Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Marek Kukie komisarzem Ostrowic

Data publikacji: 29 października 2016 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Marek Kukie komisarzem Ostrowic
 

W piątek premier Beata Szydło wyznaczyła Marka Kukie do pełnienia funkcji komisarza gminy Ostrowice. Jednoosobowo będzie pełnił funkcję wójta i rady gminy. Zarówno wójt jak i rada gminy zostali odwołani wyrokiem Najwyższego Sądu Administracyjnego.

Marek Kukie ma 38 lat, studia z zakresu administracji publicznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od 2005 r. należy do Prawa i Sprawiedliwości, jest członkiem zarządu partii w powiecie kołobrzeskim. W 2015 r. został wybrany na sołtysa wsi Budzistowo. Jednocześnie pracował w Urzędzie Gminy w Kołobrzegu w referacie gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Przez ostatnie trzy miesiące pełnił obowiązki wójta gminy Dygowo, do czasu przedterminowych wyborów samorządowych.

Na stanowisko komisarza gminy Ostrowice rekomendował go wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Podstawowym zadaniem komisarza będzie sporządzenie dokładnego bilansu zadłużenia gminy i przedstawienie scenariusza rozwiązania problemu, w którym gmina się znalazła, z uwzględnieniem wersji jak najbardziej korzystnej i optymalnej dla mieszkańców. Jeden ze scenariuszy przewiduje przyłączenie terenów gminy Ostrowice do gmin Złocieniec i Drawsko Pomorskie. Zarząd komisaryczny w gminie może funkcjonować dwa lata, czyli w tym przypadku do następnych wyborów samorządowych.

(bar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

?
2016-10-30 10:38:12
Następne Maszewo? Gmina już rozpoczęła przekazywanie działek pod hipotekę na rzecz banku. Może Pan Wojewoda temu się przyjrzy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA