Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Miał wielki zapas tytoniu. Ale bez akcyzy...

Data publikacji: 13 marca 2019 r. 10:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Miał wielki zapas tytoniu. Ale bez akcyzy...
 

Ponad 8 tysięcy paczek papierosów i ćwierć tony krajanki tytoniowej przechowywał w jednym ze swoich pomieszczeń w Szczecinie 69-latek. Oczywiście wszystko bez akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, a cały jego zapas tytoniu zarekwirowany. Skarb państwa mógł stracić z podatku 390 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji wpadli na trop mężczyzny, który w jednym ze swoich pomieszczeń posiadał wyroby tytoniowe bez oznakowania akcyzowego. Zarekwirowali ponad 166 tysięcy sztuk papierosów oraz 270 kilogramów krajanki tytoniowej. Na miejscu znaleźli też przedmioty służące do pakowania i ważenia papierosów.

Wprowadzenie do obrotu takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy mogłoby zmniejszyć wpływy podatkowe skarbu państwa o ponad 390 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu 69-latkowi przedstawiono zarzut nabycia, przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych (art. 65§1 k.k.s.), za co grozi grzywna lub więzienie (do 3 lat), albo obie te kary łącznie.

W tej sprawie policjanci z komisariatu Szczecin Pogodno wszczęli dochodzenie, które nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Szczecin Zachód.

(sag)

Fot. KMP Szczecin

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA