Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Michał G. znieważył policjantów. Jest wyrok

Data publikacji: 07 września 2016 r. 09:14
Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2019 r. 08:41
Michał G. znieważył policjantów. Jest wyrok
 

4 tysiące złotych grzywny oraz wypłatę po 800 zł nawiązki dla obu pokrzywdzonych nałożono na 21-letniego Michała G. oskarżonego o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów.

Wyrok, który zapadł we wtorek (6 września) w Sądzie Rejonowym w Stargardzie, nie jest prawomocny. Przypomnijmy. Michałowi G.  zarzucono, że w nocy z 13 na 14 września 2014 r., mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, rzucał butelkami, znieważył, wyzywał i naruszył nietykalność cielesną policjantów przy jednym ze stargardzkich lokali rozrywkowych.

Stargardzianin w trybie przyspieszonym trafił przed sąd. Tam uznano go za winnego zarzucanych mu czynów i skazano na 9 miesięcy ograniczenia wolności. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odwołał się od wyroku do szczecińskiego Sądu Okręgowego, gdzie postanowienie sądowe uchylono i skierowano sprawę do ponownego rozpatrzenia. Proces ruszył więc od początku.

– To nie byli dresiarze jadący autem z przyciemnionymi szybami, którzy chcieliby wywieźć oskarżonego do lasu, ale umundurowani funkcjonariusze policji – uzasadniała we wtorek wyrok sędzia Kamila Klimczak. – Takie zachowanie oskarżonego było więc nieuzasadnione, a w dodatku miało charakter publiczny. Nie można tego usprawiedliwiać ani zarzucić policjantom błędnie przeprowadzonej interwencji. Ucierpiał wizerunek policji.

(gra)

Fot. Robert Wojciechowski (Archiwum)

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 7 września 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adi
2019-11-03 00:37:59
Policja zabija ludzi na wyroki w zawieszeniu a za pobicia są uniewinnieni
kowal
2017-08-24 07:45:53
zaczyna sie srogie karanie za gadanie ,jeszcze srozsze karanie za batonika,a goscie co handlowali niemiecka ropa na zarosnietych bocznicach kolejowych dzis stac ich na budowanie prywatnie instalacji grzewczych takich jak Ojciec Rydzyk w Toruniu i nie zaplacili grosika podatku.chodza na wolnosci. Tym drobnym pijaczkom poradze by zrobili swoj biznes mieli swoje zamkniete kluby i swoje enklawy bez policji tak jak ci szpece od bocznic kolejowych. Im dzieci rodza sie ze srebrną łyzka w zębach a sedzina jest matka chrzesna.Czestotliwość tych wyrokow za obrażanie policji i sądów skonczy sie jak w paryskich gettach jedna noc to 100 samochodów.chyba nie o to chodzi.
Kuba
2016-09-07 12:14:11
Tym z Zydowiec- Podjuchy powinni dolozyc 2 razy wiecej a zwlaszcza tej mlodej DAMIE ktora szarpala POLICJANTA
Pijacy
2016-09-07 10:23:10
Może to go nauczy, że pić, to trzeba umieć, a jeśli ktoś nie nadaje się do alkoholu, to niech pije lemoniadę. Skoro ktoś nie ma szacunku dla funkcjonariuszy, gdy jest pod wpływem alkoholu, to nie będzie go miał również na trzeźwo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA