niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek wygrał z wojewodą

Marszałek wygrał z wojewodą

Marszałek wygrał z wojewodą
Data publikacji: 2018-07-04 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Wywietleń: 5437 336901

Marszałek województwa zachodniopomorskiego wygrał spór z wojewodą w sprawie nielegalnego obsadzenia stanowisk w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Z tego powodu wezwał osoby, które z nominacji PiS zarządzają WFOŚiGW, aby zaprzestały jakichkolwiek działań w Funduszu. Marszałek zwraca uwagę, że czynią to na swoją odpowiedzialność i własny koszt.

Przypomnijmy. Sprawa zaczęła się od zarządzenia zastępczego wojewody, który powołał Radosława Grzegorczyka na stanowisko prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Pawła Mirowskiego na stanowisko wiceprezesa. Decyzję tę zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zarząd województwa. Sąd przyznał rację marszałkowi, jednak wojewoda odwołał się do wyższej instancji. W niej także zapadł wyrok korzystny dla marszałka.

– Dzisiaj dowiedzieliśmy się o korzystnym dla nas wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddalił skargę kasacyjną Wojewody od wyroku WSA. To oznacza, że obecnie urzędującym prezesem Funduszu pozostaje pan Jacek Chrzanowski – przytacza słowa marszałka Olgierda Geblewicza jego biuro prasowe i informuje, że wyrok NSA został umieszczony na stronie internetowej. Wynika z niego, że pozostaje w mocy orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z lutego tego roku, które przyznaje rację marszałkowi w kwestii powołania nowych prezesów Funduszu dopiero po zakończeniu obecnej kadencji władz samorządu.

- Od początku informowałem wojewodę, również publicznie, że jego działania są niezgodne z prawem i będą wywoływały chaos prawny w Funduszu – instytucji tak ważnej z punktu widzenia regionu. Niestety bez skutku. Dzisiaj trzeba jak najszybciej przywrócić ład prawny i zastanowić się wspólnie, jak zalegalizować decyzje, które były podejmowane przez nielegalnie reprezentujących Fundusz nominatów wojewody, aby negatywnych skutków nie ponosili beneficjenci - mieszkańcy i zachodniopomorskie firmy. Liczę na wsparcie tych działań ze strony wojewody – zwraca uwagę marszałek Olgierd Geblewicz.

Marszałek zaprosił przewodniczącego rady nadzorczej WFOŚiGW, Stefana Traczyka, na spotkanie w trybie pilnym, aby uzgodnić kolejne kroki w tej sprawie.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

Komentarze

wwtt
jak to możliwe, że ta patologia wygrywa w tym regionie, z którego ludzie przygotowani do pracy w przemyśle dają nogę??? tu powinien kwitnąć przemysł a nie udogodnienia dla alte dojcze, wielkie sukcesy patologii w rozwoju regionu - wybudować nową halę sportową dla gawiedzi...
2018-09-20 22:00:44
@Sedina 2008
Bzdura. Nie da się wyczarować nowych sędziów - pstryk! i są. Trzeba wielu lat, zanim stanowiska obejmą uczciwe osoby, spoza kasty.
2018-07-06 05:14:21
@Sedina 2008
A PO stąd się odwołuje i ma korzystne wyroki, bo wcześniej poobsadzał swoich sędziów, których nie zdołano usunąć. Jedna mafia.
2018-07-06 01:23:40
Sedina 2008
I po to PIS chce przejąć stanowiska w sądach, aby takie wyroki nie zapadały. Ale społeczeństwa to niestety nie interesuje............
2018-07-05 08:34:39
Zenon
Ten komentarz pokazuje mentalność PiS. Wymienimy sędziów na posłusznych nam i wyrok będzie inny, nieważne, że niezgodnie z prawem. Komuna już wróciła.
2018-07-05 08:05:05
Śmieje się...
Faktycznie Wojewoda się śmieje z prawa i... sprawiedliwości. Faktycznie jest jeszcze jedna instancja - KC PZPR, o przepraszam - zdaje się, że ten organ nazywa się teraz inaczej. Szkoda województwa, szkoda Polski...
2018-07-05 07:54:22
Smieje sie Ten - kto smieje sie ostatni... !
A jak Pan Wojewoda dalej sie Odwola... i po wymianie "Starej Kasty" zapadnie inny Wyrok... to co wtedy Pan Marszalek PO-wie...??
2018-07-05 01:54:19
Pikuś
Pisowskie nieudacznictwo. Nic nowego.
2018-07-05 00:22:44
prawnicy wojewody to nieudacznicy
i to się potwierdziło. Dno i bąbelki urzędasów wojewody, tak trzymać!!!
2018-07-04 20:12:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie