sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Marynarzem w smog

Marynarzem w smog

Marynarzem w smog
Data publikacji: 2018-02-14 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 08:39
Wywietleń: 1154 314159

Młodzi Demokraci, czyli przedstawiciele młodzieżówki Platformy Obywatelskiej, obwiązali materiałem, symbolizującym maskę antysmogową, pomnik marynarza na al. Papieża Jana Pawła II w Szczecinie - po to, aby zwrócić uwagę na to, że, ich zdaniem, powietrze w naszym mieście jest złej jakości.

- Zwracamy się z apelem do prezydenta o zakup dla szczecińskich przedszkoli i żłobków - a jest ich około stu - filtrów czyszczących powietrze - powiedział Patryk Jaskulski z MD. - To nie jest praktyka nowa. Wszystkie większe miasta w Polsce takie filtry kupiły lub planują ich zakup. Takie urządzenie kosztuje w granicach kilku tysięcy złotych. Zakup stu wyniesie ok. 400 tysięcy złotych, tyle samo ile montaż trzech stacji szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

HogoFogo
A ja myślałem, że marynarza rozbolały zęby od słuchania tych bzdetów. A tak przy okazji: Koło sterowe z tego pomnika ma urwana jedną z dolnych szprych. Kogoś z UM to w ogóle interesuje?
2018-02-15 08:26:35
@Kazimierz
Zupełnie jak bym czytał niemieckie zalecenia dla Polski...
2018-02-14 20:18:23
Kazimierz
Powietrze w zeszły weekend wielokrotnie przekraczało normy zanieczyszczeń. To jest szkodliwe dla wszystkich, zarówno dzieci jak i starszych. A co z dziećmi w szkołach? Trzeba wstrzymać masowe wycinki drzew, wycofać się ze spalania rakotwórczego węgla i inwestować w ekologiczne źródła energii. Tu potrzeba zmian w polityce państwowej, żeby powietrze było czystsze ale jak na razie niestety smog i zanieczyszczenia cały czas rosną.
2018-02-14 19:55:39
kielnia
Dla PO smog się zaczął jak PIS wygrał wybory; wcześniej nie bylo problemu - do poczęcia poltyka Krzystka doszlo w PO....dziecko zawsze kopouje bledy rodzicow...poczecie polityka Krzystka to kara dla Szczecina
2018-02-14 18:49:19
Platforma Oszustów
Nie o smog tu chodzi, tylko o lans przed zbliżającymi się wyborami. Przecież gdyby chodziło o czyste powietrze dla przedszkolaków, to o filtry zabiegali by latem, przed zimą, a nie na przednówku, ale latem było za daleko do wyborów. Nie chcę, żeby miastem zarządzali ludzie bez wyobraźnie, budzący się tylko na dźwięk wyborczego dzwona i kupujący gaśnice, gdy już się pali. Won z PO!
2018-02-14 18:09:18
Adam
Najbardziej psuja powietrze tacy jak oni czyli owej młodzieżówki! Wadzy im się chce i pierdoły w głowie. Dlaczego żaden debilek nie powiem, ja też mam w tym udział bo jeżdżę rzęchem i truję dookoła...
2018-02-14 17:24:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”