Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Marchewka: Zmiany kadrowe w PŻM to spektakl „Zemsta Gróbarczyka”

Data publikacji: 2019-12-16 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-18 15:06
Marchewka: Zmiany kadrowe w PŻM to spektakl „Zemsta Gróbarczyka”
 

- Co się dzieje w Polskiej Żegludze Morskiej, że związkowcy apelują do ministra Gróbarczyka o 100 dni spokoju? - pytają politycy PO Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras. Według posłów odwołanie Pawła Brzezickiego z funkcji zarządcy komisarycznego armatora jest zemstą "za mówienie w sposób racjonalny, o zagrożeniach, realnych potrzebach i za rozsądne myślenie".

Przypomnijmy: w zeszłym tygodniu do polityków Platformy Obywatelskiej wyciekł projekt umowy powołania spółki pod nazwą Polskie Promy z siedzibą w Warszawie. Jej udziałowcami mieliby być: Polska Żegluga Bałtycka (Polferries) z Kołobrzegu; Unity Line (spółka córka PŻM); Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście; Corbridge Investments SA w Warszawie, która należy do Agencji Rozwoju Przemysłu.

PO: widzimy teraz, jak działa minister Gróbarczyk

- Jak Polska Żegluga Morska ma realizować swoje potrzeby inwestycyjne, skoro próbuje się ją ograbić na księżycowy projekt ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Gróbarczyka? - pyta Sławomir Nitras. - Nie mam wątpliwości, że pan Brzezicki został odwołany dlatego, że pokazaliśmy dziennikarzom projekt tej umowy. Jestem przekonany, że minister Gróbarczyk uważa, że projekt otrzymaliśmy od pana Brzezickiego i dlatego ten poniósł karę. Oczywiście tak nie było. To nie on przekazał nam te dokumenty, ale przynajmniej widzimy teraz, jak działa minister Gróbarczyk.

Pazim biurowiec PŻM w Szczecinie

Obecnie kompetencje zarządcze w postaci kierownika tymczasowego PŻM przejęła Maria Skubniewska, dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. - Pani w wieku emerytalnym, która nigdy nie pracowała w branży gospodarki morskiej, ma objąć rządy na podstawie bardzo wątpliwych pełnomocnictw. Na jakiej podstawie prawnej będzie zarządzać firmą? - pyta S. Nitras. - Obawiam się, że ta pani podejmie jakieś zobowiązania w stosunku do spółki bez wiedzy Rady Pracowniczej, bez powołanego dyrektora, prawem kaduka.

Kto zostanie nowym dyrektorem PŻM?

Posłowie PO obawiają się, że na tę funkcję szykowany jest Krzysztof Zaremba. - Dlaczego? Bo jest wiernym wykonawcą poleceń ministra Gróbarczyka i nie przeciwstawi się jemu - uważają.

Politycy PO apelują do ministra Gróbarczyka o przedstawienie szczegółowych informacji o tym, co dzieje się "w środku" Polskiej Żeglugi Morskiej. - Toczy się tam regularna wojna pomiędzy tymi, którzy bronią majątku firmy z tymi, którzy jak minister Gróbarczyk, chcą ten majątek rozgrabić - twierdzi Sławomir Nitras.

- Złożyliśmy propozycję planu pracy do sejmowej komisji gospodarki morskiej. Jako jeden z kluczowych i najważniejszych punktów wymieniłem przedstawienie sytuacji w Polskiej Żegludze Morskiej i stan realizacji projektu "Batory" (pomysł budowy promu w Szczecinie - red.), szczególnie w kontekście powołania spółki celowej do tego przedsięwzięcia - oświadczył Arkadiusz Marchewka.

Tekst i fot. Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: Posłowie PO Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras obawiają się, że na funkcję dyrektora PŻM szykowany jest Krzysztof Zaremba.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cc
2020-07-18 14:50:22
Będzie gorzej jak stanie się to opłacalne i dochodowe kolejna prywatyzacja odprawy zadoscuczynienia i świetlaną przyszlosc
@Janusz
2019-12-17 17:58:11
Za to u konkurencji same tuzy, znające się na wszystkim i wszechstronnie wykształcone. Niektórzy nawet po wojsku ludowym.
Brzezicki
2019-12-17 14:15:27
A jaka to kara dla tego bydlaka, który nienawidzi polskich marynarzy, już w latach 90 płacił z kikumiesiecznym opóźnieniem ,a teraz w PŻM Szczecin wprowadzili zarząd komisaryczny PiS zabrali jubilatki odprawy emerytalne drastycznie obniżone i pensje rejsy dłuższe jakiś brzezicki firmę niby naprawił,tak coraz więcej obcokrajowców na morzu... nic innego nie zrobił! Jestem ciekaw czy ten parszywiec też nie dostanie odprawy emerytalnej...
Janusz
2019-12-17 12:41:19
Nitras i Marchewka. Dwóch specjalistów. Nitras od jazdy tyłem po autostradzie a także od kłamstw, awantur, fałszywych oskarżeń. Marchewka ten to na niczym się nie zna. Do rosołu!
terwik
2019-12-17 08:28:33
Jeden byc być wart drugiego. Pan Brzezicki chciał pokazać się jako zbawca firmy a drugi czyli Pan Gróbarczyk próbuje wciągnąć PŻM w szalone i nierealne planu PiS... Niestety nadwyżka tonazu masowego powodująca utrzymywanie stawek frachtowych na obecnym poziomie umożliwia tylko utrzymanie firmy lekko nad powierzchnią wody.... Mieszanie polityki PiS do przedsiębiorstw państwowych powoduje ich powolny upadek.
kasia
2019-12-17 05:12:08
kasta nadzwyczajna w szczecinskim resorcie zeglugi składa sie z tych którzy do perfekcji zapewnili sobie dozywotnie frukty z "ziemia żywi morze bogaci"A wrzaski panów posłow M i N znacza że brakło odwaznych żeby pokierować wyborami rady pracowniczej na statkach czyli sfałszowac te wybory.Widać ze to dobry kierunek aby firme uzdrowić.
Trol PISS
2019-12-16 21:40:47
Zamknąć ryje pisowskie lokalne trole
cdn
2019-12-16 20:40:07
Specjalista od żeglugi nitras znowu cos bral.Czekamy na wypowiedzi innych shipingowcow; nisile i arlukowicza oraz napoleona sejmu grodzkiego.
gosc
2019-12-16 20:26:18
@POoszust- bo powstało żeby rozdawać więcej stołków dla pociotków partyjnych , tak jak min skarbu które wraca,no teraz masz gryfie i w zarządzie samych "ekspertów" i co gdzie sa promy ? ile jeszcze podatnicy doloza do tego biznesu, chcesz 100% kapitalu panstwowego to go masz np w korei polnocnej,a ci o ktorych piszesz sie co niedziele wypowiadaja i kto im broni , tak jak z sędziami im nie bedzie wolno nic politycznie mowic *nie liczac nominacji do tk , ale ksieza to juz moga z ambon wskazywac na kogo glosowac, totalna hipokryzja i zakłamanie a tak w ogole to MUREM ZA MARIANEM, #KMB -KAMIENICE MARIANA B MARIAN TRZYMAJ SIE !!!
do @ Teraz już wiem
2019-12-16 19:44:08
"Skoro Nitras protestuje, to znaczy, że dobrze się dzieje." Zgadza się...Prezes też już wie i ogłasza; - gdy Niemcy i EU troszczą się o Polskę to dobrze działamy.
POszust
2019-12-16 19:36:33
za PO nie było min .gosp. morskiej.a pżm był likwidowany to samo gryfia.nitras, nikt z PO nie ma moralnego prawa wpierdalać się do gosp morskiej,Nitras ty to masz tupet.to tak jakby pedofil wypowiadał się na temat wychowania dzieci.
Teraz już wiem
2019-12-16 17:45:12
Skoro Nitras protestuje, to znaczy, że dobrze się dzieje.
gosc
2019-12-16 17:36:18
Kiedy wodowanie 4 promów w chinach które mialy byc w Szczecinie budowane ? kiedy dojedzie obiecane 1000 filipinczykow czy beda na miejscu w chinach budowac te promy bo taniej ? ,co z niewidzialnymi łodziami podwodnymi , do Polic podobno od nowego roku ma przyjechac ok 300 pracownikow z azji ,Jutro ma do Szczecina przyjechac najwybitniejsza głowa Państwa w historii (uwaga na sluzbe obijania pojazdów ),czy bedzie chrzest promu ? czy bedzie wizyta w stoczni tam gdzie jest stępka wd40?? TANSZA KONKURENCJE ZAWODOWĄ Z AZJI SPROWADZAJO-POLAKOM PRACE ZABIERAJO !!!!!JAK TAM WYPŁATY W ST3 ?4 LATA TEMU ZAORANO USTAWE O OZE I FIRMA NIE MA ZAMOWIEN NA WIATRAKI !!!
Zgred
2019-12-16 17:35:42
Kiedyś było trzech tenorów, teraz mamy na własność dwóch głupoli.
zak
2019-12-16 17:23:45
Panie Nitras zapomniał Pan jak PO za wszelką cenę chciało likwidacji PZM. Gdyby PiS nie wygrało wyborów w 2015 r a PO to po PZM nie byłoby już śladu. Wypowiadanie się polityków PO na temat PZM to wielka bezczelność.
p_OSEŁ Nitras
2019-12-16 16:53:00
- jest nie taylko chamem, ale także PO_trafi jeździć śmieciarką i auten na wstecznym.. Lubi także kobiece torebki - ta wiadomość dla PO_j..ek.
@niewyobrazalne chamstwo
2019-12-16 16:35:03
Raczej chodziło mu oto, ze kobieta pomimo swojego wieku, nigdy nie pracowała w branży morskiej i to duży minus.
Poinformowany
2019-12-16 16:27:43
Od dawna wiadomo że szefem PŻM będzie Zaremba, tylko wszyscy udają że nie wiedzą. Dobra decyzja, tak trzymać.
niewyobrażalne chamstwo posła Nitrasa
2019-12-16 15:59:17
Jak można w ten sposób się wypowiadać o kobiecie? Pani poseł Kochan jest starsza od pani dyrektor, ale nikt jej nie wypomina wieku i dezawuuje z tego powodu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ