Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Marszałek z kombatantami z okazji Święta Niepodległości. Pokoleniowe spotkanie [GALERIA]

Data publikacji: 12 listopada 2019 r. 16:21
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2019 r. 22:43
Marszałek z kombatantami z okazji Święta Niepodległości. Pokoleniowe spotkanie
 

Blisko dwieście pięćdziesiąt osób wzięło udział we wtorkowym spotkaniu marszałka województwa z przedstawicielami środowisk kombatanckich z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie odbyło się w Teatrze Polskim w Szczecinie, gdzie m.in. wręczono złote i srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego.

Bohaterami spotkania byli kombatanci, pionierzy ziemi zachodniopomorskiej, opozycjoniści, osoby szczególnie zasłużone w pielęgnowaniu polskości i budowaniu tożsamości regionu oraz harcerze.

- To nasze już dwunaste spotkanie zorganizowane przy okazji największego narodowego święta. Jest to dla nas bardzo ważny moment, żeby jako zachodniopomorska rodzina oddać cześć naszym przodkom i wam za to, co zrobiliście dla naszej ojczyzny - zwracał się do kombatantów marszałek Olgierd Geblewicz. - Z całego serca dziękuję państwu, że dzięki wam po raz kolejny możemy się spotkać w wolnej Polsce. Chciałbym, abyśmy sztafetę pokoleń prowadzili w taki sposób, aby nasz kraj już zawsze był niepodległy.

Podczas spotkania odbyło się wręczenie Odznak Honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego. Złotą odznakę otrzymała Genowefa Bartoszewicz, natomiast srebrnymi uhonorowani zostali: Marek Dziabaszewski, Teresa Filipczyńska, Jerzy Grabowski, Edmund Jabłonecki, Ryszard Kot, Mirosław Strojny, Ewa Zagubień, Związek Kombatantów RP i BWP w Kamieniu Pomorskim (odznakę odebrał Roman Pintal - prezes Związku) oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kamieniu Pomorskim (odznakę odebrał Stanisław Leus, prezes Związku).

Ponadto list gratulacyjny od marszałka otrzymał Czesław Proszko, były żołnierz Armii Krajowej, który za kilka dni obchodzić będzie jubileusz 99 urodzin. Pan Czesław pojawił się żoną Honoratą, z którą w tym roku świętować będzie 71 rocznicę ślubu.

Wydarzenie wzbogacone zostało przez uczniów szczecińskich szkół: Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st., I Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 48, którzy wykonali m.in. "Mazurka Dąbrowskiego". ©℗

(KK)

Na zdjęciu: Bohaterami spotkania byli kombatanci, pionierzy ziemi zachodniopomorskiej i opozycjoniści

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To co to...
2019-11-12 22:36:52
Za "opozycjonisci i kombatanci" i z AK, jak obecnie s-PO-tykaja sie i "Sciskaja sie" oraz odbieraja Odznaki... od Przedstawiciela PO-stkomunistycznej Partii ?/?/? A wiec: cos tu Lewa... nie rowna sie Prawej... ?/?
Super
2019-11-12 17:58:33
Nie wstydzil sie i nie byl tak poddenerwowamy jak ostatnio rugal dziennikarza. Mozna z kulturom? Mozna!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA