środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej

Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej

Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej
Data publikacji: 2018-09-03 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Wywietleń: 1484 349125

W Szkole Błękitnej na Pomorzanach odbyła się miejska inauguracja nowego roku szkolnego w Szczecinie. - Sukcesów, powodzenia, frajdy, jak najmniej stresów na klasówkach i sprawdzianach. Byście z nauki i chodzenia do szkoły czerpali, jak najwięcej satysfakcji - życzył szczecińskim uczniom prezydent Piotr Krzystek.

 - Rok szkolny to wyzwanie. Każdy chce osiągnąć kolejne cele, jakimi jest nie tylko zdanie do następnej klasy, ale osiąganie kolejnych etapów w rozwoju, co ma wpływ na życie dorosłe - powiedział prezydent Piotr Krzystek. - To także wyzwanie dla rodziców, nauczycieli i dyrektorów w kolejnym etapie reformy edukacji. Myślimy, że uda się to wszystko poukładać.

W Szczecinie nowy rok szkolny rozpoczęło 40 tys. uczniów i 11 tys. przedszkolaków. Podczas inauguracji prezydent przypomniał, że oświata stanowi największą część miejskiego budżetu. Miasto dokłada rocznie do ministerialnej subwencji oświatowej 200 mln zł. Dodatkowo prowadzi obecnie warte 100 mln zł inwestycje, które służąc poprawie stanu bazy oświatowej oświatowej.

Szczeciński samorząd pochwalił wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak: - Samorząd w Szczecinie troszczy się o oświatę, o czym świadczą także wyniki kształcenia. Szkoły szczecińskie osiągają sukcesy, a niektóre znane są w całym kraju - mówił.

Obecny podczas inauguracji podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć przyznał, że edukacja to inwestycja w dzieci. - Obecny rok jest wyjątkowy to Rok Niepodległej, w który obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreślił wiceminister. - To także rok nowoczesnych technologii. Wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym szkoła staje się nowoczesna. To program Aktywna Tablica, czteropasmowy internet w każdej szkole, nauczanie informatyki od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy szkoły ponadpodstawowej.

Szczecińskim uczniom życzenia złożył także bp. Henryk Wejman: - Życzę wam przygody, jaką jest nauka i otwierania swoich umysłów na prawdę. Kształtujcie swoje serca w duchu poszanowania drugiego człowieka, w duchu ewangelicznych wartości. Jesteście przyszłością ojczyzny rodzin i naszego narodu.

Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe z 10 szczecińskich szkół. Na Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Orawskiej, w którym odbyła się miejska inauguracja składa się Szkoła Podstawowa nr 55 i X Liceum Ogólnokształcące. Kieruje nim Grzegorz Szymkowiak. Szkoła istnieje od 1984 r. Jej specyfiką są klasy sportowe i pływackie, gdyż posiada własny basen. Prowadzi też klasy z rozszerzonym programem edukacji artystycznej, czego efekty było widać podczas inauguracji: wystawa plastyczna, występy szkolnego chóru i zespołu tanecznego Mama Mija Kowbojki. - Cieszymy się, że szkoła się zaczęła - powiedziały nam szkolne tancerki, a jedna z nich Ania z drugiej "B" dodała: - Tęskniłam już za szkoła i za koleżankami.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Miejska inauguracja roku szkolnego w ZSO nr 3 w Szczecinie

Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej Miejska inauguracja roku szkolnego w Błękitnej

Komentarze

Sebastian
.... a basen w SP "Błękitna" nieczynny :(
2018-09-05 09:37:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie