sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Miejsce dla „krokusowej rewolucji"

Miejsce dla „krokusowej rewolucji"

Miejsce dla „krokusowej rewolucji"
Data publikacji: 2015-09-30 08:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1556 24744

Jeszcze tylko dzisiaj - w ostatni dzień września, niemal do północy - mamy szansę wskazać miejsce, w którym tej jesieni wspólnie posadzimy tysiące krokusów, jakie nas i Szczecin będą budziły na wiosnę. Do wyboru jest 10 reprezentacyjnych terenów. Które dla naszej „krokusowej rewolucji" będzie najlepsze? Decyzja w rękach naszych Czytelników. Nie tylko ze Szczecina, choć Golczewo już dokonało wyboru!

Do posadzenia mamy 30 tysięcy krokusów od „Kuriera" oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tak wiele, jak nigdy do tej pory! Dlatego prosimy naszych Czytelników o wskazanie punktu na mapie Szczecina, gdzie powinno powstać kolejne - po dawnej al. kwiatowej oraz Wałach Chrobrego - nasze wspólne krokusowe pole. Czekamy na Państwa głosy, przesyłane drogą SMS-ową.

Każdy głos wygrywa, bo do wyboru mamy 10 wspaniałych lokalizacji. Aby wskazać dla „krokusowej rewolucji" najlepszą, wystarczy: wysłać SMS na numer 7148 o treści KROKUSY.X, a w miejsce X wpisać przyporządkowaną miejscu liczbę od 1 do 10 (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT).

Oto tereny, które dzięki Państwa głosom będą miały szansę rozkwitnąć:
* Arkonka (SMS o treści: KROKUSY.1)
* nadodrzańskie bulwary (SMS o treści: KROKUSY.2)
* pl. Jakuba Wujka (SMS o treści: KROKUSY.3)
* Wały Chrobrego (SMS o treści: KROKUSY.4)
* pl. Mickiewicza (SMS o treści: KROKUSY.5)
* teren wokół Jez. Słonecznego (SMS o treści: KROKUSY.6)
* teren wokół Stawu Brodowskiego (SMS o treści: KROKUSY.7)
* pl. Tobrucki (SMS o treści: KROKUSY.8)
* dawna aleja kwiatowa (SMS o treści: KROKUSY.9)
* zieleniec im. Janiny Szczerskiej (SMS o treści: KROKUSY.10)

Do tej pory w rywalizacji nieznaczną większością głosów prowadzi Jez. Słoneczne, ale tuż za nim są nadodrzańskie bulwary oraz pl. Tobrucki. Jednak szanse - do ostatniej chwili - mają wszystkie. Dosłownie każdy SMS jest na wagę zwycięstwa!
Na głosy Czytelników czekamy do 30 września, do godz. 23.59. Uwaga: głosujący będą mieli szansę wygrać 15 albumów o "Całym Szczecinie w kwiatach". Potem posadzimy krokusy w miejscu wybranym przez Czytelników i - mamy nadzieję - z ich pomocą.

* * *
Równolegle przyjmujemy deklaracje od zainteresowanych udziałem w „krokusowej rewolucji" - jednej z najbardziej pozytywnych, społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina, jaką zaczęło - przypomnijmy - marzenie o przeniesieniu kwiatowych kobierców tych kwiatów z Jasnych Błoni w inne rejony miasta. Pomysł autorski Marii Myśliwiec, przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, w którego realizacji pomaga nasz „Kurier" wraz z Czytelnikami oraz Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów".

- Już mam deklaracje uczestnictwa od Spółdzielni Mieszkaniowej „Ars" oraz od „Wspólnego Domu", podobnie jak od zarządzającego nieruchomościami „Dom-Bestu". Zgłaszają się kolejne Rady Osiedli: po raz kolejny Zawadzkiego-Klonowica, a po raz pierwszy Podjuchy. Wiem, że na 100 tysiącach już posadzonych krokusów nie zamierza poprzestać Camping Marina PTTK przy ul. Przestrzennej 27 - mówi Maria Myśliwiec. - Mamy też zapewnione wsparcie „pogotowia krokusowego", czyli wspaniałej młodzieży z Gimnazjum nr 34 przy ul. Wojciechowskiego: pomoże tym wszystkim, którzy będą mieli setki czy tysiące krokusowych cebul do posadzenia, a mniej sił, aby temu wyzwaniu podołać.

* * *
W poprzednich edycjach - wraz z Czytelnikami oraz inicjatorami „krokusowej rewolucji" - w Szczecinie zdołaliśmy posadzić około 200 tysięcy kwiatowych cebul. W tym roku mamy apetyt na więcej. Tym bardziej, że „krokusowa rewolucja" znów rusza w Zachodniopomorskie: nie tylko za sprawą „Kurierowego" Szkolnego Pulitzera, ale też lokalnych samorządów. Stąd tegoroczna inauguracja naszej akcji odbędzie się właśnie w... Golczewie.

- Nie ukrywam, że włączamy się w „krokusową rewolucję" z zazdrości, totalnej zazdrości, że macie w Szczecinie tak pięknie ukwiecone Jasne Błonia i przenosicie krokusowe pola społecznym wysiłkiem również w inne punkty miasta - mówi Teresa Waszczenko, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Golczewa, a też wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. - Golczewo też jest piękne, a może być jeszcze piękniejsze dzięki krokusowym polom, jakie już w najbliższą sobotę - 3 października zamierzamy posadzić na zboczu wzgórza przy rondzie, a więc w pobliżu ul. Zwycięstwa, Witosa i Niepodległości, a także w rejonie ławeczki Ernesta De Croy’a. Wspólnie z mieszkańcami: od przedszkolaków po seniorów. Do czego wszystkich serdecznie zapraszamy!

Miejscowa RM oraz burmistrz Andrzej Danieluk w „krokusową rewolucję" inwestują ok. 9 tysięcy kwiatowych cebul. Do których nasz „Kurier" dorzuca jeszcze 2 tysiące krokusów - jako powitalny prezent. Czekamy na zgłoszenia od innych ośrodków w naszym województwie. Mamy dla nich podobne bonusy. Zainteresowani są proszeni o kontakt z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160).

Zachęcamy do udziału w „krokusowej rewolucji" wszystkich tych, którzy chcą zmieniać w pola wiosennych kwiatów otoczenie swych domów, miejsc nauki i pracy, także wypoczynku. Razem obudźmy moc pozytywnej energii! ©℗

Arleta NALEWAJKO

Rozkręca się „krokusowa rewolucja" jedna z najbardziej pozytywnych, a przy tym społecznych akcji. To już jej czwarta edycja. Efekt każdej to tysiące rozkwitających kwiatów - co wiosnę.

Na zdjęciu: Krokusy przy rondzie w Zdrojach

Fot.: Artur Karpiński

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie