poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Międzynarodowy Dzień Celnictwa w Szczecinie

Międzynarodowy Dzień Celnictwa w Szczecinie

Międzynarodowy Dzień Celnictwa w Szczecinie
Data publikacji: 2016-01-29 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1610 112173

Na świecie od 1983 roku 26 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Celnictwa (ang. International Customs Day). Z tej okazji w Izbie Celnej w Szczecinie w piątek, 29 stycznia, odbyła się uroczysta zbiórka.

Data MDC została wybrana nieprzypadkowo, gdyż to właśnie 26 stycznia 1953 r. w Brukseli odbyła się inauguracyjna sesja Światowej Organizacji Ceł – Rady Współpracy Celnej (ang. World Customs Organization). Polska administracja celna obchodzi to święto od 1992 roku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Celnictwa w Ministerstwie Finansów 28 stycznia odbyła się zwyczajowa konferencja. Tegoroczna była poświęcona współpracy międzynarodowej w obszarze cła i podatków.

Natomiast funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Szczecinie w piątek 29 stycznia spotkali się na uroczystej zbiórce. Dyrektor IC, inspektor Wiesław Struk, złożył życzenia i wręczył funkcjonariuszom mianowania na wyższe stopnie służbowe, awanse na wyższe stanowiska, a także wyróżnienia (krótkie urlopy wypoczynkowe oraz dyplomy).

Polscy celnicy okazję do świętowania mają dwa razy w roku. Uroczystości odbywają się bowiem nie tylko z okazji Międzynarodowego Dnia Celnictwa, ale i przypadającego 21 września Dnia Służby Celnej (polskie święto ustanowione, aby podkreślić znaczenie SC dla gospodarki i społeczeństwa).

(mag)

 

 

Komentarze

Jakób
Autor/ka komentarza o nazwie "Celnictwa!!!" jest na bakier nie tylko ze znajomością historii chrześcijaństwa (gdzieś dzwonią ale w którym kościele?) ale przede wszystkim języka polskiego. Słowo "celnictwo" istnieje w polszczyźnie od dawna, wystarczy zajrzeć do słowników języka polskiego polskiego pod literę "C". "Celnictwo" jest z tej samej kategorii rzeczowników co "nazewnictwo".
2016-01-30 14:37:26
Celnictwa!!!
Już w Rzymie uważano celników za ludzi bez skrupułów - delikatnie mówiąc, nawet jeden z apostołów był jednym z nich. Zaliczanie ich do grona najstarszych zawodów świata, nie czyni ich ludzmi bez skazy. Ale to jest uwaga poza merytoryczna. Dziwi mnie ten "wytwór" językowy - Dzień Celnictwa, coś redaktor wydania gazety chyba z polszczyzna jest bakier. Może to wytyczne nowomowy PIS - u kreują takie nazewnictwo.
2016-01-30 11:04:32
JaKto
Jedyna służba mundurowa, która powinna nosić mundury to LWP , ale ich rozbrojono i .... .Za mundurem panny sznurem-pytam jakim mundurem-sami przebierańcy-popaprańcy i genderowcy w tęczowych gaciach i styczniowe owsiki.
2016-01-29 23:31:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie