niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > 100 milionów na remonty szkół

100 milionów na remonty szkół

100 milionów na remonty szkół
Data publikacji: 2018-08-17 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 1143 343656

Budowa nowych sal lekcyjnych i gimnastycznych, przebudowy szkolnych kuchni i modernizacje sanitariatów, a nawet budowa zupełnie nowej szkoły. Kilkadziesiąt rozmaitych inwestycji toczy się obecnie w szczecińskich placówkach oświatowych. Ich ogólny koszt przekracza 100 mln zł z tegorocznego budżetu miasta.

Jedną z największych inwestycji oświatowych jest budowa nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem i modernizacja dotychczasowej sali w Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej. Koszt prac to 11 mln zł.

– Ta rozbudowa warunkuje utworzenie w naszej szkole siódmej i ósmej klasy, ponieważ w tej chwili nasi uczniowie po skończeniu szóstej klasy muszą kontynuować naukę w okolicznych szkołach – mówi Iwona Górska, dyrektor SP 48 w Szczecinie. – Okoliczne osiedle stale się rozwija. Obecnie w naszej szkole uczy się 650 uczniów, gdyby były w niej także siódme i ósme klasy, nasza szkoła liczyłaby 800 uczniów i jej funkcjonowanie bez dwuzmianowości byłoby niemożliwe. Dzięki tej inwestycji nasi uczniowie będą mogli ukończyć tu pełną szkołę podstawową. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 sierpnia 2018 r.

Elżbieta Kubera

Fot. Dariusz Gorajski

100 milionów na remonty szkół 100 milionów na remonty szkół

Komentarze

gg
Powiedział, co wiedział...a raczej napisał. Skąd wiesz? Więcej geniuszy przybędzie jak się będą uczyć w ruderach?
2018-08-18 10:04:35
Bartek
100mln wyrzucone w błoto, po tych szkołach i tak geniuszy nie będzie. Lepiej zrewitalizowc miasto i przyciągnąć więcej turystów...
2018-08-17 22:24:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie