sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Miasto przejmuje lokale

Miasto przejmuje lokale

Miasto przejmuje lokale
Data publikacji: 2017-12-12 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 2295 304763

Podczas ostatniej sesji radni Szczecina podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie przez gminę lokali w budynkach przy ul. Tomasza Nocznickiego 41, 42. To finał głośnej swego czasu sprawy sprzedaży tych nieruchomości przez syndyka Porty Holding osobom prywatnym z pominięciem prawa pierwokupu, które przysługiwało  ówczesnym najemcom.

Jak informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa, syndyk masy upadłości Stoczni Szczecińskiej Porta Holding Spółka Akcyjna w Szczecinie 14 czerwca 2017 r. poinformował, że zakończona została procedura sprzedaży na rzecz uprawnionych mieszkań w kamienicy przy ul. Tomasza Nocznickiego 41, 42 w Szczecinie w trybie ustawy  z dnia 15 grudnia 2000 r. o zasadach zbywania mieszkań będących własnością przedsiębiorstw państwowych, niektórych spółek handlowych z udziałem Skarbu Państwa, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa.

Ilu lokali w tych budynkach dotyczy sprawa, czyli powyższe przejęcie, na jakiej podstawie, na jakich warunkach i zasadach ono nastąpi?

 - Mając na uwadze zaistnienie przesłanek tej ustawy, tj. nie złożenie przez niektórych uprawnionych oświadczeń o zamiarze nabycia lokali, syndyk złożył oświadczenie o zamiarze przekazania na rzecz Gminy Miasto Szczecin, lokali położonych w budynkach przy ul. Tomasza Nocznickiego 41, 42, stanowiących odrębne nieruchomości  - wyjaśnia T. Klek. - Chodzi o trzy lokale w budynku przy ul. Tomasza Nocznickiego 41 i osiem lokali w budynku przy ul. Tomasza Nocznickiego 42. Ich łączna powierzchnia wynosi 605,52 m kw.

Na podstawie ustawy przekazanie nieruchomości jest nieodpłatne. Zgodnie z podjętą 21 listopada br. uchwałą radnych, wyrażona została zgoda na przejęcie do gminnego zasobu nieruchomości prawa własności tych lokali. Trzy z nich są zamieszkałe, natomiast pozostałe  są niezamieszkałe i wolne od osób oraz rzeczy.

- Wydanie lokali nastąpi po umowie notarialnej, w drodze protokołu zdawczo – odbiorczego, gdzie gmina będzie reprezentowana przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie. Po przejęciu lokali, ZBiLK dokona oceny stanu technicznego i następnie podejmie decyzje co do przeznaczenia tych mieszkań - dodaje T. Klek. 

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

AXA
A po co miastu te wiecznie roszczeniowe postoczniowe dziady?
2017-12-12 14:43:58
H
Niestety nikt nie poniósł winy. Syndyk się pomylił, bywa. Po 7 latach się poprawił.
2017-12-12 12:30:26
Odpowiadam dla h
Tuskowe sądy nie zamykały przestępców w więzieniach.
2017-12-12 10:52:18
h
Ile lat więzienia przesiedział ten syndyk?
2017-12-12 09:09:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy