sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Manifestacja na pl. Lotników: „Dość rasizmu i faszyzmu”

Manifestacja na pl. Lotników: „Dość rasizmu i faszyzmu”

Manifestacja na pl. Lotników: „Dość rasizmu i faszyzmu”
Data publikacji: 2019-03-16 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:11
Wywietleń: 805 380253

W sobotę o godz. 14 wiele szczecińskich organizacji zaprasza na plac Lotników  na protest pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu”.

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Od wielu lat stanowi on okazję do demonstracji przeciwko rasizmowi na całym świecie. Kilka razy takie protesty odbyły się także w Szczecinie.

W tym roku organizatorzy postanowili zmienić nieco formułę wydarzenia. Do współpracy zaproszono inne organizacje działające w mieście: Kolektyw Niezależne Centrum Obywatelskie, Lambda Szczecin, a także szczeciński oddział Razem i KOD Zachodniopomorskie. Organizatorzy kładą duży nacisk na pozytywne przesłanie wydarzenia.

– Chcemy zasygnalizować wszystkim tym, którzy na co dzień nie zgadzają się na przejawy agresji, nietolerancji i nienawiści, że jesteśmy i działamy, a jeśli chcą oni zrobić coś więcej, mogą do nas dołączyć – mówi Paulina Berczyńska, prezes stowarzyszenia Refugees Szczecin. – Ma to być również wiadomość wysłana przez nas do wszystkich, którzy doświadczyli czy doświadczają przemocy na tle rasistowskim, że nie są sami i że jesteśmy gotowi ich wspierać.

Organizatorzy zapewniają, że podczas protestu będą mogli zabrać głos wszyscy chętni, którzy podzielają wartości przyświecające manifestacji oraz chcą wyrazić sprzeciw wobec narastającego rasizmu i ksenofobii.

Demonstracja została objęta honorowym patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

(isz)

Komentarze

@pozytywny
hi , hi... hiv . Tacy pozytywni , tacy z kajdan wyzwoleni , tacy w kajdanach sztucznych uśmiechów i choroby własnego ego - sam sobie jedż i badż taki miły i uprzejmy dla wszystkich z homo włącznie , pij , przypalaj ,świat jest taki piękny !A dla pelnego zadowolenia dalej obrażaj ludzi ze Szczecina , katolików , wielodzietne rodziny . Kawał chama ciepłego ?
2019-03-16 23:13:38
czerwony Szczecin
Komuchy i ich przebierancy lemingi robią spęd . Oderwani od koryta,bo jak by byli przy korycie tego by nie było
2019-03-16 16:16:49
Abc
Trzeba się wykazać wyjątkowo bystrym umysłem, by ten spęd zorganizować akurat pod pomnikiem Colleoniego.
2019-03-16 15:12:10
beee
A wszystko pod patronatem za-KOD-owanego LGBT
2019-03-16 14:20:24
Oj, widzę że organizatorzy tego eventu ideoologicznego
są antysemitami... czekam na interwencje Policji - hasła walki z rasizmem wyczerpują znamiona roboczej definicji antysemityzmu wg IHRA.
2019-03-16 13:07:30
były ministrant KK
Co za wylew KATOLSKIEJ miłości bliźniego w tych komentarzach... a gdzie przykazanie miłości w waszym prawackim wydaniu?? Jutro do kościółka i do komunii i wszystko zresetowane?? Bóg to widzi , a wy wierzycie w KKatolicki wraz z jego mamoną i przepychem !! I jak z takimi budować pozytywna przyszłość ??
2019-03-16 12:44:29
pozytywny
Co za festiwal prawackich poglądów poniżej...Kochani ruszcie tyłek choćby za niesłusznie otrzymane 500+ i wyjedźcie odpocząć z tego Ciecina do zagranicznego ciepłego kurortu , spotkacie tam przemiłych uśmiechniętych do siebie ludzi ( także uśmiechniętych do waszych nabzdyczonych twarzy)między nimi są także homosie ( których nie trawicie) , innego koloru skóry, religii i poglądów , ale wszyscy cieszą się każdym dniem i są pozytywnie nastawieni do otaczającego świata nie to co u nas ...Serdecznie polecam!! P.S. Wyzwólmy się z kajdan naszego Kościoła Katolickiego, bez niego świat jest piękniejszy uwierzcie i spróbujcie proszę...
2019-03-16 12:38:13
gregor102
@fagot, - komunizm w Polsce odradzać się nie musi, on tu wciąż jest, nieprzerwanie od 17.09.1993, a żeby to zatuszować, odwrócić od tego uwagę ludzi, obecnie ogólnie rozumiane lewactwo, czyt. komuniści, organizują takie właśnie "szopki", jak ta która ma w Szczecinie mieć miejsce!! Te ich metody znane są od dziesiątków lat, nikt się na to już nie nabierze! Zejdą się wszystkie postkomunistyczne/komunistyczne szumowiny oraz dzieci i wnuki SB/UB=ków..
2019-03-16 12:24:05
MAM DOŚĆ !
Dość "Dość Rasizmu i faszyzmu ". Starczy .
2019-03-16 12:21:42
do fagot
komunizm się nie odradza, owszem bo cały czas trwa w wielu miejscach i wielu głowach - zwłaszcza wielu wśród tych niby protestujących (zwalczających konkurencję)
2019-03-16 12:15:59
czytam
To istotnie dwa najważniejsze problemy w Polsce - rasizm i faszyzm . / Oczywiście zło trzeba potępiać /. Tyle ,że tu nie o rasizm i faszyzm chodzi . Kolejna prezentacja odmienności .
2019-03-16 11:37:28
Normalny
To logo jest na wskroś złe. Dlaczego białe i czarne misie nie mogą żyć w zgodzie? Szukanie na czarownic siłę. Faszyści.
2019-03-16 10:33:24
Dość lewactwa, homopropagandy i ekoteroryzmu
Dość lewactwa, homopropagandy i ekoteroryzmu
2019-03-16 10:13:59
Krótko
A może tak walkę z rasizmem zacząć od tego logo? Z białego i czarnego misia nie powstanie rasowa panda tylko coś w odcieniu szarego-brązu. Nie wiem co za chora głowa zaklina rzeczywistość. Kolejny problem czy protestujący będą zajmować się tylko rasizmem dotykającym osób białych? Bo jeśli nie to będzie kolejny przykład rasizmu i obłudy z ich strony.
2019-03-16 10:01:00
Olek
Murzyni będą?
2019-03-16 09:43:14
!
A może by tak pojechali manifestować do krajów, w których ten problem realnie istnieje, a nie jest przez nich sztucznie kreowany?
2019-03-16 09:39:08
fagot
Do @Komunizm=faszyzm,może dlatego nie protestują przeciwko komunizmowi, bo komunizm się nie odradza a faszyzm owszem...
2019-03-16 09:26:41
hulka
dosc dla feminizmu, dosc odbierania kontaktow z dziecmi ojcom,dosc zdewocialym sedzinom
2019-03-16 09:05:07
Tylko kasa.
KOD , Razem , Geblewicz . Towarzysze ciągle protestują. Wymyślają różne bajery typu faszyzm czy rasizm. A tak naprawdę chodzi im tylko o kasę i powrót do koryta. W Polsce faszyzm to wymyśla TVN.
2019-03-16 08:35:20
k....k12
Swingersy! Zaproście swingersów, niech dają świadectwo, zaproście obcujących z karpiami, koprofilów, bębny, kocia muzyka i do tego pywo, duuużo pywa. Niech się dzieje!! Kac moralny będzie straszny, ale to znacznie póżniej.... poczujecie się jak ruskij narod po 1917
2019-03-16 08:14:13
Komunizm = faszyzm
Dwa wielkie zbrodnicze totalitaryzmy : komunizm i faszyzm zamordowały łącznie kilkaset milionów niewinnych ludzi w 20 wieku. Stalin i jego zbrodnicza NKWD oraz jego polscy towarzysze z UB zamordowali więcej ludzi niż faszyści. Dlaczego dzisiaj szczecińscy lewacy nie protestują przeciwko zbrodniczemu komunizmowi ? Odpowiedż jest prosta. Komunizm to ich korzenie , to ich rodziny z PZPR i UB /SB.
2019-03-16 07:27:37