wtorek, 11 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni

Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni [GALERIA]

Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni
Data publikacji: 2018-06-04 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 2657 331373

Maszt ze statku „Kapitan K. Maciejewicz” w poniedziałek wieczorem został postawiony na nadodrzańskim bulwarze Gdyńskim na szczecińskiej Łasztowni.

W poniedziałek wczesnym popołudniem maszt opuścił Bazę Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie, gdzie leżał w częściach przez kilka lat. Niemal 30-tonowa konstrukcja przypłynęła na Łasztownię na pontonie. Około godz. 18 rozpoczęło się jej ustawianie  przy pomocy specjalistycznego dźwigu. Niecałe dwie godziny później maszt stanął na swoim docelowym miejscu, gdzie rozpoczęły się końcowe prace montażowe.

 

Maszt pochodzi ze statku parowego „Kapitan K. Maciejewicz”, który od 1973 r. był siedzibą Liceum Morskiego w Szczecinie. Jeden z jego bomów ładunkowych i niektóre elementy przejęło Muzeum Narodowe w Szczecinie. Maszt w 1990 r. ustawiono u wylotu Trasy Zamkowej. Zły stan techniczny sprawił, że w 2013 r. obiekt został usunięty i wyremontowany. Po długich dyskusjach zdecydowano, że stanie w nowym miejscu – na bulwarze Gdyńskim.

(ek, k)

Fot. Ryszard Pakieser

Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni Maszt Maciejewicza stanął na Łasztowni

Komentarze

222
Ten masz bedzie jakos zabezpieczony? bo juz widze okoliczny biesiadnikow jak beda go okupowac, do zdjec, wygibasow itd.
2018-06-05 13:49:40
222
@ . Miejsce jest tylko jedno - pl. Żołnierza. : tam bedzie droga geniuszu i tramwaj a tam gdzie byl pomnik wczesniej lepsza fontanna
2018-06-05 13:48:44
dumka
Jeszcze jeden "pomysł" ekipy prezydenta. Najlepiej nic nie róbcie, nie modernizujcie, nie rewitalizujcie, nie naprawiajcie. Będzie mniej szkód.
2018-06-05 13:48:03
może być
Najważniejsze że już nie szpeci wjazdu do miasta na Trasie Zamkowej
2018-06-05 13:02:51
To nie dzieje się bez powodu.......
No to teraz czekamy na wiadomości o wynajęciu/sprzedaży miejsca poprzedniego posadowienia masztu.
2018-06-05 10:36:40
AXA
Pasuje w tym miejscu, jak świni siodło wyścigowe. Właściwe miejsce to stare miejsce.Krzystek jak zwykle, jak już coś palnie to jak łysy o posadzkę...
2018-06-05 10:14:02
Pytam
Kto to kazał tam umieścić!
2018-06-05 09:55:26
Indi8
I aby wszystko pasowało do końca, to odnówcie jeszcze fryge i postawcie obok. Masakra - powinien stać tam gdzie stał przez lata
2018-06-05 09:43:02
Alicja
Wygląda jak rusztowanie przy tym budynku. Dlaczego włodarze Szczecina mają opinie swoich mieszkańców w d... . Tak wiem, ci niezbyt wysocy (rzekłabym mali) mają kompleks "władza to ja". No i tak też się stało i w tym przypadku. Ja mam władzę więc ja decyduję. Mam nadzieję, że już niedługo...Maszt powinien był wrócić na swoje miejsce.
2018-06-05 08:31:27
anonim
Nie pasuje tam w ogóle, zlewa się z tym biurowcem. Zresztą wszystko wpychane jest na te bulwary, bez przesady. Powinien stanąć tam gdzie stał 25 lat. Na wjeździe do centrum miasta.
2018-06-05 07:01:07
miast
Słabo tam powinien stać na rondzie przy osiedlu Reda gdzie są ulice Kapitanów. Gdzie będzie ważny wjazd do Szczecina. Tam by pokazywał miasto portowe.A tak mamy ciągle wstyd że gdzieś tam jeszcze istnieje gospodarka morska.Widać jakiego miasta zwoleńicy go tam schowali. Może ich czas już się kończy ?
2018-06-04 23:20:49
.
Miejsce jest tylko jedno - pl. Żołnierza.
2018-06-04 23:17:08
Edmund
To jest troche tak jak zawoźenie drzewa do lasu.
2018-06-04 23:03:19
zs
w Płoni/Kijewie powinni postawić na wjeździe do Sz-na żeby ludzie wiedzieli dokąd przyjechali ;)
2018-06-04 22:38:50
PiSzcząca bida
Pasuje w tym miejscu jak świni siodło. A to drzewo tu zostanie? Jak najszybciej wyciąć!
2018-06-04 22:17:40
jerzyn
A 1990 roku miałem okazje go stawiać u wylotu Trasy Zamkowej.Był tylko jeden żuraw samojezdny ze Stoczni Szczecińskiej o udźwigu 200 ton . Do ciekawostek jest nawet film na YouTube .Pozdrawiam kolegów z MOSTOSTALU i AVANTI
2018-06-04 21:29:55
Rozsądny
Wygląda bardzo słabo. To nie jest dobre miejsce dla tego masztu.
2018-06-04 21:18:40