Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych przygotowany w Szczecinie [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 2021-04-16 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-17 08:56
Miejski Punkt Szczepień Powszechnych przygotowany w Szczecinie
Fot. UM Szczecin  

Punkt Szczepień Powszechnych na terenie sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińskiego 7 jest już przygotowany. Personel, który będzie pracować na miejscu został skompletowany. Do uruchomienia punktu brakuje jedynie zgody Wojewody Zachodniopomorskiego i szczepionek.

- Mamy bezpieczne poczekalnie, punkt rejestracji, pełne zaplecze i przede wszystkim fachowy personel. Zgłaszamy gotowość do szczepień i utworzenia kolejnych punktów w nowych lokalizacjach – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Punkt Szczepień Powszechnych w sali gimnastycznej US

Punkt przy ul. Sowińskiego ma działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Za przeprowadzenie szczepień w tym miejscu będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

- Mamy doświadczenie z Netto Areny i wiemy, że jesteśmy w stanie szczepić od 800 do nawet 1000 osób dziennie. Bez względu na to czy to dzień roboczy, weekend czy święto – zapowiada prof. Beata Karakiewicz, dyrektor Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Szczecinie

Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się w sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaaranżowanie tej przestrzeni do nowej funkcji kosztowało 140 tys. zł. i zajęło niespełna tydzień.

- Podjęliśmy rękawice i zorganizowaliśmy wspólnie to wszystko niemalże z dnia na dzień. Nie było żadnych dylematów, bo przez epidemię nie mamy na miejscu studentów, więc wykorzystamy ten obiekt w inny sposób. – mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Punkt przygotowany przez miasto dołączy do listy tych już istniejących na terenie Szczecina. Obecnie znajduje się na niej ponad 40 punktów szczepień. Trzeba jednak pamiętać, że do tych punktów mogą zgłaszać się wyłącznie osoby, które otrzymały skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19.

Pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w Koszalinie

Podczas piątkowej konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki ogłosił, że 19 kwietnia rusza pierwszy w regionie Punkt Szczepień Powszechnych tworzony w ramach Narodowego Programu Szczepień, we współpracy z samorządem Koszalina. Będzie to jeden z 16 pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych, które w przyszłym tygodniu, po jednym w każdym województwie, rozpoczną szczepienia przeciwko COVID-19.

Zdaniem wojewody uruchomienie kolejnych Punktów Szczepień Powszechnych na terenie województwa, w tym również zaprezentowanego w piątek punktu w hali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego, zależne jest od spełnienia wymagań określonych przez NFZ, który weryfikuje teraz zgłoszone lokalizacje oraz ilości szczepionek dostarczonych przez producentów do Polski.

- Liczę, że już niedługo, najprawdopodobniej na początku maja, wspólnie w ramach Narodowego Programu Szczepień będziemy mogli szczepić jak największą liczbę mieszkańców naszego województwa – mówił wojewoda Bogucki.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wacław
2021-04-17 04:32:29
Bardzo dobrze, że powstają nowe punkty szczepień. Chcemy się zaszczepić jak najszybciej.
antypisior
2021-04-16 20:15:27
Poczekam aż PIS nazwie je Narodowe i Patriotyczne inaczej nie pójdę....Co za debilizm!
Ugo
2021-04-16 18:15:14
No to owieczki, dalej, w kolejeczkę po szprycę☺️

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA