wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek wygrał z wojewodą

Marszałek wygrał z wojewodą

Marszałek wygrał z wojewodą
Data publikacji: 2018-07-04 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Wywietleń: 5267 336901

Marszałek województwa zachodniopomorskiego wygrał spór z wojewodą w sprawie nielegalnego obsadzenia stanowisk w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Z tego powodu wezwał osoby, które z nominacji PiS zarządzają WFOŚiGW, aby zaprzestały jakichkolwiek działań w Funduszu. Marszałek zwraca uwagę, że czynią to na swoją odpowiedzialność i własny koszt.

Przypomnijmy. Sprawa zaczęła się od zarządzenia zastępczego wojewody, który powołał Radosława Grzegorczyka na stanowisko prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Pawła Mirowskiego na stanowisko wiceprezesa. Decyzję tę zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zarząd województwa. Sąd przyznał rację marszałkowi, jednak wojewoda odwołał się do wyższej instancji. W niej także zapadł wyrok korzystny dla marszałka.

– Dzisiaj dowiedzieliśmy się o korzystnym dla nas wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddalił skargę kasacyjną Wojewody od wyroku WSA. To oznacza, że obecnie urzędującym prezesem Funduszu pozostaje pan Jacek Chrzanowski – przytacza słowa marszałka Olgierda Geblewicza jego biuro prasowe i informuje, że wyrok NSA został umieszczony na stronie internetowej. Wynika z niego, że pozostaje w mocy orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z lutego tego roku, które przyznaje rację marszałkowi w kwestii powołania nowych prezesów Funduszu dopiero po zakończeniu obecnej kadencji władz samorządu.

- Od początku informowałem wojewodę, również publicznie, że jego działania są niezgodne z prawem i będą wywoływały chaos prawny w Funduszu – instytucji tak ważnej z punktu widzenia regionu. Niestety bez skutku. Dzisiaj trzeba jak najszybciej przywrócić ład prawny i zastanowić się wspólnie, jak zalegalizować decyzje, które były podejmowane przez nielegalnie reprezentujących Fundusz nominatów wojewody, aby negatywnych skutków nie ponosili beneficjenci - mieszkańcy i zachodniopomorskie firmy. Liczę na wsparcie tych działań ze strony wojewody – zwraca uwagę marszałek Olgierd Geblewicz.

Marszałek zaprosił przewodniczącego rady nadzorczej WFOŚiGW, Stefana Traczyka, na spotkanie w trybie pilnym, aby uzgodnić kolejne kroki w tej sprawie.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

Komentarze

wwtt
jak to możliwe, że ta patologia wygrywa w tym regionie, z którego ludzie przygotowani do pracy w przemyśle dają nogę??? tu powinien kwitnąć przemysł a nie udogodnienia dla alte dojcze, wielkie sukcesy patologii w rozwoju regionu - wybudować nową halę sportową dla gawiedzi...
2018-09-20 22:00:44
@Sedina 2008
Bzdura. Nie da się wyczarować nowych sędziów - pstryk! i są. Trzeba wielu lat, zanim stanowiska obejmą uczciwe osoby, spoza kasty.
2018-07-06 05:14:21
@Sedina 2008
A PO stąd się odwołuje i ma korzystne wyroki, bo wcześniej poobsadzał swoich sędziów, których nie zdołano usunąć. Jedna mafia.
2018-07-06 01:23:40
Sedina 2008
I po to PIS chce przejąć stanowiska w sądach, aby takie wyroki nie zapadały. Ale społeczeństwa to niestety nie interesuje............
2018-07-05 08:34:39
Zenon
Ten komentarz pokazuje mentalność PiS. Wymienimy sędziów na posłusznych nam i wyrok będzie inny, nieważne, że niezgodnie z prawem. Komuna już wróciła.
2018-07-05 08:05:05
Śmieje się...
Faktycznie Wojewoda się śmieje z prawa i... sprawiedliwości. Faktycznie jest jeszcze jedna instancja - KC PZPR, o przepraszam - zdaje się, że ten organ nazywa się teraz inaczej. Szkoda województwa, szkoda Polski...
2018-07-05 07:54:22
Smieje sie Ten - kto smieje sie ostatni... !
A jak Pan Wojewoda dalej sie Odwola... i po wymianie "Starej Kasty" zapadnie inny Wyrok... to co wtedy Pan Marszalek PO-wie...??
2018-07-05 01:54:19
Pikuś
Pisowskie nieudacznictwo. Nic nowego.
2018-07-05 00:22:44
prawnicy wojewody to nieudacznicy
i to się potwierdziło. Dno i bąbelki urzędasów wojewody, tak trzymać!!!
2018-07-04 20:12:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie