Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Maraton fitness w Choszcznie [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 10 września 2016 r. 19:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Maraton fitness w Choszcznie
 

Sto pięćdziesiąt osób uczestniczyło w sobotę w I Choszczeńskim Fitness Maratonie. Pozytywną energią dzielili się profesjonalni trenerzy- m.in. mistrzyni świata fitness Natalia Gacka. Chodziło o dobrą zabawę, promowanie ruchu i zdrowego trybu życia.

Maraton w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Polnej w Choszcznie zorganizował klub Motywator Natalia Marciniak. To ona rozgrzała salę pierwszym treningiem. Potem do zabawy porwał wszystkich Maciej Jopek - tancerz i instruktor zumby z teamu Ewy Chodakowskiej.

 

- Kiedy panie widzą, że instruktorem zumby jest facet, na początku są trochę onieśmielone, ale po chwili jest już tylko dobra zabawa - mówi Maciej Jopek. - Mój zamysł był taki, żeby razem potańczyć, poruszać się, pośpiewać, żeby każdy w tym spotkaniu znalazł coś dla siebie. Było wspaniale.

Po dwóch turach zumby odbył się trening z mistrzynią świata fitness sylwetkowego Natalią Gacką. A potem jej wykład na temat zasad zdrowego odżywiania się.

- Kiedy ćwiczymy, uprawiamy jakiś sport, starzejemy się wolniej - dodaje Natalia Gacka. - Ciało pracuje z korzyścią dla zdrowia, nie chorujemy, mamy więcej siły. Mamy też więcej pewności siebie i jesteśmy szczęśliwsi.

Organizatorzy zamierzają maraton powtórzyć za rok.

- Chcieliśmy zachęcić kobiety do aktywnego spędzania czasu - podkreśla Natalia Marciniak. - Potencjał jest w nas wszystkich, ważna jest dobra motywacja i wytrwałość. Celem spotkania było też przypomnienie, jak istotna dla naszego zdrowia, dobrego wyglądu i samopoczucia jest odpowiednio zbilansowana dieta, czyli jak ważne są zasady zdrowego odżywiania.

(gan) 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA