Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Celnictwa w Szczecinie

Data publikacji: 29 stycznia 2016 r. 22:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Międzynarodowy Dzień Celnictwa w Szczecinie
 

Na świecie od 1983 roku 26 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Celnictwa (ang. International Customs Day). Z tej okazji w Izbie Celnej w Szczecinie w piątek, 29 stycznia, odbyła się uroczysta zbiórka.

Data MDC została wybrana nieprzypadkowo, gdyż to właśnie 26 stycznia 1953 r. w Brukseli odbyła się inauguracyjna sesja Światowej Organizacji Ceł – Rady Współpracy Celnej (ang. World Customs Organization). Polska administracja celna obchodzi to święto od 1992 roku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Celnictwa w Ministerstwie Finansów 28 stycznia odbyła się zwyczajowa konferencja. Tegoroczna była poświęcona współpracy międzynarodowej w obszarze cła i podatków.

Natomiast funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Szczecinie w piątek 29 stycznia spotkali się na uroczystej zbiórce. Dyrektor IC, inspektor Wiesław Struk, złożył życzenia i wręczył funkcjonariuszom mianowania na wyższe stopnie służbowe, awanse na wyższe stanowiska, a także wyróżnienia (krótkie urlopy wypoczynkowe oraz dyplomy).

Polscy celnicy okazję do świętowania mają dwa razy w roku. Uroczystości odbywają się bowiem nie tylko z okazji Międzynarodowego Dnia Celnictwa, ale i przypadającego 21 września Dnia Służby Celnej (polskie święto ustanowione, aby podkreślić znaczenie SC dla gospodarki i społeczeństwa).

(mag)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakób
2016-01-30 14:37:26
Autor/ka komentarza o nazwie "Celnictwa!!!" jest na bakier nie tylko ze znajomością historii chrześcijaństwa (gdzieś dzwonią ale w którym kościele?) ale przede wszystkim języka polskiego. Słowo "celnictwo" istnieje w polszczyźnie od dawna, wystarczy zajrzeć do słowników języka polskiego polskiego pod literę "C". "Celnictwo" jest z tej samej kategorii rzeczowników co "nazewnictwo".
Celnictwa!!!
2016-01-30 11:04:32
Już w Rzymie uważano celników za ludzi bez skrupułów - delikatnie mówiąc, nawet jeden z apostołów był jednym z nich. Zaliczanie ich do grona najstarszych zawodów świata, nie czyni ich ludzmi bez skazy. Ale to jest uwaga poza merytoryczna. Dziwi mnie ten "wytwór" językowy - Dzień Celnictwa, coś redaktor wydania gazety chyba z polszczyzna jest bakier. Może to wytyczne nowomowy PIS - u kreują takie nazewnictwo.
JaKto
2016-01-29 23:31:30
Jedyna służba mundurowa, która powinna nosić mundury to LWP , ale ich rozbrojono i .... .Za mundurem panny sznurem-pytam jakim mundurem-sami przebierańcy-popaprańcy i genderowcy w tęczowych gaciach i styczniowe owsiki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA