Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Miejsce dla targu różności

Data publikacji: 2019-06-11 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Miejsce dla targu różności
 

Pchle targi stale zyskują na popularności. W Szczecinie są organizowane na Pogodnie, Gumieńcach, a ostatnio także na Warszewie. Na poszukiwaczy skarbów chce się otworzyć także Drzetowo-Grabowo.

W tym celu organizuje konsultacje z mieszkańcami. Na spotkaniu, które odbędzie się już we wtorek (11 czerwca), o godz. 17 - w siedzibie Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo przy ul. Sławomira 9.

- Pomysł organizowania cyklicznych pchlich targów pojawił się jeszcze w poprzedniej kadencji naszej rady. Teraz chcemy do niego powrócić wspólnie z mieszkańcami. Dlatego właśnie organizujemy konsultacje - mówi Lukasz Listwoń, przewodniczący RO Drzetowo-Grabowo. - Chcemy się dowiedzieć, czy mieszkańcy chcą realizacji takiej inicjatywy na swoim terenie. Gdzie ewentualnie widzą najlepsze miejsce dla pchlego targu.

Pod uwagę - wstępnie - są brane dwie lokalizacje. Pierwsza to zrewitalizowany park Nadratowskiego, który od parku Żeromskiego dzieli tylko ul. Malczewskiego. Druga - teren przyszkolny SP nr 11 przy ul. Dubois.

- Przeprowadziłem niewielki sondaż w mediach społecznościowych i zdecydowana większość mieszkańców jest zwolennikami organizowania pchlich targów na Drzetowie-Grabowie. Tym bardziej że nie nie wiąże się to z żadnymi kosztami, poza drukiem ulotek - przyznaje przew. Łukasz Listwoń.

Jeżeli mieszkańcy powiedzą TAK organizacji pchlich targów, to pierwszy mógłby się odbyć już w lipcu. Następne - o tym zdecydują mieszkańcy podczas wtorkowego spotkania w siedzibie RO Drzetowo-Grabowo.

(an)

Na zdjęciu: Zmodernizowany park Nadratowskiego może okazjonalnie gościć pchle targi. Czy tak się stanie, zależy od mieszkańców os. Drzetowo-Grabowo.

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mądrość
2019-06-12 23:48:05
Dobry pomysł z konsultacjami. Osoby, które mają jakies pomysły, doświadczenie w tego typu imprezach moga podejśc i porozmawiać. Może ktoś zaproponuje jeszcze lepsze miejsce.
Głupota
2019-06-11 12:20:39
Konsultacje ws. pchlego targu. Listwoń odgapia to, Listwoń odgapia tamto. Kto normalny robi konsultacje czy ma być pchli targ? Kto normalny uważa, że ci, którzy nie chcą pchlego targu i jest on im do niczego niepotrzebny - że tacy w ogóle przyjdą do siedziby rady na te żałosne konsultacje? Zwolenników też wcale nie będzie tłumów, zwłaszcza w takich upałach. Ludzie mają lepsze sposoby spędzania wolnego czasu niż uczestnictwo w jałowych dyskusjach. Pchli targ się po prostu robi, to nie jest jakaś kontrowersyjna sprawa, by robić z tego konsultacje społeczne. Radni powinni zresztą znać swoje osiedle, a jeśli nie znają to nie zaszkodziłoby gdyby przeszli się po osiedlu i zapytali napotkanych mieszkańców. Ale po co. Lepiej kazać im przyjść do siedziby rady, aby w tym czasie nie mogli spędzić czasu z rodziną. Totalne oderwanie radnego Listwonia od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA