Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Marszałek z żółtą kartką

Data publikacji: 22 listopada 2016 r. 22:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Marszałek z żółtą kartką
 

Paweł Mucha, szef klubu radnych PiS w sejmiku, doradca prezydenta RP:

- Rządy PO-PSL w naszym regionie oceniam bardzo krytycznie. Ostatnie dwa lata są czasem afer i nieprawidłowości. Zarządowi województwa brakuje nowych pomysłów na rozwój Pomorza Zachodniego. W zamian tego widzę degrengoladę i marszałka, który swoją funkcję sprawuje jakby przy okazji bycia głęboko zaangażowanym politykiem PO. Marszałek nie czyta materiałów sesyjnych. A dokumenty, które przygotowuje ekipa PO-PSL, zawierają liczne błędy merytoryczne i legislacyjne. I to już jest standard.

Marszałek nie rozumie swojej roli, nie spotyka się z politykami PiS i nie wysuwa propozycji do strony rządowej. Z żadną sprawą nie zwrócił się także do mnie, jako do doradcy prezydenta RP. Z kolei dialog ze stroną społeczną w wykonaniu marszałka wygląda tak, jak środowe spotkanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, na które marszałek nie przyszedł.

Zarząd województwa jest skupiony na sprawach partyjnych i kadrowych. Odnoszę wrażenie, że marszałek zamiast wziąć się do roboty, martwi się o swoje kolejne miejsce pracy. Co się zaś tyczy agresji, którą marszałek odczuwa na sesji, to powiem tyle: siebie postrzegam jako bardzo spokojnego człowieka, a klub radnych PiS za grupę kulturalnych ludzi.

Dariusz Wieczorek, radny wojewódzki SLD:

- W skali uczniowskiej wystawiamy zarządowi województwa trzy minus. Marszałek dostaje od nas żółtą kartkę.

Nie zauważyłem rzekomej agresji ze strony radnych SLD i PiS. W tym miejscu przypomnę, że to nie moja partia pozbawiał SLD reprezentacji w komisji rewizyjnej sejmiku. Była to decyzja radnych PO i PSL. To nie SLD przygotowuje stanowiska polityczne, ale robi to regionalna koalicja. A fakt, że wydane zostało dopiero 0,8 proc. środków z nowego RPO, którym zarządza marszałek, nie jest winną czyjejkolwiek agresji.

Brakuje zaangażowania marszałka, jeśli chodzi o dokumenty strategiczne dla województwa. Ze strony koalicji PO-PSL nie ma woli współpracy w sprawach ważnych dla regionu, np. z Zachodniopomorskim Zespołem Parlamentarnym. Czy ktoś słyszał, żeby marszałek prosił o zwołanie tego zespołu, by przedyskutować jaką ważną sprawę? Marszałek jest również bierny, jeśli chodzi o kontakty z uczelniami czy samorządem gospodarczym. ©℗

Not. (masz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2016-11-23 10:32:43
Opinia wystawiana przez siebie dla siebie:"... klub radnych PiS ... grupa kulturalnych ludzi.' Pomnikiem kultury PiSowców jest "prof."PAWŁOWICZ. A wypowiedż Muchy:"Z żadną sprawą nie zwrócił się także do mnie, jako do doradcy prezydenta RP" skomentuję tak: jacy doradcy taki prezydent i odwrotnie... Natomiast ocena Wieczorka na minus trzy, to całkiem pozytywna ocena ( w/g aktualnej skali ocen o-6).Zgadzam się z przedmówcą:Wieczorku, zniknij w ciemnej nocy niebytu i nie przyznawaj sie do lewicy! W tej sytuacji nie dziwię się, że marszałek G. olewa Zach.Pom.Parlamentarzystów... cieszy mnie, że marszałek zapełnił tory kolejowe naszego regionu nowymi , licznymi pociagami. Sprawny transport to krwioobieg społecznego organizmu.Zakup Wojewódzkiej Przychodni, też widzę jako wielki plus dla miasta i regionalnych samorządowców.Poprzedni marszałkowie nie budzili ani zachwytów ani kontrowersji, byli nijacy (no , może jeden..ale już Go nie ma wśród nas...)
budyn
2016-11-23 10:02:43
tego pisu nie da się słuchać... kulturalni? a co wyście jako pis zaproponowali żeby zrobić dla województwa? region się rozwija, nowe firmy powstają, bezrobocie spada, drogi coraz lepsze, pociągi regionalne w coraz lepszym stanie... pan myśli że zwykły człowiek nie widzi tych zmian? wolę nie wiedzieć jaką pan ma wizje na województwo... aż się boję...
wtz
2016-11-23 08:31:28
To ciekawe. PiS w Sejmie pokazuje jacy są kulturalni, jak dają przykład jak należy dyskutować z opozycją. Jak się nie zajmują sprawami kadrowymi. Wszyscy są winni spowolnieniu gospodarczemu Polski poza PiS-em , kto nie popiera PiS ten zdrajca i wróg ojczyzny. Opinie biura legislacyjnego do projektów ustaw olewane, głosowane ponownie jak coś pójdzie nie tak i przepychane w środku nocy. A Duda podpisuje wszystko jak leci.
Kolor adekwatny
2016-11-23 07:30:59
Jaką żółtą? Żółtych już było tyle, że teraz tylko czerwona.
A moze...
2016-11-23 00:10:41
A moze lepiej bedzie, jak obecny Szczecinski Marszalek... PO-maszeruje czy PO-jedzie sobie s-PO-wrotem do Goleniowa ??
Z ciekawosci...
2016-11-23 00:05:27
Pytanie do PIS dus pan... a jak PO-zywasz czy nazwiesz PO-przednia "MAFIE"...??
@PIS duś pan
2016-11-22 23:07:04
Marszałek, o którym mowa jest z PO.
PIS duś pan
2016-11-22 22:29:43
pisowska mafia
Casafinita
2016-11-22 22:22:27
Szanowny panie Wieczorek! Proszę zauważyć, jak grzecznie się do pana zwracam. Tym nie mniej uważam, ze powinien usunąć się pan z polityki bo przynosi pan wstyd i SLD i Szczecinowi. Pora na łowienie ryb w mętnej wodzie mam nadzieję, że niedługo się skończy. Życzę zdrowia!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA