Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej

Data publikacji: 2018-09-03 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej
Miejska inauguracja roku szkolnego w ZSO nr 3 w Szczecinie Fot. Dariusz GORAJSKI  

W Szkole Błękitnej na Pomorzanach odbyła się miejska inauguracja nowego roku szkolnego w Szczecinie. - Sukcesów, powodzenia, frajdy, jak najmniej stresów na klasówkach i sprawdzianach. Byście z nauki i chodzenia do szkoły czerpali, jak najwięcej satysfakcji - życzył szczecińskim uczniom prezydent Piotr Krzystek.

 - Rok szkolny to wyzwanie. Każdy chce osiągnąć kolejne cele, jakimi jest nie tylko zdanie do następnej klasy, ale osiąganie kolejnych etapów w rozwoju, co ma wpływ na życie dorosłe - powiedział prezydent Piotr Krzystek. - To także wyzwanie dla rodziców, nauczycieli i dyrektorów w kolejnym etapie reformy edukacji. Myślimy, że uda się to wszystko poukładać.

W Szczecinie nowy rok szkolny rozpoczęło 40 tys. uczniów i 11 tys. przedszkolaków. Podczas inauguracji prezydent przypomniał, że oświata stanowi największą część miejskiego budżetu. Miasto dokłada rocznie do ministerialnej subwencji oświatowej 200 mln zł. Dodatkowo prowadzi obecnie warte 100 mln zł inwestycje, które służąc poprawie stanu bazy oświatowej oświatowej.

Szczeciński samorząd pochwalił wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak: - Samorząd w Szczecinie troszczy się o oświatę, o czym świadczą także wyniki kształcenia. Szkoły szczecińskie osiągają sukcesy, a niektóre znane są w całym kraju - mówił.

Obecny podczas inauguracji podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć przyznał, że edukacja to inwestycja w dzieci. - Obecny rok jest wyjątkowy to Rok Niepodległej, w który obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreślił wiceminister. - To także rok nowoczesnych technologii. Wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym szkoła staje się nowoczesna. To program Aktywna Tablica, czteropasmowy internet w każdej szkole, nauczanie informatyki od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy szkoły ponadpodstawowej.

Szczecińskim uczniom życzenia złożył także bp. Henryk Wejman: - Życzę wam przygody, jaką jest nauka i otwierania swoich umysłów na prawdę. Kształtujcie swoje serca w duchu poszanowania drugiego człowieka, w duchu ewangelicznych wartości. Jesteście przyszłością ojczyzny rodzin i naszego narodu.

Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe z 10 szczecińskich szkół. Na Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Orawskiej, w którym odbyła się miejska inauguracja składa się Szkoła Podstawowa nr 55 i X Liceum Ogólnokształcące. Kieruje nim Grzegorz Szymkowiak. Szkoła istnieje od 1984 r. Jej specyfiką są klasy sportowe i pływackie, gdyż posiada własny basen. Prowadzi też klasy z rozszerzonym programem edukacji artystycznej, czego efekty było widać podczas inauguracji: wystawa plastyczna, występy szkolnego chóru i zespołu tanecznego Mama Mija Kowbojki. - Cieszymy się, że szkoła się zaczęła - powiedziały nam szkolne tancerki, a jedna z nich Ania z drugiej "B" dodała: - Tęskniłam już za szkoła i za koleżankami.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Miejska inauguracja roku szkolnego w ZSO nr 3 w Szczecinie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sebastian
2018-09-05 09:37:58
.... a basen w SP "Błękitna" nieczynny :(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ