Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Media społecznościowe a wizerunek firmy

Data publikacji: 30 maja 2019 r. 18:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Media społecznościowe a wizerunek firmy
Fot. Ryszard Pakieser  

Facebook, Twitter czy Instagram to przykłady popularnych portali internetowych zaliczanych do tzw. mediów społecznościowych. Coraz częściej korzystają z nich firmy, urzędy i instytucje w celu budowy zaufania społecznego i dbałości o wizerunek. Jak to robić umiejętnie, mówili w czwartek (30 maja) teoretycy i praktycy na konferencji szkoleniowej z cyklu Security Forum Szczecin.

– Media społecznościowe dają całkowicie nowe możliwości – podkreślił poseł Leszek Dobrzyński, otwierając konferencję. – Gdy ich nie było, firmy, ludzie, w tym politycy, żeby wpłynąć na opinię społeczną, żeby ugruntować jakąś swoją pozycję, markę, wizerunek, musieli działać za pomocą mediów typu radio, telewizja, prasa. Tutaj ten dystans nagle się skrócił, a każdy człowiek uzyskał bezpośredni dostęp do tego, który staje się nadawcą, czy to do polityka, czy to do firmy, do osoby prywatnej czy do ministra, premiera. Każdy może w zasadzie dzisiaj wysłać wiadomość czy wkleić jakąś informację i stać się bezpośrednim uczestnikiem życia politycznego, gospodarczego, medialnego na poziomie takim, o którym niegdyś można było sobie tylko pomarzyć.

O budowaniu zaufania do biznesu oraz strategicznej komunikacji w przedsiębiorstwie infrastruktury krytycznej mówiła Anna Tarocińska, członek zarządu Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police. Z kolei szczeciński radny Dariusz Matecki opowiedział, jak media społecznościowe wykorzystuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Ich coraz większą rolę przybliżył dr hab. Piotr Chrobak z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Prelegenci poruszyli też aspekty prawne dotyczące tego, jak sobie radzić w sytuacji, gdy dojdzie do naruszenia dóbr osobistych.

Konferencję zorganizował think tank Nobilis Media w szczecińskim Hotelu Park.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Takie czasy
2019-05-31 12:23:48
50 proc. z tego, co dzięki tym mediom społecznościowym "wiemy" to kłamstwo, a 40 proc. to zwykłe pierdy, na których czytanie szkoda czasu. Niestety.
www
2019-05-31 06:55:35
Niektóre osoby zaczynają od kawy, inne od biegania, a jeszcze inne od przejrzenia profilu na portalu społecznościowym. Telefon nosi się przy sobie, internet jest powszechny, więc i forma przekazu się zmienia - od gazety, poprzez telewizję, aż do dzisiejszej odmiany, czyli mediów społecznościowych, które zastępują oba poprzednie. Ktoś się chwali, że dziś zjadł kotleta na obiad, ktoś inny, że przejechał 20 km, a jeszcze inny nowym tatuaże. Chyba to nie ulegnie zmianie.
I kij
2019-05-30 22:20:10
Ale mną wstrząsnęła ta info.
Takie czasy
2019-05-30 18:43:34
Wyobraźmy sobie, że media społecznościowe nagle znikają. O nie, to jest nie do pomyślenia :) Nie ma szybszego przekazu, nie ma bardziej osobistego oddziaływania i nie ma tak szybkiego obiegu informacji jaki dają media społecznościowe. Coś się dzieje - my o tym wiemy. Coś się dzieje - my wiemy o tym nawet w czasie rzeczywistym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA