzie ma pojechać tramwaj? Pytają na prawobrzeżu
Data publikacji: 2016-07-04 18:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:07
Wywietleń: 3029 142943

Pasażerowie będą mogli wyrażać swoje opinie oraz przedstawić sugestie dotyczące kolejnego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Od środy 6 lipca w siedzibie Rady Osiedla Słoneczne (CKS ul. Rydla 49) uruchomiony zostaje punkt konsultacyjny. Ruszy też specjalna strona internetowa dedykowana projektowi.

Punkt konsultacyjny będzie czynny przez cały lipiec w godzinach 12:00 – 16:00, w kolejnych miesiącach godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Dla zainteresowanych dostępne będą formularze, na których będzie można składać opinie i sugestie dotyczące SST. W drugiej połowie lipca przedstawiona do wglądu będzie analiza komunikacyjna. Na stronie www.sst.wyginternational.pl możliwości będą takie same jak w punkcie stacjonarnym.

- Pierwsza część umowy jest w trakcie realizacji. Odbyłby się już badania ankietowe na grupie 1500 pasażerów, w tej chwili trwa przygotowywanie podsumowania oraz analizy komunikacyjnej. Następnie badane będą potoki pasażerskie i wyznaczone zostaną główne generatory ruchu. Chodzi o to, aby sprawdzić jak duża liczba osób przemieszcza się najczęściej w jakich kierunkach i jakimi trasami. Przeanalizowane zostaną także planowane inwestycje infrastrukturalne, przemysłowe i komercyjne mające wpływ na ruch pasażerski na prawobrzeżu - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. (k)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Komentarze

tramwaje do kijewa
Witam na forum Tramwajem do Kijewa pieknie pisać ale inaczej jak by już ten pojazd tam byl w tym kijewie.? Musze napisac smialosciowo Tramwaj Ok ale jaki szybki Ok no nalezy w koncu rozpatrzeć ten bul pasaerzrow Kijewa bylby lepszy jak Autobusy,,,szybciej milej wygodniej W koncu nalezy sie kijewowi i ludzom mieszkajcym w kijewie i okolicy kijewa Szybciej milej ladnjej Pozdrawiam Mieszkaniec Bukowego Osiedle Rudzianka,,,, Pozdrwiam Stanislaw
2016-12-24 16:17:13
ckm
dziwne ze dopiero teraz robi się badania, od początku było wiadomo gdzie docelowo ma jechać tramwaj, to jakby p.Krzystek wyszedł na miasto bez spodni. na Gumieńcach już 10 lat temu powinni przedłużyć tory a to tylko 0,5km !
2016-07-06 14:25:08
babaj
Ten tramwaj to komunikacyjna "Fryga" - już dawno powinna była powstać kolejka miejska - jest sieć torów i stacja w każdej dzielnicy.Połączyć z Policami,Stargardem,Goleniowem i innymi miejscowościami wokół Szczecina i masa ludzi przemieszczałaby się bez korków i innych "przyjemności".A propos :czy Kurier wie coś o tym, kiedy będzie zakończone studium wykonalności kolei miejskiej, bo to trwa już chyba za długo.
2016-07-05 14:33:40
Tramwaj jak najszybciej na Słoneczne
@ Tramwaj do Wielgowa i Klucza. Zgadzam się, że pętla "Turkusowa" jest "durna", bo powinna powstać kilometr dalej, czyli na wysokości pętli autobusowej Słoneczne. Reszta wypowiedzi Pana/Pani jest durna, bo osoba to pisząca nie zna topografii tej części Szczecina. Z pętli "Turkusowa" do Dąbia i Wielgowa przez tory kolejowe i szereg ulic? A do Podjuch przez Góry Bukowe? Może tunel wykopać w okolicach Jeziora Szmaragdowego? Z Wielgowa, Dąbia, Podjuch możecie sobie jeździć pociągami, a jak powstanie kolej metropolitalna - to będziecie mieli prawdziwy luksus. Słoneczne i Bukowe nie mogą dłużej czekać - czekamy już prawie 40 (czterdzieści) lat.
2016-07-05 11:35:58
Konrad
Chcę wrócić do inwestycji już zakończonej.Ul.Jaśminowa jest w dwóch kierunkach nieprzejezdna z uwagi na parkujące samochody,które wcześniej parkowały na wolnym placu.Wystarczyło poszerzyć ulicę o jeden metr do czego są warunki ale to przerosło możliwości intelektualne projektantów.
2016-07-05 11:31:32
Tramwaj do Wielgowa i Klucza.
Z tej durnej pętli "Turkusowa" tramwaj powinien rozwidlać się na Dąbie-Wielgowo i Klucz-Autostrada. Tam naprawdę potrzebna jest alternatywa dla wąskiej drogi i autobusów. I na tej trasie prawdopodobnie 90% mieszkańców pogodziłoby się ze zlikwidowania busów na rzecz pewniejszego tramwaju i bezpośredniego połączenia z Centrum. Czyli korzyść potrójna. A Słoneczne i Bukowe mogą poczekać.
2016-07-05 09:01:45
gość
popieram wypowiedź "ian" - po co ta piana , mam wrażenie planiści bujają w chmurach , a tzw. konsultacje to wielka ściema , I etap zakończyli w pokrzywach a teraz oczekują na podpowiedź od mieszkańców - li tylko dla oka ?- nawet sławetny budżet obywatelski jeśli jest zbieżny z "lobby" to sie wykona a te właściwe wnioski - wróć - aplikacje - to na Berdyczów !!!
2016-07-05 07:49:37
Guma City
Szybki powinien pojechac na Przeclaw.Mamy juz pas zieleni w kierunku Kolbaskowa i tylko budowac rakiete.Osiedla i rozbudowujace sie wiochy wystarczajacym przykladem.Pozniej mozna przedluzyc do Berlina.I bedzie OK.Po kiego grzyba rakieta w Ploni???????????????
2016-07-05 06:11:49
Szczecinianka
A co z Podjuchami i co z Dąbiem? Wiecznie odcięte od świata...
2016-07-05 00:49:24
won
GDZIE MA POJECHAĆ TRAMWAJ? tam gdzie hołota nie będzie go dewastować i niszczyć.
2016-07-04 22:07:37
sst
czyli jak dobrze rozumiem budowa odbywa się na żywioł , bez planu - jak ludzie zechcą tam pojedzie tramwaj ?????
2016-07-04 21:23:42
ian
Wywalono setki milionów zł na jakiś etap ot tak sobie bez żadnej koncepcji,docelowych planów dokąd to zajedzie??? Przecież osiedla Majowe,Bukowe,Rudzianka,Kijewo istnieją od dawna,to o co pytać-trasa powinna być od dawna skonsultowana, wytyczona,projekty gotowe,grunty wykupione itd. Ręce i nogi opadają...
2016-07-04 21:00:19
Tramwaj
Tylko Płonie.
2016-07-04 20:03:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy